• ayın on dördü hali gibisin
  • bu nasıl oldu bilmiyorum ama her şeyim sana ait. her yerim seni istiyor.
  • "1 kilo 200 gram oldu olsun mu yakışıklı abim?" (bkz: manav)
  • 'abla sen bana küstün ya ben şimdi karanlıktayım'
    8 yaşındaki kardeşimden aldığım iltifattır. o kurduğu cümlenin içinde o kadar güzel şeyler barınıyor ki yumuşacık olmuştum duyduğumda.
  • benim için, çakırkeyif birinin söylediği 'sesin güzelmiş senin ya' cümlesidir.

gerçek olamayacak kadar güzeldi.
  • kızımın arkadaşlarından gelen
    "sen x in ablası mısın?"
  • bff: ya bir şey diyim mi?
    ben: de
    bff: bugün birden aklıma geldi de, duygusallaşıcam hazır ol.
    ben: k
    bff: seninle arkadaş olmaktan gurur duyuyorum. cidden.
    ben: nerden çıktı şimdi?
    bff: böyle başarılarından falan değil tabii ki. insan olarak isteyebileceğim en iyi arkadaşsın. aşırı seviyorum seni. bugün kendi kendime duygusal oldum bunları düşünerek.
    ben: sen de benim için öylesin, arkadaştan ötesin. o yüzden böyle davranıyorum, yoksa böyle olmazdım sana karşı.
    bff: biliyorum. öyle olmayı nasıl becerdim emin değilim ama iyi ki bir aradayız biz.
    ben: valla ondan ben de emin değilim kendiliğinden gelişti ama zaten en iyi ilişkiler hep kendiliğinden gelişenler olmuyor mu?
    bff: evet öyle. ya sen iyi geliyorsun bana gerçekten.
    ben: sen de bana iyi geliyorsun arada procrastinationın dibine vursak da.
    bff: iyide de kötüde de birlikteyiz. ben seni bulmuş olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.
    ben: ben de öyle hissediyorum eskiden beri ama son iki senedir daha çok hissediyorum bunu
    bff: iyi ki varsın, bunu daha çok söylemem gerekiyor galiba.
    ben: iyi ki varız ve beraberiz. sonsuza dek de öyle olucaz.
    bff: umarım öyle olur.
    ben: olmaması için bir sebep yok.
    bff: asla, asla kaybetmek istemediğim bir avuç insandan birisin.
    ben: ben seni çeşitli sebeplere bağlı olarak sevmiyorum. bir şeylerden ötürü sevmiyorum. sen sen olmaya devam ettiğin müddetçe sevmeye devam edeceğim.
    bff: ben de öyle, varlığın yeterli sevmem için.
    ben: var olmasan da severim. içimde yaşatırım.
    bff: ağlatma xxx(sansürlü ayıplı kelime)

evet, iki odun olarak romantizmimiz ancak bu kadar sürebiliyor. fazla cheesy bir muhabbete dönüşmeye başlayınca akabinde hemen çirkinleşiliyor, her neyse. bir keresinde bana “dünyada herkesin bir serin’i olsa dünya çok daha güzel olurdu.” demişti aynı arkadaş. bugün ise yukarıda gördüğünüz üzere bir insanın hayatında arkadaşından duyabileceği en güzel şeyi duydum. ben de onun arkadaşlığı, sevgisi, zekası, merhameti, bitmek bilmeyen kendini geliştirme çabası, kişisel farkındalıkları, egolarından arınmış hesap kitap yapmayan, çıkar gözetmeyen zihni, içine kapanık ve duygularını ifade etmekten, incinmekten korktuğu için her şeyi içine atan bir karakteri olsa da kendini kötü hissettiginde beni arayıp ağlayabilme, derdini anlatıp gerek artık benim de kardeşim gibi olan kardeşi gerekse kendisi için yardım isteme cesaretini gösterebilmesi, hata yaptığında hatasını kabullenip özür dileyebilecek olgunluk ve erdeme sahip olabilmesi, hata yapmamış olsa bile sırf karşısındaki incindiği için özür dileme inceliğini gösterebilmesi, yaşadığım ve hissettiğim her şeyi kendi yaşamış/hissetmişçesine empati kurabilmesi ya da en azından bunun için çaba göstermesi, entelektüelliği, ilgi duyduğu tüm alanlardaki tüm konuları kimseye ihtiyaç hissetmeden kendi kendine öğrenebilmesi, kitap aşkı, bilgi birikimi ve onu o yapan tüm kusurlarıyla gurur duyuyorum. beni hep iyiye ve daha iyiye yönelttiği için, bana hep her şeyin en iyisini layık gördüğü ve daha azına tahammül etmeme asla izin vermediği için, tek başıma baş edemediğim ya da yanlış kararlar aldığım birçok konuda beni kendime getirdiği için ona minnettarım. hayat karşıma gerek özel hayatımda gerekse arkadaş çevremde neden bilmiyorum ama hep onun gibi samimi, karşılıksız sevmeyi bilen ve benimle gurur duyan insanları çıkardı/çıkarıyor ve bunun için de eğer bir tanrı varsa ona ciddi manada minnettarım. böyle insanlar sayesinde insanlara güvenimi kaybetmeden yaşayabilmek öyle güzel ki. allahın her günü kanın gövdeyi götürdüğü şu dünyada hayal kırıklığı, dost kazığı, ihanet falan nedir bilmeden yaşıyorum resmen, mucize gibi bir şey. dünya bir çeşit ayna sanırım, nasıl hissediyorsak aynı muameleyi görüyoruz, içimiz ne denli temizse o denli iyi insanlar çıkıyor karşımıza. o bunu hiçbir zaman göremeyecek ama ben bugün onunla biraz övünmek istedim. ben de seninle gurur duyuyorum needy potatom, ruh ikizim. iyi ki varsın.
  • " fikrimin ince gülü, iyiki hayatıma girdin."
  • sözcüklerin ruhumu okşuyor demişti de mest olmuştum bir zamanlar.
  • “insanların özel güçleri olabileceğini seninle öğrendim.”
hesabın var mı? giriş yap