30234 entry daha
 • siyasete atılırsa rahatlıkla türkiye'yi 40 sene yönetir. elinin altında mükemmel potansiyeli olan bir kitle var. başarılı olmasına da gerek yok.
 • akp hükümetini, işid ile ihtisaslı göstermek için, işid petrollerinin tüpraş rafinerilerine götürüldüğü ve ordanda piyasaya sokulduğuna dair rusya savunma bakanlığı sözde deliller göstererek basın açıklaması yapmıştı ve gündem yerinden oynamıştı.

  bunun devamında bugün ali koç un arabistan olayının büyümesinde suçladığı muhalefet partisi chp, istanbul milletvekili ilhan cihaner ve bir grup diğer milletvekillerinin imzası ile chp adına araştırma önergesi vermişti.

  aynı chp nin önde gelen siyasetçilerinden imamoğlu da zamanında, fenerbahçeyi şikecilik ile stv ekranlarından eleştirmiş, yorumlar yapmıştı.

  uğur dündar ı muhalefeti dizginlemek, arkasına almak için kullanan ali koç un baba şirketi hakkındaki bu iddaalar, o zamanlarda muhalif gazetelerin hepsinde yer almıştı.

  ancak nedense chp, bu önerge ve iddaalar üzerinde fazla durmadı ve koç holdingin petrol rafineleri konusu zamanla soğumaya bırakıldı..

  ancak diğer bir dikkat çeken konu ise, 2015 yılında chp nin ve dolayısı ile uğur dündarın çok sevdiği sözcü gazetesinde yer alan haber e göre tüpraş'ın karı yılın üçüncü çeyreğinde, iki katına çıkması…

  rusyanın, işid petrolünün tüpraş rafinelerinde haklandığına dair basın açıklaması 2 aralık 2015 de haberlerde yer bulurken, sözcü gazetesinin normalin üzerinde, sebebleri sorgulanması gereken derecede, iki kat kar eden tüpraş haberi ise bir ay öncesi 6 kasım 2015..

  o zamanlar köşe yazısında ahmet hakan “rus generallerine inanacak olursak koç grubu'nun işid'den petrol aldığına inanmış olacağız” gibi bir yazı yazarken, tüm muhalifler erdoğana ve hükümete yüklenip, işid ile ticaret yapıldığı iddası üzerinden suçlamalarda bulunuyorlarsı. hatta bilal erdoğana “işid petrol bakanı” lakabı bile takılmıştı.

  22 ekim 2015 öncesi ve sonrasında `bilal erdoğan italyaya kaçtı ve benzeri gibi haberleri, ekim ve aralık ayında düzenli olarak çıkaran (bkz: sözcü) gazetesi
  ve diğer muhalif ve iktidar yanlısı gazeteler, 8 aralıkda bilal erdoğan ın çok önemli bir röportajına yer verdiler.

  bakım burası çokomelli;
  “rusya'nın gösterdiği haritada suriyeli kürtler, işid petrolünü koç ailesinin sahibi olduğu tüpraş rafinerisine ulaştırıyorlar gibi görünüyor. koç ailesi, sadece belgelenmiş kaynaklardan petrol aldıklarını söylüyor. işid'le çalışıp çalışmadıklarını onlara sorun, o rafineri hükümetin değil.”

  yani rusya nın bu suçlamasına karşın, erdoğanın oğlu işid kaynaklı petrolün türkiyeye sokulmasında, haklanmasında devlet rafinelerinin bir alakası olmadığını söylüyor ve koç ailesini hedef gösteriyor.

  chp ve akp neredeyse koç ailesinin işid petrolünü türkiyede pazarladığı konusunda ortak fikirdeyken, bir anda bu konu kapandı.

  iddaalar odurki, işid in yanı sıra adını anmak istemeyeceğimiz terör örgütlerinin petrollerinin bile koç ailesinin rafinerilerinde işlendiği..

  ve bugüne dönüyoruz…

  kişilerin yaptıklarından kulüpler sorumlu tutulamaz gibi bir futbol yasası yüzünden, federasyon tarafından ligden düşürülmeyen ali koçun takımı,
  hakan şükür üzerinden tüm galatasaray camiasını fetöcü damgası vurmaya çekinmiyor..

  ali koç ve sahibi olduğu şirketin kirli geçmişinde, işid petrollerinin yanı sıra ananaslarda varken, hala sütten çıkmış ak kaşık gibi bir profil çizmek için görsel basına, sosyal medyaya ve diğer anadolu kulüblerine aktardıkları para artık herkezce gözlenebiliyor.

  zira görsel ve sosyal medyadaki herkes 2 senedir ortalığı provake eden, galatasaray camiasını düşmanlaştıran ali koç melekmiş gibi davranmaya başlarken, galatasarayın bilerek tansiyonu yükseltmeye başladığı, ortalığı gerdiği algısını yaymaya başladı.

  dursun özbek, ali koça 1 ay önce ciddi ve haklı suçlamalarda bulundu, ve tüm basın dursun özbeği eleştirdi bu açıklamalar için.
  ancak bu açıklama öncesinde yine ali koçun “rakibimiz; hiç riyakarlık, utanma, üzülme, çekinme refleksi olmayan bir camia.” açıklamasına adam gibi eleştiren hiç bir gazete tv kanalı vesaire olmadı.

  hatta bu ve bunun gibi devamlı açıklamalarda bulunan, fetö söylemini ağzından bırakmayan ali koçu “halkı galeyana getirme,iç karışıklık çıkarma” gibi suçlamalarda bulunmayan spor yazarları ve benzeri troller bu konuda galatasarayı suçlamaya başladı..

  lafın kısası, şükür ki, galatasaray yönetiminde, hiçbir zaman terör örgütlerinin petrollerini haklayıp, kanlı parasını cebine sokan , ananasları ülkeye sokup , elmaslara altınlara dönüştüren bir aileye sahip kimse olmadı..

  siz bizi bir adam üzerinden fetöcülükle suçlarsanız, biz size eli kanlı terörist deriz..
  siktirin gidin kendi kirli tarihinizi temizleyin amk.
hesabın var mı? giriş yap