erisaa

  • azimli
  • kofti anarşist (181)
  • 9093
  • 102
  • 37
  • 1
  • bugün

kız öğrenci olup evde yaşamak

sakarya üniversitesi öğrencileri için epeyce zordu(r).

zorluklardan biri; sevgili adabazarlı komşuların eve erkek arkadaş gelmesine gösterdikleri tepkiydi.

hatta komşunun tepki vermesi için eve erkek arkadaşın falan da gelmesine gerek yoktu. erkek arkadaşın sokağa girmesi, eve bırakması bile tepki görürdü.

hatta bu adabazarlı komşuların tepkilerini gösterme şekli; erkek arkadaşı öldüresiye dövmek, silah çekmek, ateş etmek dahi olabilirdi.

bu tür komşu gösterdiği tepkiyi az bulup, polise şikayet etmek suretiyle kızları gecenin bir yarısı uyandırıp karakola aldırabilirlerdi. hatta ve hatta şikayet sebeplerinin kızlar fuhuş yapıyor olduğunu karakolda öğrenebilirdiniz.

bunca şeyin yaşanması ise eve erkek arkadaş gelmesi değil, cinsiyeti erkek olan arkadaşın ( sevgili bile değil sadece arkadaş ) araba ile sokağa girip kapının önünde seni araçtan indirmesi olabilirdi. zaten, o evin kapısından içeri erkek sinek bile girmemişti.

ama aynı komşular sarhoş çocuklarının gece yarısı kızların kapısına dayanıp, rahatsız etmelerine asla ses çıkarmazlardı. ya da kızlardan biri bayılmış ve kapıda anahtarı bırakmış olduğu için diğer kızların içeri girmemesine, balkon camını kırarak içeri girmeye çalışmalarına duyarsız kalabilirlerdi.
büyük ihtimalle kötü niyetten değil de duymadıklarından olduğunu sanıyorum. ne de olsa bunlar pek gürültü çıkaran eylemler değildi.

çok önemli not: elbetteki tüm adapazarlılar bu şekilde diyemem. bizi kendi evlatlarından ayırmayan komşularımız da oldu. koca sokakta iki aile bile olsa vardı süper insanlar. yıllardır görüştüğüm ziyaretlerine gittiğim saygı duyduğum aileler.

devamını okuyayım »