• teşekkürler amazon dedirtti. işte böyle tek tek yola geleceksiniz yerli şark kurnazları sizi.

iyi ki varsın amazon.
  • yukarıda bir arkadaş daha yazmış, aboneliği iptal etmek çok çok zor. "bicitürk"ün bir zamanlar yaptığı gibi uyanık taktikler kullanıp işi yokuşa sürüyorlar gibi bir izlenim edindim ve burada açıkça tasarlanmış bir art niyet sistemi olduğunu düşünüyorum ama gg olmasın diye açıkça yazamıyorum bazı şeyleri.

1. premium'u iptal etmek için premium sayfasına giriyorsunuz ve buradaki sık sorulan sorular kısmında "nasıl iptal ederim?" için verilen yanıtta herhangi bir link olmaksızın, sokak tarif eder gibi "premium sayfasından premium'u yönet bölümünden iptal edebilirsiniz" diyorlar.

2. mobil uygulamada hemen her özellik bulunmasına rağmen, çok basit bir api çağrısı yapan "premium iptali" opsiyonu bulunmuyor. inanılmaz ama hepsiburada bunu başarmış. aylardır da böyle zira birkaç kez iptal ettim, birkaç kez aynı sorunları yaşadım. "bilgisayardan ziyaret edip iptal ediniz" diye de not düşmüşler sık sorulan sorularda. görsel

3. mobil tarayıcılarda "masaüstü versiyonunu aç" diye bir seçenek vardır, bunu kullanınca tarayıcınız karşı siteye masaüstü versiyonu yani bilgisayarda ziyaret ettiğinizde görünecek versiyonu getirmesi için gerekli dikteyi yapar. bir de ekranı yatay yaparsanız tamamdır. buna uymayan site yok, yani ben yazılımcı olarak görmedim. bir tanesi hariç... bir şekilde mobilde olduğunuzu anlayıp, sol menüyü ve sağda yer alan "premium'u yönet" linkini masaüstü sürümünü istemenize rağmen gizliyor hb. bilgisayarda ve mobilde masaüstü sürümü ile ve bir de yatay olarak masaüstü modu

4. aynı zamanda sss'te belirttikleri gibi; üye oldunuz diyelim, hemen iptal edemiyorsunuz. bir gün bekleyeceksiniz. şimdi bu inanılmaz aptal yaklaşım size basit görünebilir. ben izah edeyim. aylık abonelikler her ay tekrarlanır. kullanıcılar sadece 1 ay kullanmak istedikleri abonelikleri, aboneliği başlatır başlatmaz iptal ederler ve parasını ödedikleri ilk ay için aboneliği kullanmaya devam ederler. periyodun bitiminde ise abonelik yenilenmez çünkü zaten iptal edilmişti. işte hb böyle 1 gün kuralı ekleyerek bu basit imkanı elimizden almış oluyor. tesadüf diyelim. görsel çalıştığını nerden mi biliyorum? bir ay kullanmak için abone oldum ve hemen iptal edeyim dedim ki yenilenmesin sürekli olarak. o da ne, bir gün sonra gel diyor. ertesi gün unuttum ve o ay öyle geçti. bir ay sonunda üyeliğin yenilendiği vakit banka harcama bildirimi ile haberdar oldum. düşünün kaç kişi buna düşüyordur.

5. en sonunda küfrederek masaüstü bilgisayarı açıp inada binen işi halletmeye koyuluyorsunuz. sonra gelip buraya böyle bir entry yazacak kadar bileniyorsunuz. kafama silah dayasalar beni bir daha premium üyesi yapamazlar. netflix, amazon, spotify, youtube music vb. tonla üyeliğim var ve aylık dijital abonelik harcamam 2bin liraya yakın ama bunlara 15 lirayı bırak 1 lira vermek bile küfür gibi gelir. arz ederim.
  • "hepsipapel" diye adlandırılan hediye puanların 14 gün sonra tanımlanmasının sebebi, alınan ürünlerin yasal iade sürelerinin dolmasının beklenmesi. gayet anlaşılabilir bir uygulama.

ancak bu hediye puanı 1 hafta içerisinde harcatmak nereden baksanız şark kurnazlığıdır.
    hepsiburada amazon tr'den yaptığı transfer sonrası bazı şeyleri doğru yapmaya başladı ancak bu şirkette hala en fazla mahalle bakkalı olabilecek kalibrede insanlar var karar mercilerinde.

bu insanlardan kurtulur, gerekli yerlere gerekli güzel transferleri yaparlarsa dünya markası olabilmesinin önünde hiçbir engel yok.
    her zaman söylüyorum, tekrar söyleyeceğim. çok ünlü insanlarla reklam yapmak "hepsiburada'dan alışveriş yapmalıyım" dedirtmiyor insanlara, müşteri memnuniyeti sizi anlattırır.

eğri oturup doğru konuşayım. x ürünü hepsiburada'da 100 tl, amazon'da 110 tl olsun inanın tereddüt dahi etmeden amazon'dan alırım.
    lütfen taksici, bakkal, kırtasiyeci zihniyetindeki insanları karar mercilerinden uzaklaştırın.
  • %3 iade olayında çok pis düzenbazlık dönen hizmet.

geçen miktarı yüksek bir alışveriş yapmıştım, sonrasında mesaj geldi. bu alışverişten 15 tl hepsi papel mi ne kazanmak için hemen premium üyesi olun diye. baktım vereceği para 15 tl, hizmet bedeli 10 tl. iyiymiş dedim üye oldum. ama olayın detayı sonradan belli oldu.

verecekleri 15 tl'yi 15 gün sonra veriyorlar. o arada yaptığım alışverişlerde kullanamıyorum. 15 gün sonra verilen kuponun da en azından 15 gün geçerli olmasını beklerim, ama değil. 1 hafta içinde kullanman gerekiyor. saçmalığa bak. ben 15 tl için 15 gün bekleyeceğim, iyice unuttuktan sonra hesabıma yatacak. onu da 1 hafta içinde kullanmam gerek. ayrıca sanırım birden fazla siparişten gelen paralar da birleştirilmiyor. vereceği topu topu 10-15 tl, onun için bile bir sürü şart koymuşlar.

kargo bedava olayını söylemişler yukarıda, kargo zaten 100 tl üstüne premium olmasan da bedava. güncel fiyatlarla zaten 100 tl'nin altında pek bir ürün kalmadı.

blutv övenler var, blutv'de düzgün içerik mi var sanki? o da eksik kalsın.

tamam hizmetin fiyatı ucuz, ama vaat ettiği şeyler de para etmiyor zaten.
  • avantajları bir tarafa, şu aylık ücretin tahsilinde geçmişe doğru öteleme sistemi aydan aya beni dumura uğratıyor. ilk üye olduğumda ayın 8'iydi ve benim diğer ödemeler de o günlerde başladığı için aynı zamanda oluşu bana kolaylık oluyordu. derken iki ay, üç ay geçtiğinde bunlar yaramaz çocuk gibi gözden kaybolmaya başladı. ayın 8'inde hepsiburada premium görünmüyordu. anladım ki 7'si, 6'sı, 5'i derken geriye doğru yol alıyorlarmış. en son ödeme listeme ayın 1'i diye kaydetmiştim. 2 -3 aydır bu tarih devam ederken 30 aralık'ta gelen mesaj ile kalakaldım. hesabımda para yokmuş da premium avantajlarımı kaybetmek üzereymişim.

siz şaka mısınız birader? hiç netflix'te, youtube premium ya da amazon prime'da kafalarına göre tarih değiştirdiklerini gördünüz mü? en başta müşteri olarak hangi tarihi seçiyorsak onunla devam ediyoruz. ödeme gününü biz belirliyoruz onlar o gün içinde tahsil ediyorlar. nedir sizin bu aceleniz? nakite falan mı sıkıştınız? hedefiniz bir önceki ayın başına doğru mu yol almak? yoksa üç ay önceden paraları toplama hayali mi kuruyorsunuz? bi karar verin, ayın tam olarak hangi günü hesaplarımızı size göre ayarlamamızı istersiniz?
  • ayda ödenen 9,90'ı ilk siparişinizde hepsipapel olarak amorti edebildiğiniz hb sistemi. 480 liralık bir sipariş verdim 14,41tl hepsipapel yüklediler. sıkıntı kısmı kullanım süresinin 7 gün olması niye böyle bir şeye gerek duyuyorsunuz ki? belki biriktirip lan buna para vermem dediğim bir şeye gireceğim *
  • az önce beni şoka uğratmış bir uygulamadır.

şoka uğramamın sebebi şu, insanlar bu premium'u 25 tl'ye satın aldı ve satın alırken tüm ürünlerde ücretsiz kargo yazıyordu kanıt: görsel

bugün ise kural değiştirmişler ve 25 tl üzeri tüm ürünlerde kargo bedava yapmışlar. kanıt: https://www.hizliresim.com/1tmd4ke

bu rezalet değil de nedir? satarken tüm ürünlerde, sattıktan sonra 25 tl üzeri ürünlerde olarak değiştirmek hangi kanunda mümkün?

türkiye'de mümkün.
  • amazon prime sisteminin başlaması 2 şubat 2005.
    inovasyon diye buna derim. bravo çocuklar.
  • hepsiburada'nın şaka gibi premium hizmeti.

ücretsiz blu tv, 25 tl üzeri kargo bedava gibi avantajları var ama benim en çok dikkatimi çeken yapılan alışverişlerden %3 hepsipapel kazanımı oldu.

geçenlerde 50 liralık bir alışveriş yaptım ve kazandığım 1.5 liralık hepsipapel'in 15 gün sonra hesabıma yükleneceği bilgisi geldi. bunda sorun yok, belli ki yasal iade süresi
    sonu bekleniyor.

biraz önce 1.5 liralık hepsipapel'in hesabıma yüklendiği bilgisi geldi. komik olan şu ki son kullanma tarihi 7 gün sonrası. yani al biriktir topluca harca diye bir şey yok. üç kuruş indirim için seni alışverişe zorluyor. zaten diğer pazaryerlerinden genelde daha pahalı, böyle saçmalıklar da insanı iyice soğutuyor.

10 liraya blu tv kullanır senden de alışveriş yapmam trendyol'dan amazon'dan işimi görürüm hepsiburada. sen de 1 hafta kullanım süresi koyduğun papellerini başına çalabilirsin.
  • en yakın rakibi amazon prime yıllardır 7,90 tl (0.41$) ile hizmet vermekte. üstelik tamamen yabancı topraklarda olmasına rağmen bu fiyatlandırma ile devam ediyorlar. amazon us sayfasına bakarsanız; prime hizmeti 14,99$ aylık ve yıllık 139$ fiyatıyla hizmet verdiğini görürsünüz.

ne diyelim. en azından denedin be hepsiburada. gg, wp.
hesabın var mı? giriş yap