• ülkenin futbolda tek avrupa kupası sahibi insanı diyerek tanımımızı yapalım.
    onu ilk milli takımın başında görmüştüm. bilenler bilir avrupa şampiyonasına ilk o götürmüştü bizi. eleme formatı şimdiki gibi falan değildi. isviçre, isveç, macaristan, izlandanın olduğu gruptan 2.çıkarak katılmıştı hemde. takımların o zamanki durumlarını ve performanslarını 40 yaş grubu çok iyi bilir. şampiyona sonrası galatasaraya gelmişti. oynattığı futbol o zaman için dönemin çok önündeydi. bugün izlediğim futboldan zevk alamıyorsam yine onun yüzündendir. çünkü çıtayı çok yükseltti bizim için. ardından fiorentina taraftarı yaptı bizi. sonra milan. sonrasını zaten biliyorsunuz. milli takım ve galatasaray döngüsü.
    şimdi ülkede başarı olarak bu adamın yanına yaklaşan kimse yok. bırakın yaklaşmayı yarını yapan birisi yok. böyle bir kariyeri ve başarıları olan bir adamı da başka yerden vurmaya çalışıyorlar. fenerbahçelileri çok iyi anlıyorum. onların başında böyle bir adam olsa taşaklarına beton yetmez derler. adamların psikolojisini bozdu. her türlü şeyi söylerler. söylüyorlar da zaten. it ürür kervan yürür.
    fatih terim gibisi bu ülkeye bir daha gelmez. kredisi bitmez. evet 2 yıldır sıkıcı bir futbol oynuyoruz. keyif alamıyoruz. olsun be. bu seferde böyle olsun.
  • kendi tribünlerinden bir marşı tekrarlamak istiyorum.
    "ekmeğin içine koyarlar sucuğu, bunların alayı or*spu ç*cuğu."
    bu marş gs tribününden (bkz: ultraslan) 'a ithafen söylenmiştir.
  • bakmayın siz burada içindeki nefreti kusan gereksizlere.

istiyorlar ki 2010-11 sezonunu yaşasın takım

istiyorlar ki derbilerde sürünsün,adı sanı ne olduğu belli olmayan belediyespor'dan 4 yesin 5 yesin

biliyorlar ki fatih terim varken onlara kupa sapı bile yok.

hayır yani varsa söyleyin (2002-03 lucescu ile beşiktaş şampiyonluğu) bunun dışında kendisini dilinden düşürmeyen o minik kuşların (bakın kartal demiyorum) var mı bir başarısı? yok.

bırakıp gittiği 2003-2004 ve 2013-2014 sezonlarında birer şampiyonlukları var. gerisi? gençlikleri,hayatları bu nefret kustukları ismin şampiyonluklarını görmekle geçti.

(bkz: imparator) !
  • diğer takım taraftarlarını anlayabiliyorum.

mesela o kadar başarılı olmamasına rağmen ben de daumu sevmezdim. neden?
    çünkü adam bir şekilde takımı hep zirvede tutardı. hep ilk ikinin içindeydi fenerbahçe. asla yarıştan kopmaz bi rahat vermezdi daum takımları. açın bakın ya şampiyon ya az farkla ikinci olmuştur daum. hiç bir zaman şampiyonluk yarışından düşmez hep bir standartta kalırdı fenerbahçe.bu nedenle adamın yönetimle kötü olmasını kavulmasını dört gözle beklerdim o yaşımda.
    şimdi kendimi diğer takım taraftarları yerine koyuyorum ve fatih terimi onların gözünde düşünmek bile istemiyorum.
    10 sezonun 8ini şampiyon bitirmiş bir rakip teknik adam bana şeytan gibi gelirdi herhalde. ölmesini filan isterdim.
  • ben futboldan falan anlamam takip de etmem takım da tutmam. böyle türkiyede kabak tadı vermiş insanlar var. mesela aziz yıldırım vardı kurtulduk. artık devirleri çoktan geçmiş eski günlerini arayan şöhret peşindeki insanlar. hülya avşar, ibrahim tatlıses, seren serengil vs.. bunların artık gündemde olması bile insanı bayıyor. fatih terim bunların en önde geleni.başkaları da var ama neyse...
  • hangisi?

17 mayıs 2000'den önceki versiyonumu?
    yoksa sonraki mi?

bir kupa nelere kadir?
  • gsnin basindayken fenerbahcenin yasadigi sampiyonluk sayisina gore teknik direktorlugu degerlendirilen teknik direktor.

ne biliyim, bu kadar da sig oldugunu gormek yazarlarin cok garip.

fenerbahce sampiyon olamayinca gs basarili mi oluyor anlamadim ki.

vasat teknik direktor.
  • irfancan ve visca'yı istiyorum demiş ve mal taraftar yönetim alsın diye sayıklıyor.

bir de bu oyuncuların bonservisi haber olunca yönetim yaptırtıyor oluyor o haberleri.

https://www.sporx.com/…ya-ciktisxglq46732sxq?sira=1

irfancan için yapılan tüm transfer haberlerinde bonservis olarak bahsedilen hep 10 milyon avro o da en az. visca için de keza aynısını istiyor kulübü.

o zaman bu saçma sapan yönetim haber yaptırtıyor saçmalığı nereden çıkıyor? terim'in basın ve menajerlik dünyasındaki bağlantıları üzerinden. ismail colubaliy isteniyor hemen haberi çıkıyormuş iyi de arkadaş bu oyuncunun menajerinin mutlaka türkiye bağlantısı vardır. çünkü menajerler kulüplerden daha fazla hakim futbol dünyasına.
    batur altıparmak yunus akgün'ün anderlecht transferine köstek olmuştu istediği 1 milyon avro komisyonla. yakın zamanda bir menajer beni aradan çıkardılar benim de türkiye hakları üzerinde söz hakkım var diye şikayet etmişti galatasaray'ı galiba.

ayrıca başakşehir kendine rakip olarak gördüğü bir kulübe futbolcularını hem de en iyi futbolcularını verir mi? hadi verdi diyelim peki ucuza verir mi?

mısırlı futbolcuya gelince kulübün başkanı açık açık düşman ülkeye futbolcu vermeyiz demiş aylar önce. zamalek dediğin kulübü eski doğu bloku ülkelerinin devlete göbekten bağlı kulüpleriyle bir tutun. nasıl ruslar sabonis'in nba'ye gitmesini yıllarca engellediler burada da durum aynı.

yönetim satmayı becerse bile ben atıyorum 20 milyon avro'nun başakşehir'e verilmesine karşıyım.
  • son tartışmada terimsporlular şunu yazıyor "ne yönetim, ne lise, nede ultraslan bu kulübün sahibidir. bu kulübün sahibi taraftar, lideri fatih terim’dir..."

ilk cümle doğru, ancak fatih terim lider deyince aklıma şu video geliyor.

video
  • aziz yıldırım, şahsım, trump ve ft ruh ikizleridir
hesabın var mı? giriş yap