*

• kişinin sağlıklı bir kalbe, damarlara, metabolizmaya, dayanıklılığa, ruh haline sahip olması ve formda kalması için yapması gereken şeylerden biri.
    özellikle bütün gün bilgisayar başında çalışan ofis elemanları için.
  • günde yarım saat- kırk dakika it gibi koşup bir de günlük hayattaki adımlarımı birleştirdiğimde bile ulaşılması zor olan hedef. ne zaman on bin adım oluyor, gece bir yer çıkınca. hiç şaşmaz.
  • sağlıklı bireylerin kronik hastalık riskini minimuma indirmek için uygulaması gereken günlük fiziksel aktivite. iyi bir pedometre (adım sayar) alıp sabah kalktığınız andan gece yatana kadar attığınız adımın kaydını günlük olarak tutuyorsunuz. amaç, 10,000 adım/gün değerini aşmak. böylece hem sağlıklı kilo veriyoruz, hem de "hareketsizlik-kas zayıflaması-daha fazla hareketsizlik" kısır döngüsünü bozacak bir girişimde bulunuyoruz.
  • tempolu şekilde ve birazda koşarak 1 saatte 7km mesafe katederek 8000 adım atılabilmektedir. yani 1 saat 12 dakika sonunda 10000 adım atılabilmektedir. ayrıca 8000 adımda ortalama 500 kalori yakıldığına göre 10000 adımda da 600 kalori yakılması mümkündür. ama gel gör ki tek yürümek ve koşmak çok sıkıcı.
  • selülitten kurtulma yoluna doğru gider.
  • sağlıklı yaşamın sırrı. aslında araştırmalar 35 yaşa kadar 12 bin civarında adım atmanın daha sağlıklı sonuçlar vereceğini gösteriyor. yine sağlıklı olanı bütün adımları aynı zaman diliminde atmak yerine bölümlere ayırmak örneğin yürüyüşleri 2 adet 30 dakika ile günün ayrı zaman dilimlerinde gerçekleştirmek...
  • walklogger uygulamasıyla katıldığım aktivite, alwse hazırlandığımdan pek yapamıyorum günlük 3000 de kalıyorum sadece haftada 3 gün işe giderken git gel tabanway yaptığımdan günde 12500 ü görüyorum, 30 kilo fazlam var
  • iş yerinde hiç bir özel çaba harcamadan gün içi temponuzla bunu başardığınızda akşam pert oluyorsunuz...
  • abartılı bir eşik.
    her gün 5000-7500 arası adım yeterli.
    zaten normal şartlarda 10 bin adım, aşağı yukarı 1,5 -2 saat yürüyüşe bedel. hele ki çalışan bir insanın her günü bu kadar egzersize ayırması mümkün değil.
    40 dakika postacı hızında yürüsen 5000 adım atarsın. 10-15 dakika da taksit taksit orta hızda yürüyüş eklesen 1000-1500 de oradan, 6000-6500 eder.
    bu da yeterli. bokunu çıkartmanın lüzumu yok.
    tabii homini gırtlak yememek koşuluyla.
  • çalışırsam egzersiz yapamadan tamamladığım yürüyüş değeri.
    8km falan ediyor. ama tempo önemli tabi.
hesabın var mı? giriş yap