• güncelleme: herkese teşekkürler, öğlen aklıma gelen kampanyanın bu seviyeye geleceğini hayal etmemiştim. ilk gün için gayet iyyidi. gelecek günlerde çok daha fazla ihtiyaç olacak.

fransa'da yapılan uygulamayı türkiye'ye taşıyoruz.
    #21desağlıkçılariçinalkış

doktorundan hastabakıcısına, şu anda tüm sağlıkçılar teyakkuz halinde. her gün virüse maruz kalarak canla başla çalışıyorlar. vefat edenlerin %5'i sağlık çalışanları ve hasta bakımında bu hastalığa yakalanıyorlar.

bu akşam saat 21'de balkonlarımıza, evimizin camlarına çıkıp alkışlarla destek veriyoruz.

güle çınar için bu akşam ekstra alkışlayacağım.
  • korono virüs konusunda canla başla çalışan tüm sağlık çalışanlarını her akşam saat 20,00 de balkon veya pencerelerimizden alkışlayarak onlara moral olarak destek olmamız lazım ..hadi yapalım bunu arkadaşlar.
  • sadece niyeti güzel düşünce. alkış, alıcısına ulaştığı zaman güzel değil mi? benim ev en yakın hastaneye 5 km. nasıl moral verecek ki? haber falan yapılsa sağlıkçının izlemeye vakti mi var?

bir de şu var. balkonlarım sitenin karşı taraf bloklarının yatak odasına bakıyor. millet sürekli evde zaten. akşam saati benim alkış başka bir performansa gidebilir.

ek: benimle aynı fikirde olsun olmasın sağlık çalışanlarına destek olmak için mesaj gönderen herkesin fikrine saygı duyuyor, niyetini ise takdir ediyorum.

en önemli ek: bu sürecin başından beri hepimiz için çalışan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz. iyi ki varsınız! hepimiz farklı düşüncelerle size destek olmak istiyoruz. ortak çabamız budur.

bir gün sonrası eki: bence kendimize özgü bir moral mesajı bulmalıyız. bunu da sosyal medya aracılığıyla yapmalıyız. mola veren sağlık çalışanı isterse görsün. yani en basitinden bir moral etiketi bulup yaratıcı fotoğrafları, videoları sosyal mecralara yüklesek daha anlamlı olur ve alıcısına daha iyi ulaşır diye düşünüyorum.

madem iş yine sosyal medyaya kalacak. 21.00'de nöbetten gelmiş, biraz dinlenmek isteyenler var.

bir de bugün bizzat şahit oldum. 21.00'de torpil atanlar falan başladı. çeşitli yerlerden konvoy, kuru sıkı haberleri alıyorum. amacından çıkar bu iş.
  • desteklemediğim uygulama. bence tencere tava çalınmalıdır. gezi döneminde gibi hissettirir, moral olur.
  • şu ara sağlık personeline, hangi hangi tür destek sağlanabilecekse, maddi manevi tüm destek verilmeli.
  • birlik havasini sahlandirabilecek guzel bir hareket.
  • evden dışarı adım atmayın yeterlidir.
  • yarım saat öncesinde de bakkalında hakkıyla peynir ekmek satıp para üstünü düzgün veren esnaf için destek alkışı olacaksa katılacağım harekettir.
  • şu andan itibaren 24 saat çalışacak sağlıkçıların haberi olmayabilir.başka şekilde desteklerinizi bekleriz.mesela dışarı acil olmadıkça çıkmayın.hastanelere ufak sebeplerle gelmeyin.
    biz kendimizden vazgeçtik.ailelerimize bulaştırmamak için kendimizi izole etmeyi amaçladık.siz de edin yeter..
  • show amaçlı uygulama. sen hastalık için önlemini al sağlık çalışanlarını daha az meşgul et yeter. ne gerizekalı insanlar var.
1007 entry daha
hesabın var mı? giriş yap