• işin boktan tarafı evlenince de geçmiyor bu his.
  • hiçbir zaman evlenemeyeceğimin bilincindeyim.çevremde hiç arkadaşım yok,hayatım boyunca benden hoşlanan bir kız olmadı,hayatım boyunca hiç sevgilim olmadı.bunları birleştirince gerçek çok net bir şekilde ortaya çıkıyor;hiçbir zaman evlenemeyeğinin farkına varmak.
  • son zamanlarda düşüncelere daldığım sürelerin %85ini kaplayandır.
    hayır evlenmeyecek olmaktan şikayetçi de değilim çünkü çekici falan gelmiyor hiç hatta galiba istemiyorum da. ama niye bu kadar üzerinde durduğumu ben de çözemedim.
  • evlenmek ne ki? bunun hiç mutlu olmayacakmış gibi hissetmek hali vardır bir de. yakından bilirim.
  • arada bir yoklayan, insani tuhaf bi huzne garkeden bir garip duygu. ama bende evlen"e"meyecekmisim gibi versiyonu mevcut. sanki herkesler ruh esini bulup evlenecek, mutlu olacaklar; ben yapayalniz yaslanip gidecekmisim gibi.. sanki kimse beni sevmeyecekmis gibi..

kendimi 'hayirlisi' deyip, 'her kör saticinin bir topal alicisi vardir' diye düşünerek avutuyorum boyle hissettigim zaman.

kısmet ya..
  • babam başka bir kadın uğruna annem ve biz çocuklarını evden kovduğunda onbir yaşındaydım. bildiğin sadece üstümüzdeki kıyafetlerle sokakta kaldık. senelerce süren sefaletten sonra kendimizi toparladık şöyle böyle. okudum iş sahibi oldum babamla barıştım ama erkeklerle hiçbir zaman sağlıklı ilişkiler kuramadım. ne zaman ki biriyle birlikte olsam kafamda aynı düşünce dönüp durdu ;
    "seni çok sevmesi gereken baban bile seni dışarı atmış, bu adam kimbilir neler yapar sana".
    yani bu his durduk yere oluşmuyor işte. herkesin bir kırılma noktası var aşk meşk konularında yaralı kuşlar gibi savruluyoruz ordan oraya.
  • bazen oluyor be diyorm kendi kendime çocuklarımın adi şu olsun bu olsun sonra kendime geliyorm daha sevgilim bile yok ilk sevgilim olucak onu tanıcam sonra onu senin kocan olabilirim buna layık olucam güveni vericem çok zor be sözlük ben evlenemicem galiba kızımın bana baba baba diye seslenişini duyamıcam galiba.
  • yalanların arasında huzur veren bir şey. şansı olan evlensin de bütün dünyada henüz same sex evlilikler yasal değilken evlenmek biraz ayıb oluyor.
  • mukemmel olani aramaktan kaynaklanabilir. herkesin eksik taraflari oldugunu kabullenirseniz ve bu eksiklikleri hayati yasanabilir kilan detaylar olarak kabul ederseniz hayat sizin icin daha yasanilabilir olacaktir. sanirim alinti yaptim.
  • kader. sadece kader. ne düşündüğün değil ilahi planda ne yazdığı önemli.
hesabın var mı? giriş yap