• istanbul'da yaşayan yetenekli terapist, psikiyatri doktoru, kamil insan. yazıları için (bkz: ihtisas tramvayı)
  • adının geçtiği başlığa ikinci entryleri yazmak gibi bir huyum olan psikiyatrist doktor.
    iyi doktor, hoş terapist, kafası çalışan adam.
  • yazılarında ve konuşmalarında etoloji ilminin verilerini epeyce kullanan ve de tanıtan, de waal uzmanı psikiyatrist, düşünür, güleryüzlü, enerjik kişi.

aslen cerrahpaşa'nın içinden olup daha sonra bakırköy'e taşımıştır kütüğünü

*
  • çok akıllı, çok vicdanlı, çok güzel bir adam. zekanın insani değerlerle bu kadar uyumlu kullanıldığına nadiren şahit olduğumdan sanırım, bu adamın yazdıklarını okurken hayranlık ve şaşkınlık hissediyorum sürekli.
  • "çaresizlik" yazısıyla duygulara tercüman olmuş hekim, psikiyatrist. ınsanı anlamaya çalışan; anlayamadığı noktalarda da çıkıp bunu açıkça söyleyebilen,yazabilen bir fikir adamı.

http://ihtisastramvayi.com/2015/10/09/caresizlik/
  • twitter floodlarının bir numaralı insanı. twittera girme sebebi. bazı floodlarında kendimden bir şeyler bulup çözümlemeler yaptığım çok oldu. anlatımı da o kadar sade ki bu alandan olmayan herkese ulaşabilir nitelikte. hep yazsın, çok yazsın.
  • kendisine methiyeler duzmek istiyorum ama cehaletimden cekiniyorum.
  • hatırı sayılır sayıda psikiyatristle karşılaşmış biri olarak işini hakkıyla yapan nadir insanlardan olduğunu söyleyebileceğim hekimdir.

sahip olduğu iş ahlakının, etik değerlerin yarısı başkalarında da olabilseydi keşke. insanı din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan her haliyle kabul edebilmek, karşıdakini yargılamadan dinleyebilmek gibi meziyetler herkese nasip olmuyor. bu yönleriyle de bir çok meslektaşından bir adım öndedir bana göre.
  • emrah temizkan'ın kendisiyle yaptığı görüşmede durumu kısmen özetliyor.

empati: "insan doğası gereği empati yapmaya meyilli. 'şimdi empati yapalım' deniyor ya. insan doğası gereği onu yapıyor zaten. üst üste trajedilerde insanlar kendini empatiden korumaya çalışıyor."

genel bakış: "o öfkeyi bir yere yöneltme durumunun sonucu bu. bir çeşit izolasyon. 'herkes kendi yağında kavrulsun, ben gemimi yürütürüm' düşüncesi. kutuplaşamıyor derken bundan bahsediyordum, atomize olmuş ve herkesin kendini kurtarmaya çalıştığı bir toplum.

sıkça başıma gelen fakat artık katlanamadığım durum: "mesela tophane’deki sanat galerileriyle ilgili durum çok üzücü. bu durumun şöyle de bir sıkıntısı var; ülkede öyle iller var ki taş üstünde taş kalmamış. sokağa çıkma yasağı var ama ortada sokak yok. böyleyken 'vay sanat galerimiz, radiohead etkinliğimize de izin vermiyorlar' diye bir itiraz ilk başta şımarıkça gelebiliyor ama burada o ikisinin çok farkı olduğunu düşünmüyorum. 'böyle düşünmüyorsan evini başına yıkarım' ile 'ilerici, batılı vs. değerlere sahipsen kırar dökerim' arasında şiddetin hacmi olarak büyük fark var ama şiddetin meşrulaşması açısından aynı yerde."
  • diken'e demeç veriyorsa pek de ciddiye alınacak biri değil.
hesabın var mı? giriş yap