• ağaoğlu 1071 arazisi olacaktır.
  • çorap kokusu sinmiş havaalanı. büyük ihtimal sebebi de buradaki arap yoğunluğu gibi gözüküyor..
  • bende mi bir tuhaflık var bilmiyorum ama vakit geçirmeyi çok sevdiğim havalimanı. evet pahalı, lounge'lar azaldı bla bla ama bana tuhaf bir huzur veriyor. sanırım içinin ferah olmasının bunda etkisi var.
  • metro katındaki marketin fiyatları uygundur. en azından havalimanı iç hatlar veya dış hatlara göre değerlendirme yapılırsa.

bir de taksi kooperatifinin olduğu yerdeki lokanta temiz ve lezzetli yemekler çıkartır ayrıca fiyatları da uygundur. aracımı park eder ve hiç üşenmeden yürüyerek buraya giderim.

ilk güvenlik noktasında (araç ile giriş yaparken) x-ray cihazını monte edip 1 ay kadar basının ilgisini çektikten sonra bir daha kullanıldığını görmedim. belki de bana denk gelmedi,bilemiyorum.

otoparkı her ne kadar dolu olursa olsun en üst katta her zaman yer olur. dezavantajı güneşli havalarda aracınız pişer,yağmurlu havalarda ıslanabilirsiniz ama çok pratiktir, girişte bariyer vardır ama araç ile yaklaşınca otomatik olarak açılır çoğu kişi bunu bilmez.

tuvaletleri acayip derecede pis ve bakımsızdır (her ne kadar yenileme işlemi yeni yapıldıysa), özellikle otopark binasında bulunan tuvaletlerin hali içler acısıdır. sanırım bunun sebebi artan arap turistlerin tuvalet kullanımı ve havalimanı temizlik ekiplerinin yetersizliğidir.
  • 1 haftalık tatil sonrası tekrar dönüş yapıldığında sanki türkiye'ye değil de arabistan havalimanına gelmişsiniz gibi bir his uyandıran, tıklım tıklım olduğundan adım atmakta zorlandığınız, insanı direkt strese sokan "welcome 2 cehennem" dedirten, istanbul'da yer alan havalimanı.
  • (bkz: arap cumhuriyeti hava meydanı)
    tıklım tıklım yerde adam koltuklara yayılmış, ayaklarını uzatmış, kollar iki yana açık.. iskandinav olacak hali yok ümmetten tabiiki. yeni tr çomarının arkı dostu müttefiki kim olacak, kendisi gibi bir organizma işte..
  • snapchat' e uzun suredir girmiyordum. bugun girdim ve harita ozelligi gelmis. yani harita uzerinden bir lokasyona tiklayip atilan snapleri gorebiliyorsunuz. ataturk havalimani uzerinde isaret vardi. tikladim ve snaplere baktim. ne gordum? arap. bir suru arap. turklerden daha cok snap atmislar. orasi uluslararasi bir havalimani oldugu icin turkler disinda kisiler gormek cok dogal ama sirf araplarin paylasimlarini gordum. bu dunyada araplardan baska yasayan ya da turkiyeye araplar disinda gelen insanlar da var di mi?

turkiye' yi bilmeyen bir insan bu snapleri gorse cidden deveye bindigimizi ya da bizim arapca konustugumuzu sanabilir.
  • dolar alınacaksa kesinlikle change officelerden alınmaması gereken alındığında arka bölgede bel altında baskı ile kazığa oturtulma durumu hissettiren akbank gbi bankalardan alınmasının önerildiği havalimanıdır kendisi.
  • yakınlarında otel önerisi için yeşillenmeyi beklediğim havalimanı.
  • kapasitesinin üstünde yolcu sayısı ve uzun pasaport kuyrukları ile cazibesini gün geçtikçe kaybeden havalimanı.
hesabın var mı? giriş yap