• pil konusunda sıkıntılıymış malesef. ve sanıyorum ki, bunlarda kullanılan pil (6s ve 6s+'da) 6 ve 6+ da kullanılandan daha ufakmış..

bir süre uzaktan pil ile ilgili eleştirileri okumak, dinlemek gerekebilir buna geçmeden önce.

edit: yeni yeni ısınma sorunları da bildirilmeye başlanmış. eğer yeni ios yamalarıyla bu ısınmaların önüne geçemezlerse, 5s ve 4s'in başarısını yakalaması zor gözükmekte bunların.. kaldı ki, yamalarla yapılabilecek şeylerden biri downclock, o zaman da hızlı diye aldığın makine yavaşlamış olacak. iki ucu boklu resmen.
  • yau iphone 6'da 1 cigabört yetiyordu, ios rami çok farklı yönetiyordu, specler önemsizdi, şimdi "2 cigabayd harika" "sekmeler arasında geziyoruz, çok güzeller" başlamış...

benzer şekilde bir gün (en erken 2018) iphone'lara gerçek multi tasking, hele multi-window özelliği geldiğinde de (samsungdan falan 7 yıl sonra) yine gözleri belertip, amayzing feature, incredible innovation diyeceksiniz : )))
  • iphone serilerinde her zaman s serileri tutulmustur. bana kalirsa alacaksaniz plus olani alin hem pil konusunda 6s ten daha iyi
  • ne kadar büyük telefon kullanmalıyım, kızlar ve erkekler için ayrımı ciddi yapılmış teknolojik alet. çanta taşıyan bir erkek değilseniz, lütfen 6 alın. sonra "tatlım telefonumu çantana koyar mısın" diyince çok itici oluyorsunuz.
  • iphone 6s = 16 gb 3.099 tl, 64 gb 3.499 tl, 128 gb 3.899 tl
    iphone 6splus = 16 gb 3.499 tl, 64 gb 3.899 tl, 128 gb 4.299 tl

yani apple demiş ki “16 gb yetmiyor mu, ver 400 ü bu iş huzur içinde çözülsün"
  • avrupa'dan getirmek isteyen arkadaşların tekliflerine açığım. teklifim ödedikleri fiyat - tax free'nin yarısı. 50 euro civarı kar öneriyorum yani cihaz başı. 2 tane alacağım. son kullanıcıyım. para peşin ya da aldığınız kredi kartının aynen kuruşu kuruşu ödemesi şeklinde yapılacaktır. tercih sizin.
    not: 2 tane aldım teşekkürler.
    not2: 3100 tl den satışa çıkacak telefona 3000 tl, 2900 tl, 2800 tl isteyen arkadaşları 16 ekim'den sonra göreceğim.
    çok öpüyorum.
  • su altında gayet iyi iş çıkarmış. kaynayan suya kaç kere atıldı. ekran cortlasa da hafiften telefon açıldı hepsinde. diğer türlü 1 saat su dolu bir cam kapta duruyor. telefon yanlışlıkla suya falan düşerse bir sıkıntı olmayacak gibi gözüküyor. apple sertifika almasa da bu su olayına zaman harcamış belli ki. işlemci frekansı artırılıp pil ufalınca - telefonu ince bırakmak istediler sanırım - pil sıkıntısı sorunu çıkmış ortaya doğal olarak. zaten iphone alan kişiler pilim 2 gün gitsin diye almıyor diye düşünüyorum da pili küçültmek pek olmamış gibi. fiyatları zaten ohannesburg, ona yapacak bir şey yok. gerçi fiyat çok olunca az mı satıyor? hayır tabii ki. parası olan alıyor sonuçta.

ekleme: parası olmayan da alıyor demiş sheldoncooper de haksız sayılmaz aslında. taksitle alıp öde babam öde sonra.

(bkz: olamaz mı olabilir)
  • böbrek isteyen var mı? 18 yaşında tertemiz.
  • sanırım bu sefer rezervasyon sistemiyle satılmayacak olup ilk gelenin alacağı şekilde satılacaktır. çok kan dökülecek çok...

edit: apple store'da iphone 6 için 'apple store'da müşterilerimizin geliş sırasına göre satılmaktadır' notu tarafımdan 6s için yazılmış sanılmıştır. kesmeyin birbirinizi boşuna.
  • fiyatlarındaki artış bir yere kadar dolar kuru ile açıklanabilir ama kapasiteyi yetersiz olacağı apaçık 16 gb ile başlatıp 64 gb için 400 tl fark istemeleri müşteriyi öküz yerine koymaktır. 3100 tl gençler cihazın fiyatı. en azından bir 32 gb konması gerekir en düşük kapasite olarak. neyse bunu da savunanlar çıkacak zaten. apple gücünü tam da o fanatikçe bağlılıktan alıyor zaten.
hesabın var mı? giriş yap