stuven

  • 1909
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

ilişkiyi mail'le bitirmek

vicdan yoksunu olmaktır. açıklama gereği hissedilmediği için saygısızlıktır. yaşanan onca şeyi yaşanmamış saymaktır. hiçbir şeyin hatırının olmayışıdır.
(bkz: insanın zoruna giden şeyler)

birine bunu yapacaksanız hangi ortamda bunu okuyacağını, nasıl hissedeceğini, öncesini/sonrasını iyi düşünün.

bir şey değişebilir/bitebilir ama saygı çok başka bir şeymiş. kaldı ki bir şeyin değişebilmesi için ortada olumsuz bir şey olması gerekir. bir olumsuzluk olduğunu kabul edelim, görüşülen son gün yaşananlar? öncesinden geçtim. olumsuz ya da olmayan bir şey varsa o gün yaşanmazdı. bunun mantığı yok.

her şeye vakit ayıran bir insanın size ayıracak yarım saati olmaz mı?
her şeyi yüz yüze yaşarken neden gitme işini doğru yapamaz?
değer verdiğini söylerken nasıl bu kadar üzer?

hayat işte demeyin. insanlar acımasız olmasa böyle bir cümle kurmayız.

(üzüldüğüm zaman mideme vurur. hayatımda ilk defa yoğurt, çorba, elma dışında bir şey yiyemiyorum ve insanın yediği yemeği birkaç saniye içerisinde midesinin kabul etmemesi ne demek iyi biliyorum. ben bunlarla uğraşırken, bir şeyleri yerli yerine koyamamanın sıkıntısını yaşarken kalkıp ona ulaştırmam gereken şeyleri ulaştırdım. sonra kendimi iyi hissetmediğim için en yakın cafeye gittim. maç olduğu için de cafe oldukça kalabalık. ilerleyen dakikalarda telefonuma bir mesaj geldi. kolay ağlayabilen biri değilimdir. hele birinin yanında ağlamam söz konusu değildir. birden o kadar kişinin içinde ağlamaya başladım. ne kadar ağladım, kaç saat oturdum orada bilmiyorum. bildiğim tek şey hayatımın en berbat gecesiydi.)

hayatımda ilk defa birine bu kadar çok güvendim. kafamda soru işaretleri, acabalar olmadı. şüphe duymadan sevdim. ilk defa huzurlu, mutlu uyudum/uyandım. ve ilk defa bu kadar incindim.

seviyor muyum? evet
özlüyor muyum? deli gibi

kırgınım yaşanmamış saymana. kırgınım söyleyeceklerini mail yoluyla söylediğini sanıp kenara çekilmene. kırgınım ''mutluyum'' - ''sana değer veriyorum'' derken bunu yapmış olmana. kırgınım ''yüz yüze de konuşuruz'' derken aramamana. kırgınım insanlara/ilişkilere olan bakış açımı değiştirmiş olmana.

al hayat senin olsun.

devamını okuyayım »
30.12.2012 19:05