5476 entry daha
  • --- 4.sezon 1.bölüm ---

blümün adı olan "two swords" (iki kılıç) tywin lannister'ın yaptırdığı iki kılıca ithafen gibi görünse de, bence ned stark'ın kılıcı ice (buz) ve arya'nın kılıcı needle (iğne) esas kastedilen.

--- 4.sezon 1.bölüm ---
  • --- spoiler ---

jon snow, wilding'lerin lideri diri diri yakilirken adam aci cekmesin diye okla oldurdu de stannis mali bakti ya kizina oyle yakilirken... nasil icim parcalandi. pis herif.

baska krallar/kraliceler kendileri oldurulecek olsa bile cocuklarini uzaga yolluyorlar ki hem soylari devam etsin, hem de kim vurduya gitmesin yavrucaklar. allahin cerseisi bile cocuklarina stannis'ten fazla kiymet veriyormus. hatta daha da ileri giderek diyorum ki dany bile ejderha cocuklarini stannis'in kizini sevdiginden cok seviyormus. kadin koca ejderhaya kiyamadi, mizrak yagmuru altinda kalmasina musaade etmedi.

stannis gozumden feci dustun.
    (bkz: yalniz o konuda stannis'e ben de cok kirginim)

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

varys isinlanmis mi diyenlerle farkli diziyi izliyoruz heralde.

khaleesinin arkasindaki gemilerde dorne ve highgarden amblemleri vardi. demek ki khaleesi ve iron island gemilerine doldurdugu ordusu dorne'a yanasmis, varys'i almis, diger gemilerle birlikte filo halinde westeros'a yelken acmis.

bir de lyanna'nin bebegini ned'den sananlar var ki haklarinda yorum bile yapmak istemiyorum.

--- spoiler ---
24007 entry daha
hesabın var mı? giriş yap