şükela:  tümü | bugün
 • yakın zamanda hangi durumlarda zinanın, kafa kesmenin haram olmayacağını belirten fetvalar da duymaya başlarsanız şaşırmayın... orta doğuda bazı şeyler değişir bazı şeyler değişmez. alpaslan türkeş seksen ihtilalinden sonra durumu, bizim çocuklar içerde ama fikirleri iktidarda diye özetlemişti. ortadoğuda birileri içeri girse de fikirleri iktidarda kalmaya devam eder. benzer faiz tartışmalarının evveliyatını bilenler ne demek istediğimi anlamıştır sanırım.
 • mustafa kemal atatürk: "efendiler ve ey millet iyi biliniz ki türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz." demişti.
  olmamalı!
 • dönemin şartları değerlendirildiğinde kuruluşun dini yayma gibi bir amacı yoktur. bazı çevrelerin dini manipüle etmesini önlemek için din kontrol altın da tutulmuştur. o dönem de şeyhler, dervişler gibi halkı devlette karşı galeyana getiren oluşumları önleme gibi bir gayesi bulunmaktaydı. şimdi ise durum tam tersi
  bildiğin tarikatler tarafından yönetiliyor.
 • yerinde bir fetva olmuş.
  daireyi müteahhitten alıp, onunla vadeli anlaşma yaparsanız bu faiz olmaz. ödeme bankaya yapılsın hiç problem değil.

  ama dairenin parasını bankadan çekeceğiniz kredi ile öderseniz, bu direk faiz olur. çünkü banka size para satmış olur.
 • aslında başlığın tam hali "ismailağa cemaatinin diyanet'ten önce konut kredisi fetvası vermesi " olacaktı neyse..
  haber linki:
  diyanetten önce fetva haberi
  şimdi ben fetö zamanında kandırılmadığımın farkındaydım.
  dini bir oluşum ,ülkenin resmi dini kuruluşundan önce fetva veriyor ve haberin sonundaki fotoğrafta beni endişelendiriyor,ister istemez
  ikinci bir kandırılma olayı olmamasını diliyorum...ya da tüm bu yaşananlar benim paranoyamdan ibaret.
  ders alacağımız yerde aynı şeyleri tekrarlıyoruz gibi.

  fetö daha fetö olmadan önce de ne oldukları hakkında yine ekşi sözlük dahil her yerde yazmıştım.tıpkı diğer insanlar gibi ama tabiki kimse bizi umursamadı.
  hangi din/inanç sistemi olursa olsun; ibadetin, sadece inanılan kutsal ile kişi arasında olması gerektiğini öğrense insalar her şey çok güzel olacak.
  din artık araya komisyoncu alınarak yaşanıyor çok komik/garip/ilginç geliyor bana.

  tarihe not düşmüş olayım yine.