427 entry daha
  • yok yav hoca harbiden norveçli ve türkiye'yi tromsö'den filan takip ediyor. türkiye'deki gelişmeler ile alakalı şaşırmalarına yorumlarına baktıkça ortaya çıkan bu, en son şöyle demiş;

peki muhalefeti temsil edecek aday nasıl biri olmalı?

bütün siyasal kimliklere eşit uzaklıkta ve yaşamı boyunca demokrasiyi ve insan haklarını savunmuş biri.

-türkiye’de öyle biri var mı?

çok.

-isim örneği verebilir misiniz?

mesela ben varım! genç olsam hiç tereddütsüz girerdim.

-şimdi girin…

kamuoyu açısından fazla yaşlıyım! (gülüyor)

-sizin dışınızda bir isim var mı?

metin feyzioğlu.

-feyzioğlu aday olsa kazanabilir mi?

onu bilmem ama tarifime uygun; bütün kesimlere eşit uzaklıkta, demokrasiden, insan hak-larından, hukuk devletin-den ve adaletten yana bir aday. birinci aday benim, ikinci aday metin feyzioğlu!

hocanın 2019 seçiminin (veyahut ne zaman yapılacaksa işte) temiz geçeceğini düşünüp aday konuşması bir yana, feyzioğlu'nun bütün kesimlere aynı uzaklıkta olduğunu düşünmesi ayrı bir norveçlilik.

memleket bu durumdayken kongar eleştirisi size saçma ve gereksiz gelebilir. bizler yazıp çizmeyi konuşmayı bırakıp harekete geçmesi gereken bir kitle idik, yani pasiflikten kurtulmalıydık ama hoca gibilerin bakışı yazması çizmesi bile pasiflik pompalıyor. türkiye şu an çadır devleti bile değil, uyanın artık. hala sandık, hala hukuka aykırı, hala böyle bir şey olabilir mi ya kafası, olur arkadaş, oldurdular.

(bkz: emre ihsansen)
  • adamın yaşı 80 adı emre hayat bazen sizce de çok tuhaf değil mi? emre dediğin 15 olur 20 olur, hadi taş çatlasın 30 35 olur 80 olup emre olmak nedir abi ya?.. adamın adı kendini genç gösteriyor.
165 entry daha
hesabın var mı? giriş yap