2066 entry daha
  • bir arkadaşımın merakı üzerine yazayım dedim, öncelikle bahsettiği şey çizgi film;

gündüz aynı apartmanda yaşayan bir erkek ve bir kız(genç görünüyolarmış) geceleri birbirlerinden habersiz kostüm giyerek iyilik için savaşıyolarmış ama birbirlerinden habersizlermiş. çizgi film boyunca birbirlerinin gece karşılaştıkları diğer savaşçı olduğunu öğrenmesini beklemiş arkadaşım. bu kadarı yeterli sanırım.
  • filmde tam hatırlamıyorum ama 6 veya 7 polis var. bunlar eğitim için bir adaya götürülüyor. sonra her polis tek tek ölmeye başlıyor. fakat garip olan taraf ise herkes zaafı neyse onunla ölüyor. kimini merakı, kimini ustası olduğu iş, kimi ise sigara tiryakiliği ile. filmin sonunda 1 bayan polis canlı kalıyor. ismini hatırlayanlar mesaj kutumu yeşillendirebilir.

edit: filmin adı beyin avcıları. mesaj kutumu central park'a çeviren arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
  • @ulenka aradığınız film mindhunters, 2004 yapımı bir film

çaylak olduğum için kendisi göremeyecek, bunu okuyan bir yazar varsa kendisine iletirse sevinirim
  • bazen ne google ne de imdb'nin adını hatırlamaya yardımcı olabildiği filmlerdir. geliyor bir tanesi:
    son 2-3 yıllık dönemde bir film sitesinde izledim. film bir fırtına sahnesi ile başlıyor, fırtına demesek bile çok şiddetli rüzgar diyebiliriz kesinlikle. kadın evinden şehre gelmiş, işlerini tamamlamış eve dönecekken bu şiddetli rüzgara yakalanıyor, öyle ki sokakta yürünemiyor bile. bir binanın önündeyken genç bir adam buna yardım ediyor, evine çağırıyor, fırtına geçene kadara beklesin diye. evi o binada adamın. neyse, çoook büyük bir kütüphanesi var adamın. kitaplar, kitaplar... şiirler, alıntılar filan... sonra olaylar gelişiyor işte. aralarında bir ilişki başlıyor, kadın kocasına yalanlar söyleyip çıkıyor şehirde öbür adamla buluşuyor falan. feribotla gidip geliyorlar. sonra koca, karısının yalan söylediğini anlıyor bir biçimde. işte ondan sonra hiçbir şey hatırlamıyorum. bir aşk hikayesine benzedi anlattıklarım ama gerilim türünde bir filmdi. bilen varsa beri gelsin.

@the crawl'a teşekkürler. http://www.imdb.com/title/tt0250797/?ref_=ttmi_tt
2230 entry daha
hesabın var mı? giriş yap