290 entry daha
  • deger vermek.

insanin hayatinda bugune kadar kimseye soylemedigi ve gunun birinde soyleyebilecek miyim/kime soyleyecegim dedigi seyler vardır, iste bunu size soyletecek olandir.

zamanla, gun gectikce farkli yonlerini kesfetmek. kesfederken acele etmemek. zaman ayirmak. saygi duymak. o konusurken dinlemek. dinlerken mutlaka ellerine bakmak -bir adamin elleri narin olabiliyormus- dinlemek kadar izlemek de.

incitmek icin esek olmak.*

yaninda, karsisinda ''ben'' olabilmek. ''kendi'' olmak. ''kendin'' olmak. bazen de kedi olmak. hissetmek. anlamak. keyif almak. yeni bir sey ogrenmek. bazen baska bir sey animsamak. gulmek. sonrasında da gulmek.

sigarasini yaktigimda yuzunde beliren ifade. mimikleri. bakarken, bakmaya devam ederken -ne? demesi. ses tonu. ses vurgulari. uslubu. lafini esirgememesi. kas yaparken goz cikarmamasi. iletisiminin kuvvetli olmasi. algi seviyesi. sasirtmasi. sasirdigima sasirmasi. dikkati. durustlugu. dusundurmesi. guldurmesi. aklina bir sey geldiginde gozlerinin parlamasi. sarilmasi. saclarima dokunmasi. heyecanlandigimda ''sakin sakin'' demesi. sonra bazi anlar...

biyiklari. zaten biyiksiz adam mi olur? olmaz efendim.* ne o oyle biyiksiz kedi gibi. biyiksiz kedi mahmut'tan ozur dilerim. kotu kedi serafettinden de.

''... hala anlamadin'' dedigi gun... yuzune bakmistim. gozlerine. her seyi goze aldigimi/almis oldugumu nasil goremedigi icin. el ele verilirse ustesinden gelinemeyecek sey olmadigi, olmamasi. sozun bir yerinde bilmiyorum sozluk der ya hani insan. biliyorum sozluk. farkindayim. hayatima dokunmus olmasi.

(bu enrty sabahın 7'sinde dis fircasini sabunluga koymaya calisirken yok devenin bale pabucu dememle oturup yazilmistir)
418 entry daha
hesabın var mı? giriş yap