• 2k16'da spike lee edition ile deneyimlediğimiz hikaye modu ile benzer olacaktır. kariyer modu ile karıştırılmasın ikisi çok farklı.

premier league ile sınırlı olduğu yazıyor ama lig düşme, championship falan olacak mı muamma. tabii bir de transfer olayı var. 2k16'da ilk sezonun sonunda story mode bitiyor ve oyun normal kariyer modunda devam ediyordu, belki fifa'da bu tip düzenlemeye gidebilir.

yine de çok güzele benziyor, şimdiden heyecanlandırdı.

tabii ki ps4'e çıkış fiyatı ile de bizleri üzecektir, orası ayrı.
  • alex hunter oyun modu sadece kendisi ile kısıtlı ise kusura bakmasınlar bok gibi olmuş.
    siyahi bir oyuncuyu ben nasıl benmişim gibi benimseyip zevk alacağım lan o oyundan ?
    alex hunter denen dangalakla sınırlı kalmamalı herkes kendisi olabilmeli yıl olmuş 2016 hala sadece alex hunter diyorlar neyin kafası bu ya.
    kariyer modunu bekliyorum dört gözle, geçen seneki gibi antrenman koyup üstüne güzelleme yapıp sürmezler inşallah. bakalım.

alex huntermiş de mış da !
  • mou:
    https://media.easports.com/…ostbite-mourinho-lg.jpg

martial:
    https://media.easports.com/…rostbite-martial-lg.jpg

hazard:
    https://media.easports.com/…frostbite-hazard-lg.jpg

reus:
    https://media.easports.com/…e/frostbite-reus-lg.jpg

james:
    https://media.easports.com/…stbite-rodriguez-lg.jpg

https://www.easports.com/…/fifa-17-pre-order-offers

burada yazılana göre fifa 16 sahipleri oyun için menülerden girip fifa 17 ön siparişi verirse super deluxe edition %10 iskonto ile geliyor. ayrıca origin access üyelerinin de tüm oyunlarda %10 indirimi olduğunu düşünülürse bu versiyon 73 euro ya geliyor. standart ise 60 euro, access üyelerine 54 euro.

13 haziran itibariyle:

origin: standart versiyon pre-order (origin access varsa): 54 euro = 182 tl (kur 1 euro = 3,38 tl)
    origin: super deluxe versiyon (fifa 16 indirimi + origin access varsa): 73 euro = 246 tl (kur 1 euro = 3,38 tl)
    g2a: standart versiyon pre-order (bonuslar yok) = 145 tl (44 euro)
  • artık atmosfer namına geliştirmeler beklediğim oyun. grafikler, modelleme kaliteleri artıyor eyvallah. ama bir türlü statta oynuyormuş hissi alamıyorum ben abi. oyuncuları falan sallayıp taraftar modellesinler. hala gol pozisyonlarında aynı anda oturup kalkan, monoton şekilde marş söyleyen, oyunun atmosferine etkisi 0 olan taraftar var ya. yıl olmuş 2016. çok mu zor abi arada bir meşale atılması ne bileyim taraftarın saha içine atlaması?
  • fifa 16 çıkmadan 1 hafta kadar önce instant gaming'den baya uygun fiyata almıştım. şimdi fifa 17 de 42 euro gözüküyor. pc için alacaklar için yazayım dedim. sanırım çok daha ucuza bulmak pek mümkün değildir.
  • ulan o kadar tantana bu salak saçma video için miydi diye isyan ettirmiş oyun.

kardeşim bana oynanıştan bir şeyler sunsana, geçen sene demoya koyup orjinal oyunda esamesi okunmayan top kontrollerinden bahsetsene, şöyle şöyle özellikler getirdik desene. kenarda teknik direktör olacakmış. e amına koyayım banane orda duran adamdan. koca tanıtımı bir tane yeni oyun modu ile geçiştirdiniz ayıptır lan.

inşallah saha içine de müdahale etmeyi akıl etmiştir bu arkadaşlar. gayet güzel bir demoyu gösterip yarrak gibi bir oyun çıkarmazlar gene.
  • hikaye modunda karakterin adını hamdullah ketenpereci yapamayacak diye sallayanları görmeye başladığımıza göre yine baya eğlenicez demektir.
  • hikaye modu bir futbol oyununda hayal ettiğim şeylerden birisiydi.

başlangıç için elbette o kadar da şaşalı bir şey beklememek gerekir. bu gelişmeden memnun kaldım açıkçası.

ancak ;

-sürekli aynı şekilde atılan goller
    -sürekli aynı şekilde yenilen goller
    -oyun içerisinde ki yeniliği olmayan animasyon kıtlığı

vs vs... ve özellikle momentum denen zırvalık....

bir futbol oyunu ancak bu kadar katledilebilir. ya grafik ya da süper oyun zenginliği deseler, grafiği seçmezdim buna eminim.

bakalım fifa ve pes bu sene neler yapacak.
  • frostbite motoruna gecerek boyut atlayacagini anlamis oldugum, gümbür gümbür gelen futbol oyunu. bu seneden sonra ben olsam artik pes serisini cikarmazdim.
  • oyuna gelen bazı yenilikler;

serbest vuruşlar:

-serbest vuruşlarda koşunuzu ayarlayarak topa vereceğiniz yönü ve falsoyu farklılaştırabilirsiniz. barajın çevresinden kaleye dönen, ayak dışıyla çok falsolu ve çok şık vuruşlar yapmanız da artık mümkün.
    -köşe vuruşlarındaki yeni hedefleme sistemi sayesinde takım arkadaşlarınızı daha isabetli bir şekilde bulabileceksiniz. topun gittiği takım arkadaşınız da hareketlerini gelen topa göre ayarlayacak. ceza sahasında bir oyuncunun kontrolüne geçip, takım arkadaşınızdan kafa vuruşu için gereken ortayı da alabilirsiniz.
    -penaltılarda topa koşarken artık özgürsünüz; topa farklı açılardan ve farklı hızlarda yaklaşabilir, penaltılarınıza kendinizden bir şeyler katarak farklılaştırabilirsiniz.
    -taçlarda daha iyi bir pozisyon yakalamak için çizgide hareket edin. taçı atıyor gibi yapıp defans oyuncularını şaşırtın. takım arkadaşınıza taçı sert gönderin.

fizik özellikleri:

-geri itme teknolojisi sıkıştırma, dribling, fizik mücadelesi ve savunma alanında yenilikler getirerek toplu ve topsuz alanda gerçek hayattaki gibi mücadeleleri mümkün kılıyor. top tutup takım arkadaşınızın kaçmasını ya da yardıma gelmesini beklediğinizde bu teknoloji çok işinize yarayacak.
    -kaleciyle çarpışma, tam vücutla mücadele, 50/50 mücadele, top havadayken omuz omuza mücadele ve araya vücudunuzu koyarak top saklama gibi oyuncu etkileşimleriyle sahanın her yerinde gerçek hayattakine çok yakın bir his yakalayacaksınız.
    -yakınlık bazlı yeni müdafaa özelliğiyle topu kaptırmadan rakiplerden sıyrılabileceksiniz. her yöne yaptığınız toplu koşularda defans oyuncularını toptan uzak tutabileceksiniz.

aktif zeka sistemi:

-artık her oyuncu, rakiplerinin yakınlığını ve çevresindeki boş alanı analiz ederek hücum fırsatlarını daha iyi tespit edebilecek. top sizdeyken takım arkadaşlarınız pas verip veremeyeceğinizi anlayacak, size yol açacak ya da boş alana kaçacak şekilde hareket edecek.
    -daha zeki oyuncular ve topsuz alanda artan aktivite sayesinde defans hattının arkasına sarkmanın yeni ve yaratıcı yollarına sahip olacaksınız. çok oyuncuyla koşuya kalkma, feyk koşular yapma, stunt koşular yapma ve destek olması için takım arkadaşını çağırma gibi oyun kurgusunda kontrolü size veren değişiklikler var.

yeni atak yapma teknikleri:

-bu yeni şut mekanizmasıyla oyuncular her türlü durumda (plase, vole ya da basit bir dokunuş) topu kaleye yerden sert bir şekilde gönderebilecek.
    -kale vuruşlarını belirli bir hedefe sert göndererek hızlı kontra ataklara kalkın.
    -daha iyi yönlendirme denetimi sayesinde oyuncular kafa vuruşlarında topu yerden sektirerek filelere gönderebilecek. yani kalecilerin işi zorlaştı.

ayrıca (bkz: #61127529)

ayrıntılı bilgi
hesabın var mı? giriş yap