• bazı gelinlerin bu masraftan kurtulmak için berbere gelin olduğunu söylemeyip ancak çokta sıradan yapmasın diye gelinin kardeşiyim deyip gelinliğini evde giyerek damatın ayaklarını yerden kestiğini bilirim.
  • kesinlikle vermeyeceğim ve damat adayına da ödetmeyeceğim meblağdır.
    ne gereksiz şey yahuu saçım baya uzun ve kıvırcık kendim evde maşa yaparım. zaten abartılı makyaja gerek yok. miss gibi evde bulunan the balmın kozmetik ürünleri ile makyajımı yaparım. duvak işinide çok zorlanırsam köşedeki kuaföre gider taktırırım.
    500 lira ne be!
  • ned stark'ınkinin bedavaya gittiğini düşünürsek gayet iyi bir fiyattır.
  • ben 15 liraya saçımı kestirip, jole sürdürüp, üstüne bir de parfüm falan sıkınıyorum. 500 lira versem, 2 ay yıkanmam öyle dolaşırım amına koyayım. 500 lira lan? oo gelin başı alırım bir mayış.
  • yurdum kezbanlarının "nasılsa damat ödeyecek! pinti mi değil mi görelim!" mottosu ile damada kitlediği kazık. oysa bilmez ki gerzek kezban; o kazıklar sonra birlikte çıkarılacak!

ayrıca 500 tl iyiymiş lan! gelin+baldız+kaynana triosuna 5000 tl verenini gördüm. adamın elinden benzin bidonunu zor aldık! kuaförü yakmaya niyetlendi manyak!

edit: eklemeden geçmeyeyim; ayrıca çok çirkin oluyorsunuz.
  • evlilik kazıklarından sadece biridir. bir diğer örnek için (bkz: bıçak kesmiyor).
  • daha geçen ay evlenen benim tecrübeme göre, gelinin makyajı ve saçı ayrı kişiler tarafından yapıldığından, gelin başı 500 lira'dan daha pahalıdır efenim.
    haa bir de bıçak kesmiyor, kapı açılmıyor, ebeninki oluyor gibi durumlarla beraber yolunursunuz da yolunursunuz..
  • lan sadece o olsa iyi ya.

daha gelinin kardeşi,ablası,halası,kuzeni,teyzesi... ohooo. say say bitmez.

bu düğün mevzularında saf insanlarımıza kaçan meblağlar çok büyük azizim.

tanım, çok gereksiz pahalı olan aktivite.
  • gelinliğe verilen paradan sonra en çok acıdığım diğer masraftır. yıl 2007, yer bostancı istanbul. nikaha bir hafta kala bu akbaba kuaförlere başımı kaptırmamalıyım diye civar kuaförlerde araştırmalara başladım. genelde fiyat tarifesinde yazmaz gelin başı, kuaförün insafına kalırsınız. amacım gelin olduğumu söylemeden, aklımdaki topuzu ucuza yaptırmak. o sırada mahalleye yeni açılmış çok küçük bir kuaför keşfettim. el ilanı bastırmış, gelin paketi 100 tl demiş. bu paketin içinde, ağda, kaş, manikür, pedikür, makyaj, saç dahil. tabi ben hop balıklama atladım. gittim konuştum anlaştım, bir gün önce saç makyaj dışında her şeyi halletim. ertesi günde üzerimde eşofmanla gittim. yanımda sadece ablamla. güle oynaya saçımı yaptırdım. makyajı da dışardan gelen bir akrabası yaptı. sonuç mükemmel! hatta beklediğimin çok çok üstünde şahane bir saç ve makyaj oldu. paramı da kendim ödedim. saçımda duvak, altımda eşofman ve terlikle yürüyerek evime gittim gelinliğimi giydim nikaha gittim. eğer isterseniz her şeyin kolayı var. ama yok burda amaç damadı yolmaksa ben art niyet ararım.

sevgili erkek tarafı müstakbel eşiniz yedi sülalesini kuaföre doldurup bir de piyasının 5 katı fiyatı size ödetmeye çalışıyorsa, o kadından size hayır gelmez, zaten sizi sevmiyordur da. yol yakınken vazgeçin.
hesabın var mı? giriş yap