• bildirimlerin alttan yukarıya akışı beni deli etmiştir
  • herhangi bir uygulamada gezerken telefon çalınca direk ekran kararıyor, çalmaya devam ediyor ve telefona cevap veremiyorum. ama 15-20 sonra ekran düzeliyor. umarım buna çözüm bulunmuştur.
  • ilk yüklediğinizde ısınma sorunu olmasının 2-3 tane sebebi var. ama en önemlisi yinelenen fotoğraflar özelliği gibi görünüyor. incelemelerime göre diskteki veya icloud üzerindeki fotoğrafları (icloudda olsa bile thumbnail kısmı diskte) taraması bir zaman alıyor. benim yaklaşık 6000 tane fotoğrafımı 20 saatte taradı ve fotoğraflar kısmının altına yinelenenler adı altında bir seçenek geldi. bu gelene kadar cihaz şarj ve ısınma performansı yerlerdeydi. şu an her şey stabil görünüyor
  • güncellemeyle gelen hareketli arka planları kullandığımda( astroloji, hava durumu, dünya detayı ) %100 şarjım aktif kullanımda 3 saat içinde bitiyordu. arka planı fotoğraf karıştırma özelliğiyle değiştirdiğimde şarj süresi 6-7 saate kadar çıktı. pil sağlığı(yanılmıyorsam) %92’den 87’ye düştü. bazı uygulamalarda kasma ve takılma oluyor ( youtube music, instagram ). arka plandaki karıştırılan fotoğraflara tek tek efekt verme seçeneği olmamasını eksik buldum. çeviriye türkçe dil özelliği gelmesi isabetli olmuş fakat çeviriyi kullanışlı bulmadım. fitness uygulaması ve yakılan kaloriyi göstermesi güzel bir özellik olmuş. bildirimlerin alttan gelmesini liste yapmama rağmen düzeltemedim.
    gizli fotoğraflara ve son silinenlere yüz taramayla giriliyor olması güncellemenin en beğendiğim özelliklerinden birisi oldu. bu güncellemenin -bana göre- en büyük problemi hareketli arka planları kullandığımızda şarjın hiçbir şekilde yetmemesi ve pil sağlığının düşmesi.
    cihaz iphone 12 mini
  • assistivetouch’un yerini değiştiremiyorum ya sabit kaldı güncelleme öncesindeki yerinde. nasıl değiştirebilirim, ben sevmedim bu güncellemeyi sanki ya. güncelleme esnasında telefon çok fazla ısındı, bataryanın baya kalitesi düştü belli
  • saçma sapan ios güncellemelerinin bir yenisi.
  • hayatımda ilk defa bu tarz entari gireceğim başlıktır:

iphpne 12'de, afedersiniz şarjın/bataryanın amına koduğu güncellemedir. klavyede bir harfe basıyorum, %1 azalıyor şarj.
  • bir reddit postunda gordugum kadariyla, izin vermeseniz de facebook mobil uygulamasinin arka planda calistigi fark edilmis. kendi telefonumda baktim ayni sekilde bende de uzun saatler boyunca calismis.

ayarlarinizi kontrol edin, hala devam ediyorsa silin gitsin.
  • ios 16.0.1 güncelledikden sonra pişman olmuştum pil ömrü hemen bitiyordu .
    yeni güncelleme geldi 16.0.2 bunudq güncelleyim belki düzelmiştir dedim yine pişman oldum pil sorunu daha berbat oldu .
  • yeni bir özellikten bahsedeyim...

fotoğraf galerinizdeki bir fotoğrafı açın, üzerine basılı tutup kopyala deyin. sonra telefonunuzdaki not kısmını açın ve yapıştırın. sadece o fotodaki kişiyi alıp yapıştırmak artık ios 16 ile işte bu kadar basit.

bunu instagram storylerinizde de foto olarak kullanabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap