stuven

  • 1904
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 yıl önce

yengeç burcu

yengeç, insanlığın doğuşunun burcu sayılır ve yaşamla ölümün sırlarını kendinde birleştirir. zodyak’taki en gizemli burçtur. kimsede bu kadar karşıtlık bir arada bulunmaz. sevinç ve acı, iyilik ve kötülük, melankoli ve taşkınlık.

en büyük özelliği, ruhsal olarak kendisiyle barışık olmasıdır. bunu kazanmak, korumak ve kimsenin yıkmasına izin vermemek için her şeyini ortaya koyar. bir soruna ancak kendi varlığını tehdit edecek ve hareketlerini kısıtlayacak hale geldiğinde el atar. ama hemen öne atılmaz, tersine burcunun hayvanı gibi önce birkaç adım geriye gider, taktikler geliştirir, gözüne kestirir ve sonunda işini bitirmek için üstüne atılır. beklenmeyen bir durumdan sakınmak için tüm anlayış ve dikkatini ona yöneltir.

nadiren yaptığı dikkat çekici bir hareket insani şaşırtır, o kendini arka planda tutarak sessiz ve derinden çalışır. yapısından dolayı yengeç bir şeye ulaşmak için geceyi beklemez, verdiği kararlar önceden sezilmez. önceden çok iyi hesapladığı caydırıcı hareketlerin fikrini değiştirmesine izin vermez. parlak mizah anlayışı ile toplumda hemen fark edilen biridir. her şeyden önce, gösterişli konuşmasıyla dinleyicileri etrafına toplar.

devamını okuyayım »