• 6-7 eylül olaylarının fitilini atan gazetedir kendisi. atatürk'ün evinin bombalandığı haberini vererek halkı galeyana getirmiş, olayları çığırından çıkaran unsurlardan biri olmuştur. diğerlerini, diğer kişileri söylemeye gerek yok sanırım.

ilgili haber ve manşet için
  • 1979 tarihli istanbul express albümüyle özellikle avrupa'da beğeni kazanan grup albümün başarısından sonra adını istanbul express olarak değiştirmeye karar verdi. kafkas ve brezilya (forro, samba) ezgilerinin okay temiz ve mehmet ozan'ın caz anlayışıyla ve yoğun türk halk müziği etkileşimiyle harmanlandığı üç albüme imza attılar.

http://www.youtube.com/watch?v=gwv9wnikcyu
  • orijinal bir otobüs firmasıdır. ilk defa bugün obilet'te gördüm. acil istanbul'a gitmem gerektiğinden ve param da çok olmadığından 320 liralık 23.59 izmir-istanbul seferine bilet aldım.

otogardan çıkana kadar yaşadıklarımız özetle koltukları karman çorman dağıtan sistem. saatinden önce kalkmaya çalıştığı için saatinde gelen yolcuyu on kere arayıp telaş yaptırmak ve saati gelmediği halde "beklemem ben numara yapiyo bu" dediği anda çıkıp gelen yolcuyu görünce şaşıran şoför.

merkez işletmenin telefonunu isteyen yolcuya "kaptanla ben varız sadece şirket telefonu yok" diyen bir muavin.

otogardan çıkınca da bi yerde durduk bi kaç sefer kaldıramadı otobüsü bi yerlere sürttü bakalım şimdi yoldayız yolculuk ilginç olacak gibi. müşteri portföyü de ilginç şahıslar ama onlar şimdilik konu dışı.

derken şoförün kendi kafasına göre sadece kendisinin duyabileceğine inandığı müzik yayını başladı. 5-6. sırada falanım gayet net duyuyorum. müzik dinlemesem de kulaklık takmak zorunda kalacağım gibi duruyor.

haydi rastgele.
hesabın var mı? giriş yap