• en sevdiğim işlerden biri. hele ki tohumdan yahut fidan yetiştirilen çiçeklerin ekimi, dikimi, bakımı, verdiği keyif bambaşka. hafta sonları onlarla uğraşırken bütün sinirden, stresten uzaklaşmış hissediyorum kendimi.

insanların modern hapishanelerde tutsak edildiği, ellerin toprağa değmediği, ayakların toprağa basmadığı bu modern çöplükte yapılabilecek en güzel şeyler: bitki yetiştirmek, evcil hayvan beslemek. hâlâ bu doğanın bir parçası olduğumuzu hatırlatıyor bizlere.
  • benim. aslında tam olarak yetiştiremiyorum, çünkü 1. ayın sonunda çiçekler kurumuş çalıya dönüşüyor. en sonunda ufak çamlardan aldım ama onları da kurutmayı başardım. ama çamların kuru hali daha hoş geldi gözüme, böyle kalsın amuğa gorum çiçeenin.
  • bu adamdan iyi baba olur demedi demeyin.
  • sevgi dolu erkektir
  • babam.
    facebook'unda "emekli olunca yerleşebileceğiniz 14 sahil kasabası" postları paylaşmaktan artakalan zamanlarda çiçekleriyle konuşur, sular, sabahın köründe coşkuyla odama girip "bak bak limonlar nasıl coştu bak" diye naralar atar. sağdan soldan duyduğu antin kuntin bilgilerle bakımlarını yapar.
    gerçek bir emekli kendisi.
  • çiçek yetiştirmenin zorluklarını bilmesine rağmen sabırla bekleyen, toprağından yaprağına, saksısından çiçeğine ilgi gösteren sonrada güzel çiçeklerinin verdiği huzurun keyfini çıkaran adamdan zarar gelmez arkadaşlar.
    bizim evde tam da böyle bir adam var.
    bu adamların çiçekleri, çocukları gibidir. her biri ile tek tek konuşmazlarsa uykuları kaçar. saksılarının yerini değiştirdiğinizde en az bir hafta söylenir, bebeğimin güneşini engelledin yada çok güneş alırsa yaprakları bozulur, anlamıyorsun bari dokunma diye. kayınvalideciğimin bizim evdeki adama bulaştırdığı en güzel huy.
    böyle güzel adamları sevin, böyle güzel adamları yetiştiren annelerinide sevin. eviniz çiçek bahçesine dönsün.
  • kedi beslemekle tamamlanır, kuş beslemekle taçlandırılır. doğanın estetiği, sesi, huzuru kokusuna, kısaca ruhundan bir parçaya dokunarak yaşamak kireçlenmeyi önler.
  • benim süs biberlerim de çiçek açıyor ilk önce. ama bir anlamı yok bunun. ne de gerçekten çiçek yetiştiren erkeklerin. adam menekşe de yetiştirse yağlı mustafaya da baksa yıllarca bir şey ifade etmez tek başına. erkeğe değil de çiçeğe atıfta bulunmak gerek bu durumda. erkeğin değil de çiçeğin güzelliğindendir diye düşünmek lazım.
  • bi bunlar bi de evinde kedi besleyen var ya işte onlar gerçekten mükemmel erkeklerdir. varsa çevrenizde kıymetlerini bilin.
hesabın var mı? giriş yap