509 entry daha
  • marco polo misali ordan oraya keyifle salınan normal bir kullanıcı olmanın yanı sıra, bunu, google mapsi ve street viewi kullanan, hatta kullanması elzem olan şehir plancıları ve mimarlar*, sanıyorum ki bu siktiğimin yasakçı zihniyetine en çok küfür edenler olacaklardır.

bir de avukat birisinden aldığım duyuma göre, gugıl şirketi türkiyeye vergi vermediği için bu yasaklamalar gerçekleşmiş.

(bkz: afferin çok doğru düşünmüşsün)
    (bkz: edecek küfür bulamamak)
  • son versiyonunda geçmiş görüntüleri göster fasilitesiyle gece gece hasiktir çektirmiş programdır efendim. gezindiğiniz mekana göre 1930lardan şimdiye uzanan görüntüleri toplarlamışlar. pek fazla inceleyemedim ama istanbul'un çeperleri için en eski görüntüler 2002 senesine ait. bir tık, anında görüyosun sekiz sene önceyi. görüyosun, nasıl kapatmışlar lüks lüks konutlar boğazı, nasıl artmış araçlar, trafik falan...
    böylelikle anti-akp argümanları için bilimsel veri de sunmuş oluyo işte google earth: akp döneminde kentsel rant kimlere nasıl dağıtıldı, şehrin ırzına nasıl geçildi vs...

cidden hoş bir uygulama gerçekten, adamlar yapmış bize de yana yana döne döne kavanoz dipli dünyada -üstelik artık geçmiş zamanların mekanlarında da- gezmesi, fellik fellik dolaşması kalıyo. hadi afiyet olsun.

edit piaf: na şu entryi yazdıktan sonra üsküdar meydana bakayım bir de dedim, yemin ediyorum içim cız etti, eski anılar depreşti... velhasılı kelam, size geçmişinizi hatırlatıp içinizi sızlatan bir hadisedir bu efendim, uyarmadı demeyin.
211 entry daha
hesabın var mı? giriş yap