*

• itü'de her kantinde bulunan, patates kızartmasından artık midesi bulananların kurtarıcısı, gözdesi sandviçler. birçok çeşidi bulunan bu lezzetli sayılabilecek hazır sandviçlerin üzerinde yazan muhtevasına kesinlikle inanılmamalıdır. zira zeytin ezmeli olanın içinde kaşar ve domates de olduğu yazmaktadır, ama içinde domates bulabilen bir insanoğlu yoktur nedense.
  • salam ve tavuk salamlı olanın içinde de garnitür olduğu söylenmekte üzerinde, fakat her ne hikmetse garnitür kısmına bir türlü ulaşılamamaktadır.

www.frescosandvic.com
  • bi takım yurtiçi turlarda, otobüslerde hem kahvaltı hem akşam yemeği olarak verilebilen, içinde sadece kaşar ve bir damla mayonez olan sandviç
  • bir sürü çeşidi olan ve kantinde her sabah selamlaşıp doğru tost makinesine gönderttiğim sandviç markası..isim itibariyle mimar sinan kantinine cuk oturan bir markadır kendisi
    (bkz: fresk)
  • amerikan salatalı ve italyan salatalı sandviçleri lezizdir özellikle.
    bir çok üniversitenin kantininde -öğrencilerin gelip kendilerini almalarını beklerken- kuzu kuzu yattıklarına şahit olunmuştur bu sandviçlerin.
  • (bkz: pitos)
  • üniversite ve bilumum kurs kantinlerinin baş menüsünde bulunan sandviçtir.kaşarlı, zeytin ezmeli, amerikan salatası, italyan salatası, ton balıklı, acılı ezmeli, soslu v.s çeşitleri mevcuttur.kantinlerin şüpheli yağlarla kızartılmış patateslerine, küf peynirli tostlarına karşı iyi bir alternatif olabilir.
  • tunalı hilmi caddesi çağdaş büfede satılmaya başlandığından beri, tadına doyamadığım sürekli yediğim sandviçler.

(bkz: biri beni durdursun)

büdüt: büfe el değiştirdi standart sigara satan büfeden başka bir şey değil artık...
  • ögrenci yurtlarında , ögrencilerin geceleri açlıktan ölmesini engelleyen yegane yiyecek. o yiyecek makinesi içinde sürüyle midede yer bile tutmicak yiyecek içinde parıldar resmen. tok da tutar baya , doyurur bile.
  • yıllar yıllar önce itü'de gümüşsuyu kampüsünde arif çağlar'dan etik dersi alırken yiyordum bunu. kahvaltı kültürüm yoktu o zamanlar. şimdi de aceleyle çıkıp 06:35 trenine yetişmek için koşturduğum için yeniden yeme fırsatı buldum. öyle çok güzel değil ama yeniyor yani.

velahsıl, yüksek hızlı trende de bu sandviçlerden satılıyor.
hesabın var mı? giriş yap