• hala utanmadan sıkılmadan "hdp ne yapsaydı?" diyen az zekalılar olduğunu görmemizi sağlayan isyan..

çok kolay, mesela canlı bombanın cenazesine gitmeseydi, nasıl ki levent tüzel'i sırf tayyip'in bakanı olmayı reddettiği için partiden afaroz ettiyse, teröristlerin terini silmeye giden vekillerini de partiden atabilseydi.
    ışid eylemlerinde çıkıp nasıl bağırtıyorsa, pkk eylemlerinde de aynı şekilde bağırabilseydi..
    neyse kime laf anlatıyoruz ki, hdp'nin kalan son destekçileri twitter'da terör saldırıları sonrası "dersime bahar geldi, inşallah ölü sayısı artar, keşke 35 kişi daha ölseydi" diye twitler atan herifler, bunlara mantık ile bişey anlatmak boş iş..
  • hendek savaşını özyönetim adı altın da desteklediler ya diyecek bir şey bulamıyorum. o kadar insan öldü. hdp olarak savaşı şehire taşıyan örgüte, karşı çıkman gerekiyordu. neden sonuç ilişkisi denilen bir şey var. çatışmalar sivillerin olduğu yere taşınmasaydı bu kadar insan ölmeyecekti. yazık değil mi ölen sivillere ve çocuklara.

hdp tüm bu süreçte tamamen örgütün kontrolün de olduğunu göstermiştir. ve silahların konuştuğu ortam da sesleri duyulmamış utangaç bir şekilde örgüt şak sakcılığı yapmıştır.
  • 7 haziran akşamı ekrana çıkıp da mutluluktan coşmuş bir şekilde sayın öcalanlı cümleler kurulmaya başlandığı anda demiştim bu iş sıçtı diye. oysaki önleri açıktı ama o açık kapıları kendileri kapattılar bir bir. (bkz: ne oldum delisi olmak) (bkz: basiretsizlik) (bkz: ne yapacağını bilememek)
  • solcuların muhafazakârların eline verdiği bir diğer koz olarak tarihe geçmiştir.
  • 2015 kasım seçimlerinden çok önce gezi'de darbeyi gördümden itibaren belli olan olay.
  • hdp 7 haziran da yillardir silahli savas verip, oldurdukleri turklerin oylariyla meclise gitti. hem de buyuk sandalye sayisiyla.

bunu gormediler. kaliplari buyudu, kaliplarinin adami olamadilar. ben oy vermedim. ama oy verenleri anladim. salak salak konusmanin luzumu yok. turk insani hdp yi meclise soktu. dedi ki gelin konusalim. birakin silahi dagi artik.

hdp yuzunu doguya donup pkk yi kinayamadi. durun artik diyemedi. bu insanlar milletvekili. pkk ya karsi devletin yaninda, oradaki sivil halkin yaninda duracakti. durmadi. otobus bekleyen insanlari olduren bombaciya bassagligina gittiler bunun yerine.

tsk indiriyor simdi yumrugu pkk nin basina. ındirsin. hem bize hem kurtlere ait olan ulkemizi isgal etmeye calisiyor pkk.

bakin comarlar ve kurtler bu ulkeyi yasanmaz bir hale getirdiler. gotunuze kina yakin kafasizlar. sizin ben dininiz de, ozgurluk mucadelenizin de icine tukureyim. bir lokma ekmegimizi zehrettiniz su ulkede.

calisalim ekmegimize bakalim demediniz. kani, silahi birakamadiniz. 30 yildir zulmediyorsunuz. yatacak yeriniz yok.
  • birilerinin yeni uyandığını gösteren tespit.

ha bunu başlığı açan için demiyorum. zamanında demirtaş güzellemesi yapıp şimdi ağlayan bir sürü sözlük yazarı var.

zamanında söyledik ama çomar, aktroll, faşist falan olduk. ben sosyalist olduğum halde bana faşist diyenler çıktı. neden? çünkü malsınız, mal geldiniz mal gideceksiniz.

içinde dincinin, şeriatçının, toprak ağasının, kürt milliyetçisinin, pkk savunuculuğu yapan adamların olduğu partiyi sol zannedip, aylarca savunup bir de bir bizim solculuğumuzu konuştunuz. şimdi de kandırıldık :(( diye ağlıyorsunuz. en son birileri kandırıldık diyordu, zaten bir farkınız da yok benim gözümde.

bu ülke için iki tane büyük tehlike var. birisi dinciler birisi de kürtçüler. sizin gibi bebeleri kandırıp meclise damladılar. daha çok ağlarsınız. gerçek sol parti için bkz. komünist parti

ha bir de pkk hdp'yi bitirdi diye tespit kasan mallar var. oğlum salak mısın sen? hdp dediğin partinin vekilleri zaten pkk'nın bir numaralı savunucusu. taziye ziyaretlerine falan gidiyorlar. ne bileyim milleti tehdit ediyorlar o namluyu size çevirmesini iyi biliriz diye. (bkz: iyi biliriz) zaten bu lafı söyleyen adamdan da bir farkınız yok. sizden olmayan herkes düşman, sizden olmayan herkes faşist, sizden olmayan herkes cahil.
  • gayet normal bir durum. sunlar baraji gecsin de, basimizdaki musibetten kurtulalim deyip oy verenler sunu unuttu; denize dusup yilana sarilinilmaz, o yilan seni sokar. yilan, yilanligini yapar yani guven olmaz. yillarca bu vatani sirtindan vurmus kallesler, 1-2 baris kelamiyla agizlara bal calip oy topladilar boyle. sonra da pkk'nin kuklasi bir partinin piyonu oldunuz.
hesabın var mı? giriş yap