• benimkinde 0 yazıyor adam olun
  • tek saçmalığı herkes için eşit fiyat olmasıdır. eskiden kademe kademe yükseliyordu, öyle de olması gerekiyor. zengin aile çocuklarının ayda 70 tl sigorta parası vermesine "hırsızlık, haraç" diyen insanlar, her maaşlı çalışandan yüzlerce lira alındığının farkında değil sanırım.

adaletli ve merhametli bir sistemdir gss ve gss prim borcu.

ingilizce bilen ve alternatifi nedir, öğrenmek isteyenler için iki güncel video bırakıyorum. birinci video ve ikinci video

sorunu çok yanlış yerde arıyorsunuz. "zaten işsizim, bir de gss mi vereyim?" demek yerine "neden işsizim?" demeniz lazım.

mesela işsizken karnınız acıktığında bir lokantada yemek yiyip "ben işsizim, benden de mi para alıyorsun şerefsiz?" demiyorsunuz. sorun size o hizmetin parayla verilmesi değil, sorun size o ücreti karşılayacak iş verilmemesi.

edit: bu alınan üç kuruş parayı hala doktora gitme parası sanan, sigorta kavramını algılayamamış primitiflere şunu sormak istiyorum: kanser hastası bir kızcağızın videosunu paylaşıp duruyorsunuz, sgk'nın karşılamadığı ilaçlarla ilgili kamuoyu oluşturmaya çalışıyorsunuz. peki hiç düşünmüyor musunuz bu paranın nereden geldiğini? kanser hastası olan insan "senin sigortan yoktu." denip gönderilmesin diye ödüyoruz işte bu sigorta primini. bu empatiden yoksul beyin fakirleri de sanıyor ki bu aylık ödenen para, nezle olduğunda doktora gitme ücretin. bu kadar salak insanla bu ülke iyi ayakta duruyor vallahi. "ben doktora gitmedim, niye zorla ödüyorum?"muş. geri zekalı herif. kimsenin çocuğu doğarken bir yerinde bir sorun olursa "bebeğini ameliyat ettik. şimdi bize 100 bin lira borçlusun." demesinler diye ödüyorsun. medeniyet düşmanı, insanlık düşmanı mal herifler.
  • sorun, verilmeyen hizmet için para istenmesi.

sorun, bir hizmetin zorla verilmek istenmesi.

sorun, parasını vermediğin için hizmeti alamadığın günler için de yeni borç yazılması.

lokanta senden aylık belli bir miktar para alıp, yesen de yemesen de bunu ödemek zorundasın diyor mu?

devlet diyor.

lokanta çorba fiyatını müşterinin babasının kazancına göre beliriyor mu?

devlet öyle yapıyor.

saçma sapan argümanlarla bile savunulduğunda haklı çıkmıyor işte kardeşim. gss haraçtır. gss haksızlıktır. gss devletin vatandışına zulmetme yöntemlerinden biridir.

ödeyeni siksinler.
  • 526 lira olan borcumu gecikme faizi ile 732 liraya çekmişler. hem ayranımızı döktüler hem tatsız şeyler yaşandı.
  • 305 tl olan borcumu (ki ne ara bu kadar borç oldu anlamış değilim) 421 tl’ye çekip öde diyorlar.

hayır, aldığımız havaya da para vereceksek bilelim ona göre para atalım kenara. allah göstermesin, hastane vs ile işim pek olmuyor, çalışıyorum da gss adı altında çalışmayan insanı cebindeki son kuruşu vermeye zorlamak bunun adı.

hak denen kutsallar devredeyse ben o konuda kullarına çok kırgınım allahım.
  • ödemeyin. ben aylık 230 küsür lira olduğu dönemde 2.5 senelik borcu ödedim. sonra af geldi. enayilik oldu yani. bu tip borçları ödememek en mantıklısıdır. zaten seçim öncesi hep af çıkıyor bu tür borçlara.
  • an itibari ile 1300 küsur tl ile benim de dahil olduğum devletin götümüze el atma durumudur. memur adamım, istesem şak diye öderim ama yıllar önce "ödeyeni siksinler" demişim bir kere.
  • aha da buraya yazıyorum; bir sonraki seçimde partilerin vaatlerinden en büyüğü bu olacak.

ama sıcak parayı nasıl vaade dönüştürürler bilemem. ilk ben kaldıracağım diyen %3-4 ile önden atağa geçer demedi demeyin.
  • bende ödedim evet

işsiz olduğunuz için borçlanıyorsun

borçlu olduğun için sağlık hizmetinden faydalanamıyorsun

garip bi ikilem
  • bunun daha kotusu calisiyor olmaniza ragmen hala her ay borc cikartmasidir. ulan goruyorsun orada sigortanin takir takir isledigini bu pic kesin cikar isten mi diyorlar ne dusunuyorlarsa.
hesabın var mı? giriş yap