• pek tatlı şarkıları olan grup. vokalistleri/gitaristleri eren'in* soundcloud hesabında birtakım güzellikleri dinlemek mümkün. mutfaklarda gencebay dinlerken pek güzel hele.
  • kötü bir yüzyüzeyken konuşuruz alternatifi. bak hem kötü hem de bırak alternatif müziği bir grubun alternatifi. özgün olmaları dileğimle.

gölgeleri kaldırın bence. silin yok edin.
  • mümkünse uzaya çıkmayalım isimli şarkıları ile tanıdığım topluluktur. müziği itibari ile annem dondurmanın üzerine bir de kaynamış mısır almış gibi bir hissiyata girmemi sağladı. şimdi diğer şarkılarına bakacağım.
  • bu grubu tam da şu an keşfettim. nasıl bu kadar geç kaldım diye cenin pozisyonunda yumruğumu ısırarak ağlıyorum. çok iyiler.
  • eren bagi'nin mükemmel işlere imza attığı alternatif müzik oluşumu. diğer elemana oldum olası kılım. ama eren seni seviyorum kardeşim devam et. biraz olsun ve kaptan nerdeyim, fazlasıyla başarılı parçalardır. şiddetle tavsiye ederim.
  • 'yarın, bugün gibi biraz' diyerek günlerin sıradanlığını vurgulamıştır. severek dinliyoruz.
  • yerimi alayım
  • yeni albümlerindeki bilmem adlı parça moralimi eksilere indirmektedir. sözlerini şuracığa fırlatıyorum.

attım içime yine kurşunu
    gez göz ve arpacıklar elimde
    fırlattım toprağa arpa olsunlar diye niye
    ağaç oldular uzandılar bulutların üstüne
    bilmem

baktım elime çizgiler yol oldu
    yürüdüm üstünde bile bile
    peki tamam sen patladın ama kurşunun nerede dersen
    bilmem

avcumu sıktım ve eziyet ettim kendime bile
    tam şimdi gel sor bana aklın yerinde mi diye
    bilmem

uçarken kaçarken
    mütemadiyen buralarda tek tabanca yaşarken
    tetiğimi çektiler ve bunun olması için henüz çok erken
    peki tamam sen patladın ama kurşunun nerede dersen
    bilmem
  • 'kelebek' isimli, spotify'daki versiyonu youtube'daki versiyonundan daha kötü olan şarkıya sahip olan muhteşem grup. birileri kendilerine acemiliğin daha çok yakıştığını, elinde ki gitarla bir 'storyteller' edasıyla, işi çok profesyonelliğe çok dökmeden sanatlarını icra etmeleri gerektiğini söylemesi gereken grup...

taksim'desin, taksimin hala doğal olaraktan yeşil olduğu zamanlarda.kısa sürede yetiştirmen gereken bir iş yok, sınavın yok, projen yok ve sevdiğin,aşık olduğun o yosun saçlı kızla bira içiyorsun. alkol eşiği düşük olan bir insansın, 3. biradan sonra yüzündeki 'o' na aşkla bakan ifadeyi kontrolün altına alamıyorsun. tuvalete gidiyorsun elini yüzünü yıkamak için. masaya döndüğün zaman yosun saçlın seni bekliyor ve uzun zaman sonra şehveti hissettiğin o öpücüğü konduruyor dudaklarına.lafını bölüp soru sorduğun zaman cevap vermeden önce hep sağına bakıp lafa da hep 'şöyle' diye başlayan o kızın boynundan yayılan o koku tüm hücrelerini sarhoş etmeye yeterken, oturduğunuz masanın yanındaki pencereyi izlemeye koyuluyorsun. ahşap pencerenin kaç yıllık olduğunu, hangi ağaçtan yapıldığını düşünüyorsun, çünkü artık beynin hayatının geri kalanını geçirmek istediğin 'o' nu bulduğunu düşünüyor ve istemsizce herkesin bilinçaltında büyük yer kaplayan o problemden kurtuluyorsun.artık bilinçaltın özgür ve daha gereksiz şeylere odaklanabilir...

adını tam bilmediğin ama bundan 5 sene önce herhangi bir kitapta okurken adını duysan buraya kesin gitmeliyim diyeceğinden emin olduğun, adını yazının ölümsüzlüğüyle perçinlemiş o caddelere adım atarak gidiyorsun yosun saçlının peşinden.gözlerin kapalı bile gidebilirsin aslında, boynundan yayılan o kokunun çığlığını duymamak mümkün değil çünkü,..işte böyle bir zamanda böyle çığlıklar burnumdayken dinlemek isteyeceğim bir şarkı 'kelebek'..

çünkü sahip olduğun tek hayat 1 günden ibaret olsa dahi, değiştirmek isteyeceğin hiçbir şeye sahip değil bu hikaye..

hiçbir anını değiştirmek istemeyeceğiniz o '1 gün' den hayatınızda bol bol olması umuduyla..
  • yanlış var isimli parçalarında gecenin üçünde diye bir söz geçiyor. az önce bu şarkıyı keşfettim ve saate baktığımda tam üçü gösteriyordu. bu rast gelişleri seviyorum.

yanlış var parçasındaki synth'ler çok tatlı, ruhani ve deneysel bir eser olmuş. bu gecemin puanını tek başına sayelerinde üçten yediye çıkardım. teşekkür ederim.

(bkz: buralar değerlenir)
hesabın var mı? giriş yap