şükela:  tümü | bugün
 • woody allen'ın özellikle 21. yüzyılla birlikte filmlerinde iyice ön plana çıkan "hayatın raslantısallığı", "şans" vb. konularla varoluşçuluğu tatlı tatlı diyaloglarla kurcaladığı son filmi.

  yine çok ciddi ve insanın benliğine değen şeyler olurken arka planda caz çalıyor, yine birileri çok ciddi varoluş sancısı çekerken dışarıda güneş açıyor. olmuş filmdir. blue jasmine'den bir tık aşağıda, you will meet tall dark stranger'dan da bir tık yukarıda diyebiliriz. fazla ilgi görmemesine bakarsak da aynı mighty aphrodite gibi değeri yeterince bilinmeyen filmlerinden biri olarak kalacak woody allen'ın.

  ek olarak; joaquin phoenix filmi taşımış, adamın oyunculuğu parlıyor da parlıyor bir kaç yıldır. sinematik de bir suratı var ayrıca, ailecek beğeniyoruz.

  ayrıca malum ortamlara da düşmüş filmdir. geç olsun güç olmasın be.
 • woody allen alamet-i farikasına sahip olmayan, woody allen filmi.
 • beğendiğim filmdir. çemçük ağızlı abimiz oyunculuk açısından zaten bir efsane. uzun uzun yazmaya gerek yok. bundan sonrasını filmi henüz izlemeyenler okumasın.

  --- spoiler ---

  öncelikle match point ile bu film arasındaki benzerlik sanırım herkesin kabulündedir. bunun yanında abe iki kere iyilik(!) yaptı ikisi de geri tepti. bunlardan ilki: dul kadını hakimin gazabından kurtarmak için hakimi öldürdü fakat bu eylem suçsuz birinin suçlanmasına sebep olduğu gibi kendisini de inanılmaz zor bir duruma soktu. iyilik(!)lerden ikincisi ise abe, sütbeyaz çıtır ablamızı lunaparka götürüp onun için bir hediye kazanmıştı. bu hediye el feneriydi. abe el fenerine basıp düşerek öldü. kısacası iyilikten maraz mı doğar diyelim, bugün yediğin hurmalar yarın götünü tırmalar mı diyelim? ne diyelim?

  --- spoiler ---
 • yeteri kadar can sıkıntısı her şeyi yaptırabilir. genç öğrenci sevgili daha bu sıkıntıları yaşamadığı için anlamakta zorlanıyor. ölüm ve yaşam arasındaki ince çizgideyiz.
 • woody allen'ın yeni filmi. emma stone ve joaquin phoenix filmin başrol oyuncuları. parker posey ve jamie blackley. filmin diğer önemli oyuncuları olacak.
 • woody allen'ın bu yıl vizyona girecek olan filmi. adam 80'e merdiven dayadı hala her yıl bir film çekiyor, bu nasıl üretkenlik demeden edemiyor insan. neyse, o çeksin biz izleyelim. emma stone'un magic in the moonlight'taki oyunculuğunu başarılı bulmuştum. woody allen filmlerindeki kadın karakterlerine uygun bir tarzı var. joaquin phoenix son yılların en başarılı aktörlerinden zaten. bir woody filminde izlemek güzel bir deneyim olacak. takipteyiz...
 • sırf woody allen filmi diye izleyeceğimiz bir filmdir.
 • bugün filmekiminde izlediğim, gülerken bile gerim gerim gerildiğim, tuhaf bir duygu karmaşısına gebe şimdilik son woody allen filmi. keyifle izlenmesinden mutevellit beklentileri karşılamıştır denebilir ama klasik bir woody allen filmi olmakla beraber bir woody allen klasiği olur mu tartışılır. yine de izlenmeli tabii.