şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • güncelleme: herkese teşekkürler, öğlen aklıma gelen kampanyanın bu seviyeye geleceğini hayal etmemiştim. ilk gün için gayet iyyidi. gelecek günlerde çok daha fazla ihtiyaç olacak.

  fransa'da yapılan uygulamayı türkiye'ye taşıyoruz.
  #21desağlıkçılariçinalkış

  doktorundan hastabakıcısına, şu anda tüm sağlıkçılar teyakkuz halinde. her gün virüse maruz kalarak canla başla çalışıyorlar. vefat edenlerin %5'i sağlık çalışanları ve hasta bakımında bu hastalığa yakalanıyorlar.

  bu akşam saat 21'de balkonlarımıza, evimizin camlarına çıkıp alkışlarla destek veriyoruz.

  güle çınar için bu akşam ekstra alkışlayacağım.
 • hasta danışmanı olan eşimi de bu grubun içerisinde sayarak katılacağım eylemdir.
 • korono virüs konusunda canla başla çalışan tüm sağlık çalışanlarını her akşam saat 20,00 de balkon veya pencerelerimizden alkışlayarak onlara moral olarak destek olmamız lazım ..hadi yapalım bunu arkadaşlar.
 • sadece niyeti güzel düşünce. alkış, alıcısına ulaştığı zaman güzel değil mi? benim ev en yakın hastaneye 5 km. nasıl moral verecek ki? haber falan yapılsa sağlıkçının izlemeye vakti mi var?

  bir de şu var. balkonlarım sitenin karşı taraf bloklarının yatak odasına bakıyor. millet sürekli evde zaten. akşam saati benim alkış başka bir performansa gidebilir.

  ek: benimle aynı fikirde olsun olmasın sağlık çalışanlarına destek olmak için mesaj gönderen herkesin fikrine saygı duyuyor, niyetini ise takdir ediyorum.

  en önemli ek: bu sürecin başından beri hepimiz için çalışan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz. iyi ki varsınız! hepimiz farklı düşüncelerle size destek olmak istiyoruz. ortak çabamız budur.

  bir gün sonrası eki: bence kendimize özgü bir moral mesajı bulmalıyız. bunu da sosyal medya aracılığıyla yapmalıyız. mola veren sağlık çalışanı isterse görsün. yani en basitinden bir moral etiketi bulup yaratıcı fotoğrafları, videoları sosyal mecralara yüklesek daha anlamlı olur ve alıcısına daha iyi ulaşır diye düşünüyorum.

  madem iş yine sosyal medyaya kalacak. 21.00'de nöbetten gelmiş, biraz dinlenmek isteyenler var.

  bir de bugün bizzat şahit oldum. 21.00'de torpil atanlar falan başladı. çeşitli yerlerden konvoy, kuru sıkı haberleri alıyorum. amacından çıkar bu iş.
 • desteklemediğim uygulama. bence tencere tava çalınmalıdır. gezi döneminde gibi hissettirir, moral olur.
 • şu ara sağlık personeline, hangi hangi tür destek sağlanabilecekse, maddi manevi tüm destek verilmeli.
 • alkış yetmez, isterseniz acun destek gecesi yapıp bağış toplasın. hayatımız ya arabesk yada magazin. bir şeyinde suyunu çıkarmasak olmaz.

  gereksiz bir uygulama. insanlardaki panik havasını daha da arttırır, ters etki yapar.
 • birlik havasini sahlandirabilecek guzel bir hareket.
 • bir dr olarak desteklemediğim uygulama. gerek yok böyle aksiyonlara. sadece salgın dönemlerinde değil, sıradan akıp giden günlerde de pek çok sağlık emekçisi haddinden fazla çalışıyor. sadece panik dönemlerinde değil, her dönem hatırlansak yeter.
 • gerekli önlemleri alıp, insanlarına bu hastalığın bulaşmaması için kolonya dağıtan ve iş yerleri kapanırken evinizden çıkmayın, borçlarınızı dua ve sabır ile ödersiniz diyenler için alkışlıyorum. yaşasın bilinçli akil yöneticilerimiz.