• bi bitmediniz. öğretmen düşmanlığı bitti, sıra hemşirelerde. madem öyle hemşirenin hizmetinden faydalanma. kendi çocuğuna pansuman ve enjeksiyon yapmayı, serum takmayı, dikiş atmayı becer. bunları yapabildiğinde konuşma hakkına sahipsin.
  • deli saçması.

bunu diyen birisi hastanenin önünden minibüsle dahi geçmemiştir.

hastanelerin acil, yoğun bakım, klinikler, ameliyathane ve diğer bölümlerinde inanılmaz özveri ve gayret içerisinde çalışır hemşireler.

para için yapan birisi ilk maaşını aldıktan sonra muhtemelen işi bırakır zira para için kimsenin nazı, niyazı çekilmez. hastaya bakmak ona yardımcı olmak tam anlamıyla taş gibi sabır gerektirir.

hemşireler olmadan sağlık sisteminin icra edilmesi düşünülemez.
  • çok yanlış bilgiler içeren bir başlıktır. hemşireler hem doktor kadar saygı görmemektedir, hem de sağlık açısından her şeyi bilen türkiye vatandaşlarına bire bir sağlık hizmeti vermeleri gerekmektedir. yaptıkları hiç bir iş beğenilmez ve tatmin olamama durumundan ötürü hepsinde ister istemez bir bıkkınlıkla işini yapma dürtüsü oluşur.
  • sağlık sektöründeki hiçkimseye denilmemesi gereken söylem. sağlık sektöründe çalışmasamda büyük saygı duyuyorum. başınız ağrıyınca hede höde diyerek gitmeyi biliyorsunuz efenim
  • (bkz: milletvekillerinin yata yata para kazanması)
    hadi şunu desen neyse ama hemşireler sağlık sektörünün ameleleridir. her türlü istenmeyen iş bu yavrucaklara kitlenir. 10 kişi kafasında dırdır ederken işini yapmaya çalışır. el kadar bebeler bağıra bağıra ağlarken sakinleştirmeye çalışır. deli saçması başlık sıçmayın azcık düşünün.
    sonuç: hemşirelik kesinlikle yaya yaya para kazanılan bir meslek grubu değildir.
  • eşim hemşire idi. devlet memuru idi. hiç oturduğunu görmedim duymadım. sagolsunlar bir khk ile issiz bırakıldı. şimdi hep yatıyor. ama para kazanamıyor.
  • hic utanmıyorsunuz dimi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya.
    ama tabi bu uzun zamandır trend , oturduğun yerden sallamaya.
    çok ayıp cidden çok ayıp en başta o emeğe saygısızlık.
    not: hemşire değilim tanıdıgim da yok ama bu kadar saygısız bir başlık için önce hemcinslerim için ben dururum karşınızda. ayrica erkek hemşireler icin de dururum, unutmuştum hatirlattilar.
  • sağlıklıyken konuşması kolay da hastaneye düştün mü kıçın kıçın florence nightingale ararsın işte.
    seksen çeşit branşı vardır, kimi zordur kimi daha kolaydır sanırım. her gün hasta vatandaşla ve yakınlarıyla muhatap olmaksa en büyük eziyet.
    teyzem 35 sene ebe hemşirelik yaptı istanbul'un en büyük hastanelerinde. çektiği sıkıntılar ciltlerce roman olur.

edit : bu arada florence nightingale hemşirelik fakültesi öğrencileri istanbul üniversitesinden emri vaki ile ayrılmak istemiyor. haberiniz olsun.
  • deli sacmasi, salak herif, embesil, mal beyani
hesabın var mı? giriş yap