• ben değilim. hatta sözlüğü üye girişi yapmadan okuyamıyorum bile. sözlük leş gibi aktroll, futbol holiganı ve bitcoin dilencisi kokuyor
  • siyaset ve futbol gibi, fanatizm ve kutuplaşmanın fazla olduğu başlıkları okumayan, o başlıklara entry girmeyen yazardır.

bunun dışında insanlara hakaret ve küfür etmeden entry girer. hakaret ve küfür içerikli entryleri de görmezden gelir.

hasbel kader küfürlü mesaj alırsa güler geçer. seviyeyi düşürerek küfürlü bir mesajla dönüş yapmaz. en fazla ''şu salyalarını sil dostum :)'' der.

zaten atsa atsa karşı cinse mesaj atar ve karşı cinsten mesaj alır. hemcinslerine nadiren yazar.*
  • benim bu.

misal, 2015'e kadar da 8 sene facebook kullandım, her görüşten arkadaşım vardı yine kimseyi engellemedim.

ha engellemedim de noldu, sonra 2015'te toptan bıraktım facebook'u.*

saygı duyduğumdan falan değil de ben sadece merak ediyorum kim ne düşünüyor diye.

sırf meraktan ama yaş ilerledikçe bence katlanılması zor şeyler arasına girmeye talip bu engellememe durumu. gelecek için o kadar iddialı konuşamayacağım, bir noktada sinirim merakımın ötesine geçecek gibi.
  • derviştir, ermiştir yahut mesaj kutusuna bakmıyordur.
  • kendisiyle mallar listemi paylasabilecegim zavalli insan.
  • 227 kişiyle kaçırdığım ünvandır.
  • muhtemelen kadın bir yazar değildir. zira kadın olup engel butonunu kullanmamanın mümkünatı var mı emin olamıyorum.
  • 958 kişi engelleyen bir şahıs olarak hayret ettiğim yazardır.

ilk entryde böyle yazarlar için her düşünceye saygısı vardır denmiş ama, troll entrylerinin düşünce/fikir beyanından ziyade, tamamen ilgi çekme ve hedef kitleyi gaza getirme amaçlı olduğu çok bariz, burada bir fikir yok, yöntem var ve ben buna saygı duymuyorum.
  • umursamayabilmek çok güzel bi kişilik özelliği biliyoğ musun.
  • küfürlü mesaj atan zır cahil 20-25 yaş arası kitleyi hemen engelliyorum.
hesabın var mı? giriş yap