• hocam bu aksam habertürk kanalında yine.
    alkole karşı olmadığını iletti.
    yeme içme masalarının da çarşaf çarşaf resimlerinin paylaşılma hadisesinin türklere has olduğunu ve bunu tasvip etmediğini söyledi.
  • 2008 yılında ortaokuldayken sosyal bilgiler öğretmenimizin devamlı projeksiyon dan duvara yansıtıp videolarını izlettiği kaliteli bir hocamızdır.
  • dün akşam canlı yayınlanan fatih altaylı’ nın programında giderayak ismail küçükkaya’ ya da lafı yapıştırmıştır beraber yemek yiyip içki içtikleri fotoğrafı paylaştığı için. kendi isteği dışında paylaşılmış bir fotoğrafa haklı tepki göstermiş ilber hoca. ama işte küçükkaya da böyle; reklamı seviyor. fotoğraf altı yazısına ilber hoca ile yakın olduklarını gösterecek ayrıntılar da ekliyor. bakınız
  • dün akşamki programda çok yerinde bir laf etmiştir.
    "türkiye, kahvedeki muhafazkarlarla, kahvedeki devrimbazların tarih yapacağı bir yer değildir."
  • kendine bakmayan hocadır.

bu yönü ile halil inalcık'tan ayrışır.

hocanın diyabeti var ve rejim yapmadığı söyleniyor. zaten kilosundan da durumun vehameti belli.

acaba kızı ilgilenmiyor mu hoca ile?

bir de bu salgın hastalık günlerinde seminerlerde falan fink atmasa çok daha isabetli olur kendisi için.

ropörtaj, davet ve seminerlere ara verip yazmaya koyulma, zayıflama ve kendine bakma vaktidir hocanın.

biraz halil inalcık'tan ders almalı bu hususta.
  • güzel insan, fiziken bilemem de kalbi temiz.
  • prof. dr. metin hülagü hocayla yaptığı programı izledimde metin hoca 15 dk konustu ilber hoca 45 dk konuştu. fatih altaylı hocam metin beye ayıp ediyoruz birazda o konuşsun dedikçe ben dinledim iki lafta ben edeyim azizim falan dedi ben orda koptum. metin hocaya ayıp etmiş ne olursa olsun. hafızası harika ilber hocamin, çok fazla bilgili ama artık bunamaya başlamış biraz, keşke bir kac kitap cikarsa daha faydalanabilsek kendisinden uzun ömürler kendisine
  • "işinizi doğru seçin. daha en başından aşık olduğunuz bir işi yapmaya gayret edin. bunu yapmazsanız, ne kadar çalışkan olsanız da hayattaki gayenizi kaybedersiniz; zihniniz uyuşur." sayfa 72

"hâlen bir şehir tarihi müzemiz yok. bu konuda hiçbir ciddi girişim de olmadı. bunu her fırsatta söylemek lazım, artık bize yakışan yapılmalıdır." sayfa 235

"bir şehir, insana ilgi sahaları sunabiliyorsa ya da belli bir sahanın içinde kişinin kendini geliştirmesini sağlayabiliyorsa özel bir şehirdir." sayfa 256

ilber ortaylı - bir ömür nasıl yaşanır? - 12.baskı eylül 2019 istanbul - kronik kitap
  • "1918’de doğan, hayatı kırım’dan petersburg’a, oradan viyana’ya, istanbul'a ve ankara dtcf rus dili hocalığına uzanan şefika karaşay ortaylı’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz." diye yazıyor sevgili hocamız instagram hesabında. allah rahmet eylesin
  • 103 yaşındaki annesi şefika ortaylı'dan ne zaman bahsi geçse maşallah derdim. koca çınar bugün hayata gözlerini yummuş. geriye yetiştirdiği harika çocuklarını ve öğrencilerini bırakmıştır. allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
hesabın var mı? giriş yap