şükela:  tümü | bugün
6513 entry daha
  • ben bir gs'li olarak kendisini çok seviyorum. fb'liler şunun farkında olmalı ki bu adam yokken fb'nin türkiye çapındaki saygınlığı, sevgisi yerlere düşmüştü... stresten gerilimden prim yapan bir takım haline gelmişti...

inanın belki de dünkü maça fb, aziz yıldırım ve yönetimiyle çıksa çok farklı olurdu. fb yönetimi ortalığı gerer belki de ortalığı karıştırıp maçı alacak hale getirebilirdi...

ama ne fayda yani? anlık başarılar... sinir, stres, kaos ve son saniyede kaybedilen şampiyonluklar... en önemlisi de fb'nin imajı ve saygınlığı tabii ki. fb bunu sağlıyor şu an... ki bu sağlanınca başarı da fazla geçmeden gelecektir. yeter ki sabredilsin.
  • aslında hepiniz aynısınız aziz yıldırım’ı ali koç’u hiçbir farkınız yok.
    basketbol altyapısından bir arkadaşım var. altyapıda oynamak gelişmek çok ağır süreç. telefon, internet neredeyse yok. dışarıyla iletişimleri sınırlı, herhangi bir fotoğraf paylaşmaları kesinlikle yasak. ailenizi arkadaşlarınızı ayda bir kere ancak görüyorsunuz. ağır programlar, kas ve vücut ağrıları, sürekli bir baskı. sabah kalkıp akşama kadar çalışıyorlar ve akşam da maçlara çıkıyorlar. böyle bir hayat, hapis gibi bir şey. işte bu hayatı hem fenerbahçe aşkından hem de basketbol sevgisinden 4 yıldan fazla sürdürmüş bir insandan bahsediyorum. neredeyse çıktığı hiçbir maçı kaybetmemiş bir takım kaptanı... yıllar önce ilk senelerde fenerbahçe’de oynama başladı. zaman biraz geçti ve fener lisansını iptal edip kapının önüne koyduğunda gözleri dolu dolu beni aradığında ilk defa ağladığını duymuştum. insanların hayalini bu şekilde elinden almak bana çok ağır gelmişti. sonra şans eseri anadolu efes’de oynamaya başladı. her şey güzel giderken, fenerbahçe’den bir teklif daha aldı üçüncü yılına doğru. işte o takım sevgisinden yine kabul edip yine o takıma gitti. ve şimdi... ali koç’un kesin emri var sizinle devam edemeyeceğiz denilerek; tekrar aynı yerde aynı kapının önünde duruyor. sebebi ise; lisans paranı veremeyiz, bu masrafları ödeyemeyiz... inanılmaz basit bahaneler. biliyorlar ki; artık bu insan o ligde devam edip, sizin para kazanmanız için hayatını harcamayacak. çünkü artık siz kazanın diye oynadığı yılların, emeğinin karşılığını görmek istiyor. bu insanın sayesinde kazandığınız sayısız maçtan kaç oyuncuya lisans çıkardı, siz de benim kadar iyi biliyorsunuz.
    sayın koç hani o seçim öncesi “güneş doğacak emrecim ve ben yanınızda olacağım” dediğiniz, abi kardeşmiş gibi davrandığınız insanları böyle kapının önüne koymanıza çok şaşırdım, çok yazık. hala anlayamıyorum, “emre sen çok yorulmuşsun. biraz tatil yap sonra gel tekrar konuşalım abicim, sen hiç tatile çıkmadan nasıl dayandın?” dediğiniz birini geri döndüğünde nasıl böyle kapıya koyarsınız? keşke daha gururlu bir vedada bulunsaydınız. keşke umut tacirliği yapmasaydınız da insanlara ben başkan olunca sizler için her şey daha iyi olacak demeseydiniz mesela. yazıklar olsun hepinize...

işte ali koç’un ve fenerbahçe’nin tanımı benim için bu.
  • sabırsız taraftarların anlamsız isteklerine kulak asmayıp projesinin arkasında durması gereken başkan. gerekirse 3 yılın sonunda başka başkan bulabilirlerse değiştirsinler kendisini. ama cocu ile comolli ile devam etmeli.

ersun yanal isteği, klasik türk romantizmi ve bir delinin attığı taşı binlerce bilinçsiz taraftarın takip etmesidir. bunun dışında medyada çıkarları zedelenenler hem comolli'ye hem de cocu'ya kuduzlar gibi saldırıyorlar, taraftarın bunlardan etkilenmesi de büyük bir problem. camiaya sesleniş programlarının sıklığı artmalı bu yüzden. çok çabuk kafası karışıyor taraftarın.
  • dün uzunnn yıllar sonra kavgasız gürültüsüz bir derbi izledim. bunun keyfi bile yeter. günü kurtaracaksa taraftarın talebini dinler beşiktaşla didişmeye devam ederdi. sözün özü, kurduğu takımın, getirdiği teknik direktörün arkasında durmalıdır. her şartta... bir defa taraftarın aptal saptal, günü kurtarma meraklısı isteklerini dinlerse kusura bakmasın ama ne fener'den ne de kendisinin başkanlığından bi bok olmaz.
    vazgeçme...
  • özel bir teşekkürü hak ediyor.

aziz yıldırım yönetimindeki fenerbahçe senelerce kadıköy'e deplasmana gelen rakip taraftarlara çile çektirdi, bazı konularda abartısız işkencevari tutumlar sergilendi, deplasman taraftarına insanlık dışı muameleler yapıldı. dün ali koç yönetimindeki ilk derbiydi ve bazı şeylerin bıçakla keser gibi, siyahla beyaz gibi değiştiğine şahit olduk.

*maç bittikten sonra deplasman tribününe zorla dinletilen anlamsız ve yüksek sesli müzik yoktu. tribündeki beşiktaşlıların da insan olduğunu anlamışlar ve o işkenceye son vermişler. o sesin gereksizliğini, anlamsızlığını, medeniyetten uzaklığını anlatmak zor.

*büfe maç boyunca, devre arasında ve hatta maç bittikten sonra dahi açıktı. büfedeki çalışanlara da beşiktaş taraftarının bir yanlışı olmadı, büfedeki emekçilerin de beşiktaş taraftarına. senelerce susuz kaldık biz o tribünde, saat 16:00'da yediğimiz ekmek arası sonrası gece 01:00'e kadar ağzımıza bir lokma koyamadık. bu kadar mı zordu bu büfe kararını vermek? sonunda su içebildik, teşekkürler.

*gidenler bilir, saraçoğlu'nun deplasman tribününe girişte bir tünel vardı. bu tünel hapishaneleri, nazi kampı girişlerini anımsatırdı. ben diyeyim 10, siz deyin 30 metrelik bu tünelin çevresi tel örgülerle kaplıdır ve yan yana iki insan sığmaz. bu insanlık dışı tünelden geçerken izdiham ve kalabalık sebebiyle eziyet edildi taraftara yıllarca. bu tünel sonunda kaldırılmış. tff buna nasıl müsade etti senelerce onu da anlamak zor.

bütün bu değişim için ali koç başkana sonsuz teşekkürler. bu ülke futbolu bir yerlere gelecekse bu vizyon sahibi insanlar ile gelecek. aziz yıldırım'dan ve karanlık zihniyetinden türk futbolunu kurtardığın için teşekkürler. 50 bin fenerbahçe taraftarı dakikalarca beşiktaş'a, efsane başkanına, hocasına küfrederken sessiz kalmayıp tepki koyduğun için de teşekkürler. iyiler en sonunda kazanacak..
  • ilerde, allah gecinden versin, adına sezon düzenlenecek ve kimsenin itiraz etmeyecegi, tıpkı süleyman seba tıpkı özhan canaydın gibi güzide insan.

taraftarın yıllardır süre gelen başarısızlıklara, itilip kakılmaya ve plansızlığa tepki olarak hemen başarı, hemen güzel futbol istemesi normal. ama büyük çoğunluğu biliyor ki bu yol güzel bir yol, sonu denizlere çıkan bir yol.

arkandayız başkanım, kalpler beraber.

not: biliyorum ki buraları takip eden bir ekibiniz var, stada girişte özellikle fenerium üst ve alt tribunu olarak çok zorluklar çekiyoruz. kapılar ve kontrol noktaları yetersiz. benfica ve besiktas maçlarında yaşadıgım ve yaklasık 40 dk süren tribüne giriş zorluğu seneye kombine yenileme aşamasında soru işareti olarak geri donecektir diye düşünüyorum.

itiş kakış kuyruktayken lan keşke evde izleseydim, bu kadar ellemenmezdi oram buram diye aklımdan geçmedi değil.
    saygılar sunarım.
  • dün rezalet bir diyalog yaşamış ve yaşatmış fenerbahçe spor kulübü başkanı. kendisine "takıma el at başkanım" diyen taraftara, "ya siz insafsınız. ezdik burada beşiktaş'ı hala takıma el at diyorsunuz. biraz müsaade edin ya!" şeklinde cevap vermiştir. dünkü maçta oynanan futboldan memnun ve cocu ile bu takımın şampiyon olacağına inanan biri olarak bu lafın neresine üzülsem bilemedim. ne biz beşiktaş'ı ezdik, ne de verilecek cevap böyle olmalıydı.

edit : link vermedim.
    https://www.sporx.com/…ada-besiktasi-sxhbq734764sxq
    https://www.superhaber.tv/…k-besiktasi-video-138821
  • devre arasi defansa transfer yapmak uzere amerikan baskani dahil herkesi devreye sokmasi gereken baskan.
    reyes'le roman'la topal'la sener'le fazla uzaga gidemeyiz.
  • fenerbahçe spor kulübünün başkanı.

yukarıdaki cümleyi sözlük formatına uymak için yazmadım durumun farkında olmayanlar için yazdım. ali koç'un bize benzemesi, bizim gibi taraftar kültürü taşıyor olması, gaz yemesi ve fenerbahçe'yi bizim gibi bu kadar sevmesi, onu taraftarın sözünü dinlemek zorunda bırakmıyor.

dünden beri ilginç yorumlar yazılıyor, cocu üzerinden baskı kurulmaya çalışılıyor. bir bırakında adam istediği gibi yönetsin kulübü. 3 senelik dönemi bitsin oturalım ondan sonra değerlendirelim.
    taraftarın sözüyle iş yapılmaz. deivid de souza başlığına bi bakın bakalım, taraftar neler söylemiş bu adamın ilk sezonunda.

ben sade bir fenerbahçe taraftarı sana inanıyorum başkanım. verdiğin kararların arkasındayım. cocu gitsin dersen de kalsın dersen de vardır bir bildiği bu adamın diyeceğim. fenerbahçe'nin kötülüğü için bir adım atmayacağının farkındayım.

kalpler beraber.
  • umarım kafası güzeldir ezdik burada beşiktaşı derken yoksa yeni bir tüpçü vakası yaşanıyor fenerbahçe için.
18 entry daha