aynı isimde "flu (film)" başlığı da var
  • fd 7'ye fiyasko diyebilecek kadar parlak (!) bir müzik zevkine sahip olanların beğenmeyecekleri albüm.
  • tecrübelerime dayanarak "feridun düzağaç'ın şarkılarından öyle ilk bir kaç dinleyişte sevilebilen şarkıları vasat şarkılarıdır" çıkarımını yapabilirim. her şarkısının anlaşılacağı bir zaman vardır, insanın acıları, aşkları, hüzünleriyle belirlenen bir zaman. içindeki bir cümle o şarkıyı ezbere bilmenize rağmen olmadık bir anda tokat gibi çarpar yüzünüze, kalbinize. "oha ben bunu nasıl farketmemişim, en enfes parça buymuş ya" dedirtir o an için. henüz diğer albümlerinin arasında kıyaslama yapabilecek durumda olmayan feridun düzağaç albümüdür flu. o kadar yaşanmışlık geçsin bu albümün üzerinden de sonra diyelim neymiş.

senin yüzünden tarzını tam olarak yansıtan bir parça olmuş. yabancılık hissettirmiyor hiç. güzel de olmuş.
  • mesafemin en çok olduğu yaz şarkısıyla aramda bir damar oluşturmaya başlayan, böylelikle şu günlerde günümün ilk şarkısını içinde barındıran bir feridun düzağaç diyarı.
  • gecenin playlisti. fd abimizden. hadi bakalım. kulağımızın pası silinsin.

http://www.ttnetmuzik.com.tr/…-flu___fd_2013-286665
  • dört gözle beklediğim fd albümü. :)

albümdeki şarkılar:

01. seyrüsefer
    02. gönül
    03. senin yüzünden
    04. sana deliriyorum
    05. unutama beni (esmeray)
    06. ansızın ve nedensiz
    07. belki bir gece
    08. tek başına (fikret kızılok)
    09. bugün
    10. yaz

albüm kapağı da şudur.
  • anne karnında ölmeye başlayan bir bebeğin ağzından yazılmış iç acıtan kül şarkısı.
    tam tamına sözleri şöyledir:

suyun içindeyken ben yağmur yağsın
    bu oda içindeyken ben dolup taşsın
    burada gördüğüm her şey flu

henüz belli değilken renkler
    neden göz göre göre çürür beden
    tutmasaydın düşüyordum

biliyorum görmem zor
    bitti zaman
    bütün duvarları yıkıp çıksam buradan
    içine düşsem yine, şu an

içerden yükselirken sesler
    neden git gide dibe vurur beden

tutmasaydın düşüyordum

nefesin nefesimken
    birden içim yağmurla doldu
    tutmasaydın düşüyordum
  • gün itibariyle kavuşacağımız feridun düzağaç albümü.

(bkz: bekledik bunu çok bekledik)
  • feridun düzağaç'ın ağırlaşmaya başladığını gösteren albüm olmuş bence.. olgunlaşmak kelimesini kasten kullanmak istemedim; daha evvelinde sanki çiğmiş gibi algılanabilirdi.

her cümle özenle yazılmış, her nota irdelenerek yerleştirilmiş.. uğraşılmış. dinleyin, gidin alın; dinletin, aldırın.

kimbilir daha kaç albüm görebileceğiz bu güzel adamdan.
  • senin yuzunden parcasina cekilmis ilk klibiyle piyasa surulmustur. http://www.youtube.com/watch?v=ielbqkqpzzo

sakallar yakismis abime! klipteki cansiz mankenler, mankenlerin kollari bacaklari ile askin e hali klibine referansi cakmistir.

(yurt disindan nasil online satip alip dinleyebilirim, yol gosterin dostlar)
  • kartoneti ile gönlüme düşmüş f.d. abimizin taze albümü
    "yıllar yollar sonunda öğrendiğim en net gerçek; hayat flu"
    ahh ki ne ahh...
hesabın var mı? giriş yap