• 7 aylık bebeğine doyamadan 35 yaşında bu dünyadan göçen eczacı . dün gece hunharca bisküvi ve kola alıp hastalığı yayanların sağlığı iyi olsun diye risk alarak çalışıyordu. allah rahmet eylesin.
  • 35 yaşında vefat eden gencecik bir insan, meslektaşım. salgında ölen eczacıların varlığından haberdardım ama hiçbiri bu kadar etkilememişti beni. kronik hastalığı olmayan, genç, sağlıklı bir insanın bu hastalığa yenilmesi beni çok sarstı. kendimi düşünmeye başladım artık, ya bana da bir şey olursa, eşim ne yapar, ailem ne duruma düşer diye. allah hepimizi korusun. yakınlarına başsağlığı diliyorum.
  • covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiş olan eczacı , sağlık çalışanı.
  • 30larında hiçbir kronik hastalığı yokken, insanlara hizmet verirken hayatını kaybetmiş eczacı. daha yedi aylık bebeğinin yaşını bile görememişken böylesi bir ölüm çok üzücü.

içimde müthiş bir öfke var. hem insanların bu denli bilinçsiz hareket etmesine hem de hastalığa karşı en ön safta savaşan meslektaşımın hayatını kaybetmesine sessiz kalınmasına.
  • arkasında eşini, babasını hatırlayamayacak 7 aylık bebeğini covid19 ile en önde savaşmak uğruna bırakmış eczacımız.

sigara alışkanlığı ve kronik rahatsızlığı olmayan gencecik bir insan, eczanesinde kendini fırsatçı olarak nitelendiren halka hizmet verirken hastalığa yakalanmış.
    allah rahmet eylesin.
  • en üst kademeden en alt kademeye kadar bu süreci yöneten kim varsa, vefat eden meslektaşımın katili onlardır.
    geç alınan kararlar, alınan kararların uygulanamaması ve 20 yıl boyunca eğitimli kesimi halk nezdinde itibarsızlaştırmak buraya gelmemize sebep oldu.

34 yaşındayım. ben orta okul-liseye giderken yani akp'den 3-5 sene önceki zamanlarda, bir öğretmen bir doktor bir eczacı bir laf ettiği zaman dinlenirdi. o zamanlarda da devletin gözünde bir hiç olan bu meslekler en azından halkın gözünde itibarlıydı. bu siyasal islamcılar geldi o itibarı da yerle bir etti sağ olsunlar.

insanlara 1 aydır eczanelerimizde durumun ciddiyetini anlatmaya çalışıyoruz ama her şeyi benden daha çok biliyor orospu çocukları. bankoyla hasta arasına şerit çekmişiz, ''yauu sizde mi gorkuyonuz'' diyor piç. aradaki mesafeye dikkat ediyoruz, ''yav ben hasta değilim ki ehemehe'' diyor yavşak.

başından beri gerekli kararlar tam zamanında alınsaydı belki ismail durmuş hala aramızda olacaktı. ne yazık ki ülkeyi yönetenler, 20 yıldan bu yana yarattıkları öldürücü cehaletle, tüm sağlık çalışanlarını baş başa bırakıp kendi sırça köşklerinden durumu izlemeyi tercih etmişlerdir.

edit: insanlar hala maske peşinde inanamıyorum amk. bugün sokağa çıkmak yasak ve 5 kişi maske sordu, ki istanbul ve ankara dışında maske dağıtılmayacağı iki gündür söyleniyor. gerçekten ülke genelinde bir zeka problemi var, kimse ne okuduğunu ne de dinlediğini anlayamıyor.
  • kronik bir hastalığı olmamasına rağmen covid-19 hastalığını ağır bir şekilde geçiren ve bugünde vefat etmiş olan genç meslektaşımız.

entübe edildiği haberini aldığımızdan beri tedbirlerimizi artırmıştık ve ilk defa korkmuştum kendi adıma, vefat haberi ile olayın ciddiyetini daha da kavradık.

lütfen sıkıldık diye tedbirleri elden bırakmayın.
  • covid-19 salgını sebebiyle kaybettiğimiz bir diğer gencecik eczacımız, sağlık çalışanımız. her ne kadar eczacılar sağlık çalışanı sayılmasa da, bakan bir ayda daha ilk kez dün akşam teşekkür etse de canlar kaybetmeye devam ediyoruz. ve bunlar istatistik değil, insan hayatı.

bu süreçte türk eczacılar birliğinin yine ve yeniden hakkımızı savunmada yetersiz kalması ise üzücü olan bir başka şey.

ismail abinin ölmeden önce bir facebook grubuna yazdığı şu yazıyı uzun uzun okumak lazım sanırım.

allah rahmet eylesin, başımız sağ olsun.
  • covid-19 nedeniyle aramızdan ayrılan eczacılardan biri.haberlerde görür müsünüz?bilmiyorum.
    ama bir insan, bir baba,bir sağlık çalışanı,bir eczacı vefat etti bunu biliyorum.bu dönemde kimsenin acısının kıyaslanmayacağının farkındayım.fakat eczacılığın maske ve dezenfektana indirgenmesine, sağlık çalışanını bir kenara bırakın fırsatçı tüccar damgası yemeye, bir teşekkürü çok görenlere, geliyorum diyen tehlikeyi göz ardı edip gerekli önlemleri almayan bilinçsiz hareket eden herkese öfke duyuyorum.
    “yine 5 tl’lik maskeyi 200 tl’ye satan fırsatçı olarak kaldı adımız..”
    başımız sağ olsun..
  • genc yasta covid-19 nedeniyle hayatini kaybetmis olan saglik calisani bir eczaci meslektasimiz.
hesabın var mı? giriş yap