şükela:  tümü | bugün
 • sözlükteki pembe götlü romantik ulusalcı kesimi kızdırmış komünist başkan.

  halbuki kendisini en başından beri takip edenler bilir ki hep “dersim” ifadesini kullanır.

  zaten kayyumdan önce de hdp’li belediye dersim’i kullanıyordu.

  dersim’de tkp seçildiğinde sevinçten çığlık atan kişiler bir de bunlar amk.
 • (bkz: komik)
 • yanlış yolda olan adam. daha önce belediye başkanlığı yaparken icraatlarını duyuyorduk, oysa şimdi derdi dersim gibi. şov bu tür davranışlar. icraat ile uğraşacağına bunlarla uğraşıyor gibi duruyor. güzel icraatları olsa bile sıradan seçmenin duyduğu, gördüğü bu. bu gittiği yolda sadece, "işte komünist başkan, güzel icraatlar yapıyor diyordunuz ama görün işte çapı ve gerçeği bu," dedirtir, sempatisi gider antipati gelir. türkiye tunceli'den ibaret değil.

  not: siyasal islamcılar da önce belediyede hizmetçilikle yükselmişti sonra gerçek yüzlerini gördük. şu anda kendisi için de görüşüm bu yönde, önce icraat ile sempati topladı şimdi siyasi şova döktü işi. yakında atatürk düşmanlığı ile de ilgili haberleri duyarız gibi geliyor. durup dururken bir şeyler yumurtlar, ermeni, pontus, kürt soykırımı der. gidişat bana öyle olacak gibi geliyor.
 • kayyumu atayın da aklı başına gelsin. affedersin de sen kimsin bu ülkenin bütünlüğüne zarar vermeye çalışırsın?

  edit: ben şu detayı kaçırmışım ki asıl mesele bu olmalı bence:
  “ilimizde yaşayanların türkçenin yanı sıra zazaca ve kürtçe konuştuğu göz önünde bulundurularak belediye hizmetlerinin ilde yaşayanların ihtiyaçları doğrultusunda zazaca ve kürtçe dillerinde de yürütülmesi oy çokluğuyla kabul edildi.”

  adam kafasına göre devlet kurumlarındaki resmi dili değiştiriyor, yani “devlet dili”ni. birinin bu adama, ülkede tek bir devlet dili olduğunu hatırlatmalı. demek ki, bu adamın eline biraz güç geçse “türkiye” diye bir şey kalmayacakmış. savcılarımızı göreve davet ediyorum!
 • "sabırsız" başkan.

  (bkz: #90390783)
 • köyülere hak tanıyarak toprak reformlarıyla feodaliteyi bitirmek için gelen genç cumhuriyeti isyanla karşılayan ve ağzının payını alan eşkiyalara, belediyeye dersim ismini resmi olarak koyarak selam çakmış başkandır. komunist düşmanlığını, feodaliteyi, ağalığı marabalığı savunan isyancılara selam çakan komunist başkan da ancak türkiyede olabilir.(bkz: sadece türkiyede yaşanabilecek olaylar)
 • hayatımızda ilk defa komünist görüyoruz. 19 mayıs mı kutlamaz, dersim mi yapar; yapar. bakalım daha neler göreceğiz? biraz izin verin ya hu. insanlar seçmiş.
 • güya özyönetim ilan ediyor aklınca. tez vakitte kayyum atanması dileğiyle.
 • türkiyede sosyalizmin=kürtçülük olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. yazık.