şükela:  tümü | bugün
  • hem laik hem müslüman, hem sosyalist hem kapitalist, hem özgürlükçü hem faşist olunabilirmiş gibi bir imaj çizmeye çalışan kemal kılıçdaroğlu liderliğindeki chp yönetiminin, tam olarak isimlendirmeseler de hayata geçirmeye çalıştıkları ama ellerine yüzlerine bulaştırdıkları yeni siyasi stratejileri.
  • türkiye'nin yeni resmi ideolojisi. son on yılda toplum sosyolojisinin aldığı biçimin ülkeye dayattığı gerçek budur. 15 temmuz bu süreçte bir eşiğin aşılmasına ve durumun hızlanmasına sebep olacaktır. söz konusu sosyoloji hukuk ve ona yön verenlere artık light laikliği dayatıyor.

    ülkeyi on yıllardır sağ muhafazakar görüş yönetiyor geyiği değil bu. mesele meclis aritmetiği değil, çok daha fazlası. devletin yapı taşı 200 yıl sonra değişiyor ve bunu durduracak bir hareket ordusu yok artık. güç el değiştiriyor ve evet bu sistem bir ebusuud doğurmayacak ama ordu evine girecek bir kadına başörtüsünü söyleyecek adamın götünü kesecekler.

    buradan çıkarılacak iki sonuç var. biri başında ılımlı olan bütün kavramların nenesi ölsün diğeri beşşar esad bir orospu çocuğudur.
  • ilk olarak muhsin yazıcıoğlu'nun fethullan güleni bülent ecevit üzerinden savunmak adına 1999 yılı hulki cevizoğlu yayınında dillendirdi sanırım. o dönemler de muhsin yazıcıoğlunun fethullah gülenden para alarak parti kurduğu konuşulmaktaydı.