• --- spoiler ---

izev istanbul zihinsel engelliler için eğitim ve dayanışma vakfı, dünyada bir ilke imza attı. vakıfta eğitim gören down sendromlu gençler roger waters’a kendilerini tanıtan bir video gönderdiler. bundan çok etkilenen roger waters dünyada ilk defa pink floyd’un “the wall” şarkısı için izev’e iki yıllık kullanım ve türkçe söz yazabilme hakkı verdi. hazırlanan klip dün akşam tanıtıldı. klipte oynayanların hepsi +1 kromozoma sahip oldukları için farklı down sendromlu gençler.
    --- spoiler ---

tüyleri diken diken edendir.

tık
  • aramızda buna cover demeyen yarraklar varmış bu sabah da bunu gördük.
  • harika bir klip ile farkındalık yaratan cover. izevi kutluyorum, umarım daha çok yayılır ve insanlara zihinsel engellileri fark etmeleri için bir olanak sağlar.
  • çok güzel bir farkındalık projesi olmuş. roger waters babalığını yapmış. emeği geçen sanatçılar gözümde gerçek sanatçılar, çünkü bilinirliklerini farkındalık yaratmak için kullanıyorlar.
    ps: gözlerim serdar ortaç’ı aramadı değil.*
  • sözlükte gına getirmiş türk kızı başlıkları kadar ilgi görememiş nefis cover.

teee roger waters babalık yapıp en kült şarkılarından birinin hakkını veriyor, selda bağcan gibi isimlerle çalışılarak nefis bir proje ortaya çıkarılıyor ama görmüyoruz, yazık.
  • hedef 10 milyon tıklama diye görmüştüm haberlerde, eğer bu rakama ulaşırlarsa iyi bir maddi gelir elde edecekler ve sonraki aşamada yaşam köyü kurma gibi bir projeleri vardı. umarın başlık yakın zamanda patlar ve insanlar yine iyi birşeye vesile olurlar.
  • gündemde kaybolmuş güzeller güzeli çalışma. yaşıyorsak umut var.
  • muhteşem fikir muhteşem bir organizasyonla buluşmuş. bok çukuru siyasetten uzaklaşıp destek vermek gerek!
  • güzel olmuş. engellilerin engelinin aslında bizim oluşturduğumuz dünya olduğunu bilelim.
  • bu kadar mı götten sallama bir anlatım yapılır arkadaş. izev vakfının roger waters ile ortak çalışmasıdır bu şarkı. açıklamalarda da yazıyor her şey, bir farkındalık projesi için selda bağcan, kubat, funda arar ve koray avcı'nın seslendirdiği pink floyd'un another brick in the wall şarkısının cover halidir. o kadar güzel bir çalışma ki, bir daha bir daha izleyesi ve dinleyesi geliyor insanın.
hesabın var mı? giriş yap