• bu sitedeki insanlar şu şekilde:
    -işi gücü hırsız patron yazmak olanlar:bunlar eğer hissede uzun zamandır bekliyorlarsa bu yorumu yaparlar. bu tür pokemonlar level atladığında şirket neredeyse ‘...da hava nasıl patron?’ da yazabilirler.
    -tahtacıya küfür edenler: tahtacı, bofa ve a1 e küfür edebilen bu pokemon türü level atlamak için derinlik görebileceği bir uygulamaya ücret yatırmak zorundadır. derinliği aldıktan sonra ‘kendileri alıp satıyorlar’ küfürü de eklenir. forumlardaki tahtacının adamlarını bulmak ve seri eksilemek bunların olmazsa olmazıdır.
    -anlık? soranlar: bunlar support karakterlidir. eyvallah x abi, kimse gelmiyor ve haram olsun sözleri ile tahtacı ve adamlarına karşı direnç sağlarlar.
    -spammer: bu grubun motivasyonunu anlayan beri gelsin. xyz ile kazanmaya devam ediyoruz, abc tavan serisi yapacak diyerek ortalıkta gezerler. bunlar gerçek hayatta göt de yalayabilir.
    -‘kap atın, kap gelmiyor’cular: bunlar da tavan serisi bekler. patron hırsız yazanlara benzer olarak patronun hisseye sahip çıkmadığından dem vururlar. her gün bilanço açıklansa bunlara yetmez.
    -‘hissenize sahip çıkın’cılar: bunlar günlükçülerden, balinalardan ve iş birlikçi tahtacılardan en korkanlardır. 3 aydır burdadır onlar. hisseyi kötüleyenleri manüplasyon ile suçlarlar.
    -direnç, destek paylaşanlar: fibonacci klanının elit askerleridir. youtube kanallarından teknik terim öğrenir ve bu sitede kullanırlar. en seçkin birliklerdir. forumda saygı duyulurlar. yatırım tavsiyesi vermezler ama ‘demedim mi?‘ diye sormadan edemezler.
    -sinsiler: işte ben bu gruptayım. iyi şeyler yazanları gizli gizli eksiliyorum. patronun adamları eksiliyor diye küfür basıyorlar ve çok gülüyorum.
  • hisse %3 yükselince: füze simgeleri, uçuş başlıyor, tren kalkıyor.
    hisse %3 düşünce: algıcılar defolsun, arkadaşlar destek atalım, tahtacı ananın amı.

bu kadar. ötesi yok.
  • bu finans uygulamasına yorum bırakan özellikle (bkz: glryh) ve (bkz: rtalb) başta olmak üzere o kadar cahilce ve borsadan anlamayan insan profilleri var ki; okudukça kanınız donar. sakın ha sakın bunlara uymayın, aman derim.
  • kullanıcı isimleri , özellikle sahte hesapların ismi şu şekildedir.

(bkz: mali müşavir yasin)
    (bkz: temettücü faruk)
    (bkz: tavancı tevfik)
    (bkz: yatırımcı şahin k)
    (bkz: ileri görüşlü faruk)

bırakın bu hisseyi şu hisseye gelin yazıyorlar sürekli , birbirilerini şu şekilde karşılıyorlar aa! 10 tane tavan yapan tavancı kenan abi hoşgeldin, bu işleri bıraktın sanıyordum. resmen bunların çöplüğü haline geldi site.
  • bu kadar heyecanı kaldıramadı garibim, en güzel zamanda çöktü.
  • tahtacı denen bir adam var, sitede herkes ona sövüyor.

şaka maka bu sitenin çok ciddi kazandırma potansiyeli var:
    forumu sessiz giden hisseleri alıp bekleyip, forum yorum sayısı artarken belirli bir süre sonra o hisseden çıkarsanız kesinlikle kazanırsınız.
  • borsaya yeni girenlerin ilk keşfettiği sitelerden biri. tavsiyem buradaki insanların yorumlarına bakarak hisse almamaları veya satmamaları.
  • itiraf ediyorum burada yapılan yorumları okumaktan inanılmaz keyif alıyorum. biraz önce bir yorum okudum, adam yüklüce yüksekten gümüş almış, cumartesi sabah 8:05'te "piyasa ne zaman açılıyor" diye yorum yapmış. adam bugün piyasanın açılacağını sanıyor. şaka gibi. paranız bu kadar değersiz mi? bilip bilmeden ne giriyorsunuz?
  • mackolik emekcilerini yaya bırakacak yorumculara sahip site. acaip eğlenceli.
  • dolar forumundaki herkesin hesabını kapatıp tamamen bot hesaplar oluşturulsa kimsenin farkı anlamayacaktır. öyle boş muhabbetler dönmekte çünkü dolar forumunda.

aşağı yukarı şu anahtar kelimeler dolaşıp durur:

- trene binin
    - trenden inin
    - roket geliyor
    - şelale geliyor
    - trenden inmekte geç kaldık
    - arada gap var. onları dolduruyor
    - direnç noktasını zorluyor
    - banka makası çok açık
    - spek
    - mb müdahale etse de alım fırsatı doğsa
    - dolar bir kez geldiği noktayı unutmaz
    - sene sonu 5 (6 , 10, 100 , 10000! )
    - "bla bla" formasyonu (şunu okudum mesela : bacak omuza formasyonu *)
hesabın var mı? giriş yap