• noterde eft dekontunu gormus. tamam para kesin yatar demis aracin satisini vermis. sonrasi malum.

https://www.memurlar.net/haber/830646/
  • yazık yahu. üzüldüm. abimizin yüzü de o kadar temiz ki "gel beni dolandır, anlamam ki " der gibi. saf anadolu insanı işte.
  • noter 50 defa sorar. paranı aldın mı?
  • bugün adamın biriyle anlaştım. inatla eft yapacağım diyordu. inatla havale istedim. bu haberi okumadan once bir kurt düştü içime satıştan vazgeçtiğimi söyledim. numaramı bile değiştirdim. vay anasını lan. üzüldüm umarım birileri yardımcı olur adamcağıza.

edit: 30 a yakın mesaj gelmiş cevaplamam mümkün değil hepsini. arkadaşlar ben havale talimatını iptal edemiyorum ama eft talimatını iptal edebiliyorum diye biliyordum. şayet böyle değilse ne olur cahilliğime verin. e tabi bide havale hemen geçiyor hesaba.
  • çarpılan dayının ismini öğrendiğimiz , üç kagitcinin adını ogrenemedigimiz satış. onu da söyleyin de başkasını carpmasin.
  • bugün adamın biriyle anlaştım. inatla arsa ile takas yapacağım diyordu. inatla daire takası istedim. bu haberi okumadan önce bir kurt düştü içime satıştan vazgeçtiğimi söyledim. yaşadığım şehri terkettim, yetmedi beni bulamasın diye ülkeyi terkettim. `:(suçlu benim çünkü ben kaçıyorum)`

ah be kardeşim, madem tam bilmiyorsun neden eline canlı parayı almayı tercih etmedin ki?
  • valla adam safmış yalan yok fakat böyle bir açığı kapatmak çok basit bir yasaya bakıyor.

diyelim bir araç satacaksınız, alıcı taraf arabanızı noterden üzerine geçti ama ortada bir dolandırıcılık olduğunu varsayın. bu durumda alıcıya “satın alınan araç 1 hafta boyunca satılamaz, kiralamamaz.” diye bir madde koyarsın olur biter. böylelikle dolandırıcılık ile para aklamaya çalışan bu şahıs kolluk kuvvetlerince enselenip gerekli cezası verilir. bu kadar basit bir şey bile ülkemizde dolandırıcılar tarafından ekmek kapısı halini alabiliyor. yazık çok yazık .

gelen mesajlar üzerine edit ;

bir çok kişi aracı ya parçalarsa ne olur, şahıslar satmak isterse mağdur oluruz diye mesajlar geliyor.. arkadaşlar bu durumları düzenleyecek olan devlettir. yasaları farklı kriterleri göz önüne alarak düzenleyebilirler. ticaret olarak al-sat yapanlara ayrı bir uygulama çıkartılabilir. bunun basit bir çözümünü sadece ben söyledim ayrıntıya girmeden, lütfen anlayışla karşılayın.
  • enişte dobloyu satamamış bu kez. bi bankayı kontrol et kardeşim. hatta açıklamaya yazdır şu araç satış bedeli diye.

banka bu gibi durumlarda paraya bloke koyar. satış evrakını götürünce blokeyi kaldırır, satıcı parasını alır.

sonra da kıvıramaz alıcı, yanlış oldu paramı iade edin diye.
  • araba hemen galericiye ordan yeni sahibine satılmış. belli ki tezgah organize.bir araç bu kadar hızlı el değiştiremez. aklama operasyonuna acaba devlet müdahil olacak mı ?
219 entry daha
hesabın var mı? giriş yap