• sanırım kendimi istemeden kapatmışım uzun bir süredir doğru dürüst mutlu olduğum belli başlı zamanlar var, hadi ama herkes gibi sende ağlanıp sızlanıyorsun sözünü kendime defalarca söylemem bu sözü küçülttü. bir deri değiştirme dönemi sanırım yavaş ilerlediğine eminim evden sıkılacağım zamanı merak ediyorum.
  • keşke çizgi filmlerdeki karakterler gibi hergün aynı kıyafetleri giysek.
  • sahip olunması çok mühim ve herşey olduğunu zannettiğim şeyin herşey olmadığını terapi yardımıyla öğrendim.

nolucak şimdi..
  • dostoyevski okumamış insanlar neden yaşıyor anlamış değilim.
    bir örnekle dostoyevski sevgimi ifade edeyim,
    tarihte sevip saydığım büyük adamlardan biri fatih sultan mehmet iken onun adına dostoyevski okuyamadan gitti diye üzülmüştüm bir gün boyunca, evet dostoyevskiyi böyle seviyorum.
    türk düşmanı olmasını da insan olup hata yapabilme acziyetine bağlayıp fazla şaapmıyorum.
  • hiçbir şeyden keyif alamıyorum. herşeyden sıkılıyorum ve kimseyle de görüşüp konuşmak istemiyorum. arada bir geçer gibi oluyor o zamanlarda yine normalde nasılsam öyle davranıyorum ama bazen bir anda gelen "bu hayatın heyecanı meyecanı yok" hissinden kurtulamıyorum.
  • hani demiştin ya bana. ben bu hayatta iki iyi insanın karşılaşma ihtimaline inandım. neden bu kötülüğü yaptın peki? kötüsünüz. sevilmemişsiniz. sizi seveni de göremeyecek kadar körsünüz.
  • çok sevdim ben. her baktığımda içim titredi. sesini her duyduğumda yüzüm güldü. her sarıldığımda, kokusuyla ciğerlerimi doldurduğumda yeniden doğdum.

en mutsuz en sıkkın zamanlarımda: mesela bok gibi geçen bi nöbetin arasında uzanıp dinlediğim bikaç saati onu düşünerek geçirdim huzur bulmak için. bazen yetmedi aradım konuştuk.

etrafımda beni 2 3 ay tanıyan insanlara bile anlattım onu. ne kadar sevdiğimi onlar bile biliyorlardı. 15 kişi yemek yerken sadece onunla konuşurken dikkatim dağılmasın diye aradığında dışarı çıkıp konuştum. her ayı, her önemli günü bekledim. ben. ben yaptım bunları. ve daha yazmayacağım bir sürü şeyi de. o kadar sevdim ben. o kadar çok sevdim.

ve terk edilme sebebim: onu eskisi kadar sevmememdi sözlük. amk böyle hayatın. gece uyuyamıyorum. gündüz uyanmak istemiyorum. bildiğim bütün küfürleri, bedduaları hakaretleri ediyorum kalan bir iki fotoğrafına bakarken. canım acıyor sözlük. bastırıp duruyorum ama patlamaktan korkuyorum.
  • yürek yedim galiba aq #85752286
  • dün gece rüyamda duvardaki bir kediyi kucağıma aldım kedi de nasıl tüylü nasıl güzel. kediyi severken cemaat topluluğu üzerime gelmeye başladı meğer arka tarafımda sahne varmış konser olacakmış. ama bildiğin çarşaflı takkeli insanlar , neyse çıksam çıkamıyorum baktım olacak gibi değil kediyi de koydum kafamın üzerine tuttum patilerinden birlikte kafa salladık.
  • en ufak problemde intihar edeceğini söyleyen saçma bir nesil var ve ben hepsine sinir oluyorum. bir insanın hayatında son vermesi çok zor bir şeydir. içinde yaşama içgüdüsü var bir kere. minicik bir problemde intihar etmeyi düşünecek bir seviyedeyseniz eğer, gerçekten psikolojik bir probleminiz var demektir. o yüzden acilen psikiyatriste gitmenizi öneriyorum. gelip burda ağlamak çözüm değil.

halbuki biz çocukluğumuzda, gençliğimizde hiç böyle değildik. hala da bir çikolata ile mutlu olabilen bir nesiliz. hayatta yaşadığınız şeylerin hep olumsuz tarafını görmeyin. yediğiniz yemeğin, içtiğiniz suyun değerini bilin hala sağlığınız varken ve kimseye muhtaç değilken. öyle saatlerce bilgisayar, tablet ve telefon başında takılıp kalmayın. gidin çıkın dolaşın. aldığınız nefesin değerini bilin.
hesabın var mı? giriş yap