şükela:  tümü | bugün
  • ilim irfan yuvası. çok kıymetli öğretmenlere sahip harika kurum.
  • hakkında bilgi almak istediğim kurum.
  • esenyurt belediye başkanı necmi kadıoğlu’nun egitime verdiği destek neticesinde esenyurt belediyesi kültür ve sosyal işler müdürlüğü’nün bünyesinde kurulan ‘kültür akademisi’ kapsamında 12’inci sınıflar ve lise mezunu öğrencilere üniversiteye hazırlanmaları için ücretsiz eğitim imkânı sağlanıyor. 2016 yılının başında faaliyete giren ve 1600’den fazla öğrencinin bulunduğu kültür akademisinde fen bilimleri, sosyal bilimler ve eşit ağırlık bölümlerinde uzman öğretmenlerden oluşan toplamda 32 öğretmen ve 4 idari personel görev alıyor.

kolej havasında eğitim sunuluyor
    toplam 6 kattan oluşan kültür akademisinde 19 adet sınıf, 1 adet 280 kişilik konferans salonu, 1 kütüphane bulunuyor. öğrenci sayısının her gün arttığı kültür akademisinde sınıf sayıları artarak ayrıca bilgisayar sınıfı da hizmete girmiştir. öğrencilerin üniversiteye daha iyi hazırlanmalarını sağlayan kültür akademisinde sunulan tüm imkânlar her zaman olduğu gibi yine öğrencilere ücretsiz olarak sunuluyor.

ayrıca esenyurt belediyesi kültür akademisinde öğrencilere ücretsiz öğlen yemeği, çay ikramında yapılıyor. her sınıfın bireysel danışmanının olduğu kültür akademisinde 2 rehberlik ve psikolojik öğretmenleri de öğrencilerin sorunlarına çözümler üretiyor. ayrıca öğrencilerin sınav stresinden kendilerini arındırmaları için her hafta sonu istanbul gezileri yapılıyor.

belediye başkanı sayın necmi kadıoğlu, “her şey eğitimleri için. biz öğrencilerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmaları için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. onlar ülkemizin yarınlarına ışık tutacaklardır. esenyurt ’ta eğitim adına yapılması gereken ne varsa hepsini yapacağız” dedi.