şükela:  tümü | bugün
  • neresi olduğunu merak ettiğim semt.

edit. başlığa sığmadığı için yazamamıştım. istanbul'un semtlerinden bahsediyordum arkadaşlar, gebze veya izmit'ten ziyade.

edit2. butce sıkıntım yok. 1 saat civarı bir yola da razıyım. mümkün mertebe kadıköy civarına yakın yaşamak istiyorum.

mesaj atan, tavsiye veren herkese teşekkür ederim.
  • kurtköy - yenişehir mahallesi.

edit: ne çok yenişehirde oturan varmış meğer. bari bir gün sözlük toplaşması yapalım.
  • kesinlikle mutlukent
  • darıca’dır. nene hatun tarafına geldiğin an kira fiyatlarının merkeze karşılık nasıl düştüğünü göreceksin. 2+1 eve 350 lira kira alıyorum :) istesem 500’de alabilirim lakin adamın 2 çocuğu da okula başladı anlayışlı olmak lazım. çevremdeki ev fiyatları da 400-1000 arası.
  • osman yılmaz mahallesinde oturarak hem gebze merkeze yakın olursunuz hem de daha sakin sokaklara. bunun dışında mutlukent de çok nezihtir ama arabanız olması gerekir. şehre biraz uzaktır. keza yeni yapılanan tatlıkuyu da tercih olabilir. vadiye yakınlığıyla bir adım öne çıkıyor.
  • (bkz: bayramoğlu)
  • gebze/merkez osman yılmaz mahallesidir.millet caddesi tercih sebebi olmalı.
  • kesinlikle emlak konut veya toki tarafı olmamalı. geri kalan yerler olabilir.
  • eskihisar
  • (bkz: sapanca)

ciddi ciddi gebze'de çalışıp sapanca'da villaya 1.400 lira verenler gördü bu gözler.
    bir rivayete göre kadıköye gitmekten daha kolaymış.