• hakkında kripto değil ama veri madenciliği* yaptığı iddiaları bulunan platform, ki bunu kısmen kendileri de kabul etmiş zaten. kendilerince masum açıklamalar getirmişler konu ile ilgili, fakat bence insanların steam kullanma alışkanlıklarıyla ilgili bilgi topluyorlar. gizli gizli kripto para madenciliğinden çok daha şeytani planları var sanırım.*
  • mahallenin bakkalı hüseyin emmi'den aldığım bilgilere göre epic games store'u kurduğundan beri evinin etrafında siyah takım elbiseli, güneş gözlüklü çinliler görmeye başlamış. herhalde bilgisayarımda mining yaparak buldukları bilgilerden dolayı ajan gönderdiler bana diyordu. şimdi mahallecek adama şantaj yapacaklar diye korkuyoruz.
  • mining yaptığı iddia edilen oyun platformu.
    olsun, bedava oyun veriyor.
    nankörsünüz, hiç bir şeyi haketmiyorsunuz.
  • bende launcher penceresi açıkken %15 cpu , %5 kadar gpu (intel) kullanımı olan launcherdır. simge durumuna küçültünce cpu %5’e gpu %0’a düşmekte. optimizasyon sorunları olduğu doğrudur ama mining yaptığını zannetmiyorum. ayrıca hiç harici ekran kartımı (nvidia gtx 1060) kullanmaya çalışmadı.
  • eşya pazarı yok, sepet yok, başarım yok, arkadaş listesi kullanışsız, topluluk yok, modlar yok, yorumlar yok, ekran görüntüleri yok, profili kişiselleştirme yok, rozet-kart kasma olayı yok, gruplar yok, atölye yok, incelemeler yok, ara yüzü çöp ve pc'nin fanlarını dip gaz çalıştırıyor vs vs...

emin olun steam'de biraz pazar piyasasını çözerseniz çoğu oyunu bedavaya alırsınız zaten. steam'e şu ana kadar (6 senede) 500 lira yatırmışım ve oyunlarım ve envanterimin toplam ederi 6 bin lira üzeri eder. tabi artan steam kurunun da buna faydası var ama al-sat yaparak, veya değerlenecek eşyaları bekletip satarak çok paralar kazandım.

daha önce de yazmıştım, epic'ten detroit become human'ı 39 lira gibi bir fiyata aldım, epic'e bir şans verdim. her ne kadar sürekli crash yediğimden oynayamasam da; epic piyasada kalmak istiyorsa steam'in en az yarı fiyatına oyunu satmalı ki epic'den oyun alalım. yoksa steam'in çok fazla artısı var. (steam'de detroit 100 liraydı)
  • 28.12.2020 tarihinde stranded deep'i bedava verecektir.
  • dün mount&blade bannerlord'u parasını ödeyip satın alamadığım platform. 60 tl hesabımdan kesildi ama ne fatura gönderdiler, ne satın alma geçmişimde gözüküyor ne de kütüphanemde oyun var. kendilerine e-mail attım durumla ilgili ve 9 saattir geri dönüş bekliyorum. tahmini cevap gelme süresi 19 saatmiş.
    şu an için koskoca epic tarafından dolandırılmış gibi gözüküyorum, e-maile gelen cevaplarla editlenecektir.
    edit: epic games paranın kendilerine hiç gelmediğini, bankaya iade edildiğini; ziraat bankası ise parayı kabul ettiklerini ve henüz bir iade işleminin olmadığını söylüyor. hakkımızda hayırlısı diyor 2-3 gün daha bekliyoruz.
    edit2: sorunlunun epic games olduğu anlaşıldı, başarısız alışverişimden 4 gün sonra bile hala parayı iade işlemine başlamamışlar. 12 e-maildir bunu anlatmaya çalışıyorum, hala çalışıyorum. inşallah buraya parayı geri aldığımı da yazacağım.
    edit3: dün 59.99tl olarak çekilen para 57.5tl olarak iade edilmiş. buna da şükür, tam 7 gün sürdü bu işlem. 7 gün.
  • şu sıralar launcher'ini açtığımda bilgisayar ağır bir işlem yapıyormuş gibi davranıyor ayrıca cpu kullanımının yüksek seviyede olduğunu farkettim.(genelde %7 civarında) bu hep mi böyleydi yoksa son zamanlarda bir işler mi dönüyor hiçbir fikrim yok.
  • steam seviyesine gelebilmeleri için daha çok var. şuan ki durumlara göre steam'i geçebilmeleri çok zor. bedava oyun veriyor ama steam kadar içerik zenginliği yok maalesef. optimizasyon sorunları da cabası. tabi yeni platform fakat ben steam'i geçebileceğine ihtimal vermiyorum.
  • sadece ekran kartınız üzerinden mining yapsalar hadi neyse. oyunları bedava vermeden önce ziglerine daşaklarına sürüp öyle veriyorlar. oyunların üzerine işediklerini bizzat gören arkadaşım var.
hesabın var mı? giriş yap