şükela:  tümü | bugün
475 entry daha
  • fanı değilim ancak doğru tespitleri ve sağlam fikirleri var yine de bazen sola kaçan söylemleri olabiliyor popüler kültür karşıtlığını da anlamsız buluyorum.

severek takip etmeye devam.
  • severek takip ettiğim böyle bir arkadaşımın ve yakınımın olmasını istediğim bir abimiz. çok faydalı adam ya. efecastlerini arada geceleri yatmadan önce dinlerim.
    bir atatürkçü,ulusalcı böyle olmalı bence. aktif ve dinamik ve open source yaşıyor. öğrenmeye odaklı. karakteri ciddi anlamda çok iyi. birikimleride aynı zamanda çok iyi. ateistlerin hede hödö yapmayıp bu abimiz gibi olmasını temmenni ediyorum.
    allah yolunu açık etsin diyecem ironik olacak ama cidden faydalı icraatleri var sonuçta
    not:rasyonalist müslüman
  • bornovaya yolu düşerse bi haber etmesini dilediğim kişi.
  • bugün bir podcast yayınladı kanalında. benim de hakkında uzun süredir düşündüğüm bir soruya değinmiş: türkiye'de neden hâlâ komünistler var?

hayatım boyunca "bana kimse karışamaz!" muhabbeti yapıp sosyalizme/komünizme sempati besleyen çok fazla insan evladı tanıdığım için bana da son derece komik geliyor bu durum.

en son sosyoloji mezunu birinde bile aynı çelişkiyi gördüğüm için tıpkı efe aydal gibi ben de "tamam kanka, olabilir." deyip uzatmamayı öğrendim.

- - -

bu komünik tayfa (itiraf etmek gerekir ki ben de eskiden onlardandım) çok azaldı artık.

şimdi aynı zırvalarla feminikliğe başladılar. onlar da yakında tükenecektir. bu iki düşünce akımı neresinden tutarsan tut elinde kalıyor çünkü.

aynı kişilerin muzdarip olduğu klasik bir hastalık için (bkz: erdoğan'ı sevmeyip erdoğan vari adamları sevmek)
131 entry daha