• diyanetin yeni bir fetvası. ayrıca kestiği hayvanın da eti yenmezmiş. daha önce de alevilerle evlenilmez demişlerdi. bırakın bence sevenleri, sevenler kavuşsunlar, çoluk çocuğa karışsınlar.

haberin linki

edit: atesitler zırhlı mercedes'e binebilirler mi acaba? ataizler açıklayın bi zahmet.

edit2: olay fetva değil aktroll'ler hala anlamadınız mı? burdaki ateistlerin çoğu islam dinini senden benden daha fazla bilirler, araştırırlar. burdaki sorun halka mütevazi hayat tembihleyip kendilerinin mevcut iktidardan dolayı sefa sürmeleri ve sizin gibilerin buna iki çift kelam etmemesi.

(bkz: mesele sadece fetva değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? hadi gel)

(bkz: azıcık delikanlı olun lan)
  • diyanetin fetvasına göre benimle evlenemeyeceğinizi ve umutlarınızı sona erdirmeniz gerektiğini size hatırlatmak isterim.

http://haber.sol.org.tr/…hayvanin-eti-yenmez-148335

ama benim için bir ihtimal daha var.

bu gerici fetva düzeninin sona ermesi ve tarihin çöplüğüne atılması için bir ihtimal.

(bkz: gericiliğe karşı aydınlanma hareketi)
  • belli ki ateistlerin zoruna gitmiş fetva. doğru bir fetvadır ama yeni bir fetva değildir ilkokul 5. sınıf seviyesinde din eğitimi almış herkes zaten bilir
  • + yuh be habere bak ya, ne dersin bu işe?
    - halifelik kaldırıldığından beri fetva olayı çok değişti azizim..
    + ?!#%$€£
  • diyanetin ateizme son darbesidir.
    işin ucunda evde kalma korkusu var.
    kendi adıma ben hemen ateizmi bırakıp, tövbe ettim.
  • kuran-ı kerimde gayet açık şekilde belirtilmişken şaşıracak ne var ben de o kısmı anlamadım.
    tanım: gayet de yerinde bir devadır.
  • e hani kız alabiliyorduk da kız veremiyorduk sorusunu akıllara getiren fetva. diyanet işleri başkanlığı, “müslüman bir kadının dinsiz, ateist bir erkekle evlenmesi caiz olmadığı gibi, müslüman bir erkeğin de böyle bir kadınla evlenmesi caiz değildir” görüşünü savundu denmiş haberde.

nöt: kadınların alınıp verilmediğinin farkındayım. kalıplaşmış bir ifadeyi kullandım sadece.

edit: mesajlar geliyor ayetlerle açıklamalar vs. amma velakin birçok şeyin tam manası ile anlaşılamadığını düşünüyorum ben. tam kalbine ulaşamadığımıza inanıyorum kur'an'ın. yeri ve göğü, cenneti ve cehennemi, görünen ve görünmeyen her şeyi yaratanın kimin kimle evlenmesini söylemesi fikri benim allah inancıma uymuyor. kalplerinizde sevgi yoktu, onu oraya biz koyduk diyen allah, şununla evlenme demez. çünkü sen ne kadar doğruysan ve evlendiğin yanlışsa o yanlışı düzeltme ihtimalin var. sen kendin doğruysan yanlış karşısında bozulmazsın.
  • eğer islam'a inancın varsa kabul etmen gereken bir durum. inancın yoksa o zaman diyanetten sana ne!
  • toplumu islama göre düzenlemek adına verilen ve son olmayacak fetvadır. bugün gazetelerden öğreniyoruz bu haberleri, yarın daha da görünür olacaklar.
hesabın var mı? giriş yap