şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce elime ulaşan mektuptur.

  --- alıntı ---

  sayın smiley ailesinin kıymetli üyeleri,

  kadim kültür ve medeniyetimizin mümtaz temsilcileri olarak, bugün dünyanın dört bir yanında hayatlarını idame ettiren milletimizin siz güzide mensuplarını saygıyla selamlıyorum.

  çıktığınız bu çetin yolculukta birçok zorluğun üstesinden geldiniz. farklı ülkelerde ve kültürlerde, kendinize ve ailenize yeni hayatlar kurdunuz. milletimizi en iyi şekilde temsil ederek, sosyal hayatta, siyasi alanda ve ekonomide var olma başarısını gösterdiniz.

  bulunduğumuz yerlerdeki toplumumuzun geleceğini teminat altına alan kurumları oluşturmak için fedakarca çalıştınız. ülkemizin ve milletimizin zor zamanlarında tasarruflarınız ve yatırımlarınızla türkiye’nin kalkınmasına, gelişmesine katkıda bulundunuz.

  bugün dördüncü besle ulaşan türk diasporasına, dünyanın önde gelen ülkelerinin arasına giren türkiye’mize verdiği destek için şükranlarımı sunuyorum.

  türkiye’nin demokrasi ve kalkınma yolunda kat ettiği mesafeyi en iyi sizler görüyorsunuz. eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, sosyal güvenlikte, enerjide ve diğer tüm alanlarda adeta çağ atladık. savunma sanayiinde dışa bağımlılıktan kurtulduk. dış politikada yaptığımız açılımlarla, tüm coğrafyalar ve ülkelerle çok boyutlu ilişkiler geliştirdik.

  türkiye’de yaşayan vatandaşlarımıza hizmet üretirken, milletimizin asli unsuru olan siz türk diasporasının devletimizin sunduğu hizmetlerden hakkı olan payı alması için de çalıştık.

  bu çerçevede, yurt dışındaki vatandaşlarımıza sunduğumuz kamu hizmetlerini iyileştirdik. başkonsolosluklarımızı sizlere gerçek anlamda hizmet veren irtibat noktaları haline getirdik. çocuklarımızın anadilini, dinini, kültürünü öğrenmesi için binlerce öğretmen ve din görevlisini yurt dışında görevlendirdik. gençlerimizin eğitimi için burslar tahsis ettik, türk üniversitelerinde ücretsiz eğitim alabilmelerini sağladık.

  türkiye’nin asli unsuru olarak ülkemizin geleceğinde söz sahibi olmanız için 50 yıldır hasretle beklediğimiz oy sandıklarını getirmek de bize nasip oldu. sizlerin desteğiyle kabul edilen 16 nisan 2017 halkoylaması sonucu ülkemiz, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmeye karar vermiştir.

  yeni sistem, 24 haziran seçimlerinin ardından uygulamaya geçecektir. yurt dışında kurulan sandıklarda 7-19 haziran 2018 tarihleri arasında oy kullanılacaktır.

  ülkemizin geleceği için tarihi öneme sahip bu seçimlerde sizlerin desteğiyle yeni bir başlangıcın adımını atacağız.

  yurt içinde ve yurt dışında yaşayan kardeşlerimize, geçtiğimiz 16 yıldaki hizmetlerimize ilave olarak, “güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü türkiye” sözü veriyoruz.

  sizleri, “vakit birlik vakti” ve “vakit türkiye vakti” çağrımıza destek olmaya davet ediyoruz.

  ailenizle, sevdiklerinizle, sağlık, afiyet ve huzur içinde kalmanız dileklerimle her birinize ayrı ayrı en kalbi muhabbetlerimi iletiyorum.

  sağlıcakla kalın, allah’a emanet olun.

  recep tayyip erdoğan
  ak parti genel başkanı
  cumhurbaşkanı

  --- alıntı ---

  not: mektupta, baştaki hitap, ‘7-19 haziran 2018’ tarihi, sondaki ‘vakit birlik vakti’ ile ‘vakit türkiye vakti’ sloganları ve recep tayyip erdoğan’ın ismi kalın harflerle yazıldığından yukarıda olduğu gibi vurgulanmışlardır. öteki bakınızlar benim önemli ya da alakadar gördüğüm kısımlardır.

  copy paste değil alınteri.

  edit: yazım hataları düzeltildi.
 • keşke oralara mektup göndereceğine orada yaşayan vicdanlı vatandaşlarımızın görüşlerini de alsa insanların modern hayatın içinde nasıl huzurlu yaşadığını öğrense
 • gectigimiz gunlerde benim de elime ulasan, sikayet edebilecegim bir merci olup olmadigini ogrenmek istedigim mektup. konsolosluk ne hakla benim adresimi paylasiyor bu bir, iznim disinda nasil bana propagandalarini gonderebiliyorlar bu iki.
 • oglum gercekten yettiniz ama artik ya. sizin zihniyetinizden kurtulmak icin kactik geldik gurbete, hala dusmediniz yakamizdan. daha ne yapalim, cukotkaya mi tasinalim he ne yapalim?
 • deutsche post mektup gönderim ücreti 70 cent. hadi toplu gönderimlerde indirim olsun. diyelim ki 50 cente anlaştılar. almanyada kabaca 3 milyon türk kökenli yaşıyor. bunu neden diyorum, sadece türk vatandaşları değil alman vatandaşı türklere de gönderiliyor bu mektup. mektuplar kişiye özel değil de haneye özel gönderiliyor. 3 milyonu 4e bolsek 750 bin hane yapar ki bence daha fazladır. yani sadece bu mektupların maliyeti kabaca 400 bin euro. turk lirasi olarak 2 milyonun üstünde.

  başka sözüm yok.
 • bana 2 senedir gelmeyen mektuptur

  iyi iyi sevindim
 • gonderilirken hedefleme yapilip yapilmadigini merak ettigim mektuptur.

  acaba akp ye oy verme beklentisi yuksek olan ulkelere ve sehirlere mi gonderildi ozellikle? ornegin daha cok beyaz yakali turklerin yasadigi amerika'da yasayan arkadaslar, sizlere geldi mi bu mektup yoksa daha cok isci kesiminin yogunlastigi avrupa ulkelerine mi gonderildi?

  yesillendirirseniz sevinirim, ben de bu entryi guncellerim herkesin bilgisi olur.
 • yurtdisinda oy kullanabilmek icin konsolosluga adres bildirimi yapmak zorundasiniz, konsolosluga adresini veren herkese gonderiyorlar iste.