• heye canlıdır.

breaking bad senaryo olarak teknik olarak daha akıl doludur. ama karakter olarak house hoplatır.
  • başlık-entry uyumu senkronize olan kişidir.
  • olan tek hücresindeki iq seviyesi bile tek haneli olan canlıdır.

bu iki diziyi kıyaslamak nba'deki bir basketbol takımı ile brezilya kadın voleybol takımını kıyaslamaya benzer.
  • house'u sadece hasta-teşhisten ibaret zannedenlerin, daha doğrusu iq'su bu kadarını görmeye yetenlerin lost gibi bir başka piyasa malından öte bir dizi olmayan breaking bad'e hakaret olarak nitelediği karşılaştırmayı yapan canlıdır.
  • ikisinden birini izlememiştir bile, tespit uyduruyordur muhtemelen.
  • (bkz: elmayı armutla kıyaslayan insan)

hadi house md ile er de tamam breaking bad'le sopranos de, o da tamam. ayrı türde diziler bunlar bre. ben a takımı ile altın kızlar'ı, perihan abla ile iz peşinde'yi kıyaslıyor muyum*
  • house m.d.'yi breaking bad'le kıyaslayan canlı başlığı altında bu iki dizi kıyaslanamaz ama deyip yine bu iki dizinin kıyaslandıklarını görüyoruz. bilemiyorum belki de bunun için açılmıştır bu başlık.

bir defa ikisinin de dizi olmaları hasebiyle ortak yönleri olduğundan gayet birbirleriyle kıyaslama yapılabileceği kanaatindeyim. ha bence bok böceği ile atom bombasını bile karşılaştırabilirsin ne olmuş. bu iki dizi içinse ışık dersin renk dersin konu dersin işleniş dersin dersin oğlu dersin ne var. bir de kıyaslama görünce hemen orospuçocuğuna sardıranı var o bence en haklı adamdır burada. vs. yi gördün mü abanacan orospuçocuğuna en güzeli.

house için huysuz doktor herşeyi çözer şeklinde yaklaşıyorsan house dizisini aç baştan izle hiçbişi anlamamışsın olm. otur çalış biraz.

breaking bad dizi tarihinin üst noktasıdır. çıtayı en üst seviyeye çekmiştir. bitti biteli hiçbir diziden keyif alamıyorum emenike.

emenike dedim de aklıma geldi ersun olsa adam ederdi bunu yavşak yavşak elkol yapıyor seyirciye sonra da özür. adam olacan önce yavru.

ha unutmadan "canlı"dır. cansız karşılaştırma yapabilir mi allasen.. gomikoğlan.
  • house çok deli bir karakterdir. en sevdiğim sayılı yazılmış çizilmiş karakterlerdendir. onda kendimi bulurum. ancak dizi olarak baktığımızda klişelerle doludur house dizisi. bir sürü klişe sayarım ama gerenk yok.

heisenberg karakteri de bu hayatta yazılıp çizilebilecek en mükemmel karakterlerden biridir. bu karakterde de kendimi bulurum. ancak breaking bad dizisi adeta klişe düşmanıdır. adeta bayağılk düşmanıdır.

bu açıdan bakıldığında iki mükemmel karakter, biri kusurlu diğeri kusursuz dizidir elimizdeki. breaking bad o yüzden her türlü öndedir.

ayrıca:

(bkz: w. white gregory house ve perry cox ile eve çıkmak)

şimdi dağılalım bence.
  • house md'ye her bölümü aynı diyen canlıyı önce gregory house tedavi etmeye çalışır. olmadı walter white'e verir. o da imha eder.
  • kıyaslamak tabi ki mümkündür sonuçta ikisi de dizi fakat kimse kusura bakmasın breaking bad siker atar. karakterler olarak house hoplatır demiş bir cahil. gus denen karakter tüm house'a bedel yahu. walter white'ın götünün kılıyık!
33 entry daha
hesabın var mı? giriş yap