• herkesin acemilik yapmaya benim ise usta askerliğimi yapmaya gideceğim yer. kısa dönem er olarak ne iş yapacağız jandarma komando okulunda bilmiyorum. yardım edecek arkadaşları hevesle bekliyorum.
    askerlik sonrası büdüt : sen çok yanlış gelmişssin yiğenim.
  • ilginç bir yer... insan kendisini dövüşe hazırlanan jean claude van damme gibi hissediyor...
    hele eğitim sonu anı olsun diye yaptığımız kutlama sürünmesini hala hatırlar ve gülerim...
  • asteğmenlik eğitiminin 3 ayını geçirdiğim, hayata dair bir çok şey öğrendiğim ve geleceğime dair önemli kararlar almamı sağlayan yerdir. keşke tüm askerler buradaki gibi bir zorlu bir eğitime tabii tutulsa ve hem sosyal hem askeri gelişimleri en üst seviyeye çekilse.

bu gözler 28-29 yaşında koca koca adamların üzerine sıkılan gerçek mermiler eşliğinde kertenkele gibi 500 metre süründüğünü, günlerce aç kalıp kilometrelerce intkal yaptğını, buz gibi foça sularında ''sulardan geçiş eğitimi'' aldığını gördü. işte o zaman hayatın bir tiyatro olmadığını anlıyorsunuz.
  • 265.dönemden selamlar.
    tanım: zorlu ama güzel bir eğitim merkezi. kapısından girer girmez atmosferi sıradan bir askeri eğitim merkezinde değil komando okulunda olduğunuzu sonuna kadar hissettirir.
  • 2007 nisan ayında başlayarak komando eğitimi (tim komutanı) almıştık bu okulda 3 ay boyunca. (315. dönemlere selamlar)

para ile alamayacağınız bir eğitim bulunur bu kurumda. dünyanın bir çok yerinden rütbeli subaylar burada eğitilir. kantinde kafasında kursiyer şapkasıyla bir binbaşının tost yediğine şahit olabilirsiniz.

aklınıza gelebilecek her türlü silahı da kullandırırlar. ama eğitim sırasında götünüzden de kan alınır. size söylenen şey genelde şudur ; "sizi burada eğitemezsek doğuda timinizdeki kişilerin vebali bizim boynumuzadır "
  • bahçecik köyü, gösteri tatbikat birimi, ali ağa kırsalı, örs-çekiç, travers, kır koşusu, allah'a uzanan merdiven gibi terimleri duyunca gülümseyeceğiniz, bir daha üste para verseniz dahi gerçekleştiremeyeceğiniz deneyimler sunan yer.
  • orada eğitim görenler için cehennemden çokta farkı olmayan yer. bu subay olsun asteğmen olsun yada astsubay hiç fark etmiyor. zorlu arazi koşullarında görülen eğitim emdiğiniz sütü burnunuzdan getirebilir. nizamiyeden çıkınca ise sanki cennetten bir köşe. anlayacağınız askere cehennem tatilciye cennetten bir köşe
  • acemiligimi ve usta askerligimi icra ediyor oldugum kışla.denize sıfır eşşiz manzarası ve yüksek teknik imkanları ve gayet anlayışlı komutanları ile askerlik yapılası yerlerden birisidir.en azından simdilik öyle görünüyor ( not: şafak 130 ) 343.ksd
  • özlenen okul değil sayın yazarlar.

gençliğinizi orada bırakmışsınız. 15 yıl geçmiş yazmış adam, şuan çocuğunuzun lise giriş sınavını falan düşünüyor olmanız gerekiyor.
  • bir selam da 343. dönem asteğmenlere gelsin.

şimdi nasıl bilmiyorum ama ömrünüz boyunca gururla anlatacağınız farklı askerlik eğitimlerinin verildiği okul.
    anlatmayla anlaşılacak bir okul (!) değil fakat hayatınızın bir daha eskisi gibi olmayacağı kesin .

verilen eğitimler sonucu takılan komando brövesi çektiğiniz tüm sıkıntıları unutturacak güzelliktedir.kendinizi sürekli motive etmek istiyorsanız brövenin elbisenizde ki halini hayal edin:)

bir de yaz-kış bir rüzgarı vardır benim diyen adamı yerinden oynatır haberiniz olsun.
hesabın var mı? giriş yap