• benim bu.

malıma güvenmiyorum. çok şişmanım. memelerim sarkık, bacaklarım selülit içinde. o kadar şişmanım ki oturduğum yerden kalkamadığımdan sırtım yara bere içinde. yüzüm gözüm sivilceden gözükmüyor zaten. saçım aşırı derecede dökülüyor, önlerden kel gibi görünüyorum hatta, zaten olanlar da hep kırık. dişlerim çarpık, kaşlarım kapkalın alınmamış, bıyıklarımı almaya da üşeniyorum.

özgüvenim de yerlerde. burada bazen benden resim istiyorlar ama şişman gollum gibi gözüktüğümden atamıyorum, çok üzülüyorum.

şimdi sanki kendileri yunan tanrısı da kızlara laf ediyorlar desek nereye kadar işe yarayacak allah aşkına. bu türk kızı nasıl bir mahlukatsa iki başık ötede de, "bu türk kızı ne kadar mal. bütün gün instagram'a girse, kahve, bacak, göt, büzüşük dudak fotoğrafı paylaşsa, onu kapatıp facebook'ta eski sevgilisine laf soksa." diye laf yiyor, sonra da burada bu uygulamaları kullanmadığı için "çirkin, fotoğraf istedim vermedi, özgüvensiz, ezik" diye laf yiyor. evlenmeden önce ilişkiye girse orospu oluyor, girmese kezban, yobaz oluyor. biraz dekolte giyince, alkol alsa yollu deniyor, giyinmese, içki içmese geri kalmış oluyor. ortası yok, hiçbir zaman takdir edilemiyor, güzel olamıyor, beğenilemiyor, yaranamıyor, sanki yaranması gerekiyormuş gibi. ama hakkını yemeyelim şimdi sözlük erkeklerinin, tecavüze uğrayan, koca dayağı yiyen, babadan, amcadan, kuzenden, kardeşten öyle yada böyle işkence gören kadın olduğu zaman hepsi duyarlılaşıyor ve haklarımızı savunuyor. mutlaka yukarıda yazılan kötü şeyler de ironidir, biz anlayan nesil değilizdir.

bütün türk kızına/kadınına maruz kalan türk erkekleri için üzüntülerimi belirtir, daha güzel kızlı/kadınlı günler dilerim.
  • belki küçüklükten beri herşeyini herkese göstermek hevesinde değildir, gittiği her yerin ve yaptığı herşeyin de aslında çok kimsenin umrunda olmadığını biliyordur.
  • bu insanlar her anını deşifre etmeye niye bu kadar ihtiyaç duyuyor diye düşünen kızdır.
  • benim böyle bir arkadaşım var sosyal medya kullanmıyor. evli ve eşini yaklaşık 3 yıldır başka bir şehirde yaşayan bir adamla aldatıyor. güvenilirlik kıstasınızı bir tartın derim.
  • benimdir bu kiz. gereksiz, saçma buluyorum. yine de üzülüyorum aslında yemeklerin fotografini çekip #annem #bana #kendi #elleriyle #yemek #yapmis #canim #ya #cok #lezzetli yazamadigim ve fotografini çekip paylasamadigim icin cok üzgünüm cok
  • #selam #ben #instagram #kullanmayan #kiz
    #hi #i #am #the #girl #who #doesn't #use #instagram

(bkz: bir gün yapmasam içimde kalırdı)
  • dudaklarını büzüştüremiyordur.
  • insanların instagram algılarının yemek paylaşmak, gittiği her yeri, yaptığı her şeyi ifşa etmek, her anını yansıtmak, reklam peşinde olmak, etiketler ve like'lar ile kendini tatmin etmek olduğunu bize göstermiş kızdır.

nasıl çevreniz var yahu? ya da nasıl insanlarsınız?
  • benim.

facebook ve twitter kullanıyorum. facebookta da fotoğraf paylaşımı çok çok nadir yaparım. insanların benim tatilde olmamı, iş yerinde erik yememi, kafede kahve keyfimi çok da umursadıklarını düşünmüyorum. öyle fotoğraf kabiliyetim de yok ki güzel güzel çekip paylaşayım.
  • benim kızımdır. henüz 9 aylık. fakat ciddi bir potansiyel görüyorum. kamera görünce gülmeler falan. biraz büyüsün hemen açacak gibi. yani korkutmuyorda değil bir taraftan.. hatta beni de engeller muhtemelen. paylaşımlarını trollerim diye.. aslına bakarsan bende bunu yaparım yani, her iletisinin, her fotosunun altına "kızım seni çok seviyorum, ben baban" yazabilirim. zira babayım ben.
hesabın var mı? giriş yap