• herkesin acemilik yapmaya benim ise usta askerliğimi yapmaya gideceğim yer. kısa dönem er olarak ne iş yapacağız jandarma komando okulunda bilmiyorum. yardım edecek arkadaşları hevesle bekliyorum.
    askerlik sonrası büdüt : sen çok yanlış gelmişssin yiğenim.
  • acemiligimi ve usta askerligimi icra ediyor oldugum kışla.denize sıfır eşşiz manzarası ve yüksek teknik imkanları ve gayet anlayışlı komutanları ile askerlik yapılası yerlerden birisidir.en azından simdilik öyle görünüyor ( not: şafak 130 ) 343.ksd
  • orada eğitim görenler için cehennemden çokta farkı olmayan yer. bu subay olsun asteğmen olsun yada astsubay hiç fark etmiyor. zorlu arazi koşullarında görülen eğitim emdiğiniz sütü burnunuzdan getirebilir. nizamiyeden çıkınca ise sanki cennetten bir köşe. anlayacağınız askere cehennem tatilciye cennetten bir köşe
  • son iki üç dönemdir eğitimlerin hafiflediği, mezunlarının sadece hatay'a kadar gittiği, doğuya gönderilmedikleri için asteğmen adaylarına komando eğitiminin artık verilmediği birlik. ha süründürüyorlar hâlâ o ayrı. 355. dönem atgm. ady. olarak buraya davet edebilirim arkadaşları. gelin la gelin. su çok güzel haftasonları. ha kışın tavsiye eder miyim, hayır. imbat adamın ağzına sıçıyor. ama yaz tatili için müthiş.
  • ilginç bir yer... insan kendisini dövüşe hazırlanan jean claude van damme gibi hissediyor...
    hele eğitim sonu anı olsun diye yaptığımız kutlama sürünmesini hala hatırlar ve gülerim...
  • harika bir tesis. fakat arazisi için aynı şeyi söyleyemem. kan alabilirler.
  • asteğmenlik eğitiminin 3 ayını geçirdiğim, hayata dair bir çok şey öğrendiğim ve geleceğime dair önemli kararlar almamı sağlayan yerdir. keşke tüm askerler buradaki gibi bir zorlu bir eğitime tabii tutulsa ve hem sosyal hem askeri gelişimleri en üst seviyeye çekilse.

bu gözler 28-29 yaşında koca koca adamların üzerine sıkılan gerçek mermiler eşliğinde kertenkele gibi 500 metre süründüğünü, günlerce aç kalıp kilometrelerce intkal yaptğını, buz gibi foça sularında ''sulardan geçiş eğitimi'' aldığını gördü. işte o zaman hayatın bir tiyatro olmadığını anlıyorsunuz.
  • meslekçi asteğmen olarak 2 hafta içerisinde katılacağım birlik.

daha önce burada asteğmen olarak bulunmuş arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var, 4-5 temel soru var aklıma takılan. yeşillendirirseniz sevinirim.
  • 361. dönem komando asteğmen adayı olarak eğitim aldığım, bol bol ter döktüğüm, süründüğüm, koştuğum, güldüğüm, eğlendiğim en önemlisi özlediğim askeri birlik.
  • 2007 nisan ayında başlayarak komando eğitimi (tim komutanı) almıştık bu okulda 3 ay boyunca. (315. dönemlere selamlar)

para ile alamayacağınız bir eğitim bulunur bu kurumda. dünyanın bir çok yerinden rütbeli subaylar burada eğitilir. kantinde kafasında kursiyer şapkasıyla bir binbaşının tost yediğine şahit olabilirsiniz.

aklınıza gelebilecek her türlü silahı da kullandırırlar. ama eğitim sırasında götünüzden de kan alınır. size söylenen şey genelde şudur ; "sizi burada eğitemezsek doğuda timinizdeki kişilerin vebali bizim boynumuzadır "
hesabın var mı? giriş yap